احادیث ناگفته اسلامی

1394/10/02

احادیث دومین منبع دریافت حقایق در مورد اسلام است. روش دریافت حقایق، مثلا در مورد موارد حقوقی/قضایی اینگونه است که در هر مورد ابتدا به قرآن یعنی اولین منبع اسلام مراجعه میشود، و اگر قرآن پاسخگوی مسئله نبود سپس به حدیث مراجعه میشود و بعد از آن به نظرات قضات بزرگ و قضات پیشین و آرای فقها ارجاع میشود

منابع معتبر حدیثی شیعه عبارت است از :

کتب اربعه اولیه :
**
1- الکافی ثقة الاسلام کلینی 2 - من لایحضره الفقیه شیخ صدوق 3-تهذیب شیخ طوسی 4- استبصارشیخ طوسی**

کتب اربعه ثانویه :

1 - بحارالانوار علامه مجلسی 2- وسائل الشیعه شیخ حر عاملی 3- الوافی ملامحسن فیض کاشانی 4 - مستدرک الو سائل محدث نوری

منابع مهم اهل سنت ( صحاح سته ) عبارت است از :

1- صحیح بخاری ، 2- صحیح مسلم ، 3- سنن احمدحنبل ، 4- سنن ابن ماجه ، 5 - سنن نسایی ، 6 - سنن ترمذی.

گروهی از اسلامگرایان، اخیراً احادیث را کلا باطل میدانند و به دلیل مطالب وحشیانه و احمقانه ای که در احادیث از زبان پیامبر اسلام و ائمه بیان شده است، آنرا اساساً دروغ میشمارند، و میگویند تنها قرآن مرجع اسلام است.

از این دسته از عزیزان که تو این سایت کم هم نیستن و قطعا این ادعا رو تو همین تاپیک هم مطرح خواهند کرد یک سوال دارم :

اگه احادیث نبودن از کجا میخواستین احکام نماز و روزه رو یاد بگیرین؟

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-12-25 20:01:05 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 نقل از: Arrow11
**وقتی میبینم که بعضیا به خاطر نداشتن جواب منطقی برای ترکوندن تاپیک میان عکس پورن بچه میذارن و رفقاشونم فوری روش نقل میزنن ، یا مثل همین کاربر آخری بعد 3 سال عضویت اولین پستشون رو اینجا میذارن به نتیجه کارم امیدوارتر میشم و انگیزه ام برای ادامه بیشتر میشه. **

بببین اقای اراو من اصلا این اقارو که عس پورن بچه گزاشته نمی شناسم تا رفیقش باشم ودلیلی که اومدم نقل زدم این بود که نمی خوام فایل پورن بچه پخش بشه و یه جای دیگه هم عکس پورن گزاشته بود بازم من نقل زدم

دوست عزیز لطفا به شعور کاربرها توهین نکن. برای اینکه پخش نشه روش نقل زدی یا برای اینکه اگه اون کاربر حذف شد هم عکسهاش تو تاپیک بمونه؟

از کی تا حالا برا پخش نشدنش نقل میزنن؟

0 ❤️

2015-12-25 20:06:07 +0330 +0330

امام پنجم (ع) : عبدالواحد بن مختار درباره بازی شطرنج از امام (ع) سوال کرد ؟ امام (ع) فرمودند : مومن از این بازی رو گردان است ( شرح : مومن شطرنج بازی نمی کند.)

( خصال الصدوق جلد 1 صفحه 76 حدیث 87 )

2 ❤️

2015-12-25 20:14:53 +0330 +0330

نقل از: kashkaki اگه مزاحم مباحثات علمی تون نباشم. یک سری سوال از عالممون arrow جان بپرسم.

1-شما قبول داری که هیچ کتابی صد در صد درست نیست؟

2-قبول داری افراد مختلف از حرف های مختلف برداشت های متفاوتی میکنند و الزاما همشون درست نیستند؟

3-قبول داری بعضی از حقایق ممکنه در طول تاریخ عوض شده باشند؟

4-کتابهای اسلامی زیادی هستند که اختلاف نظر دارند.مگر نه اینکه همشون در مورد یک دین واحد هستند؟

5-قبول دارید آخوند ها مطالب رو بنا به سود خودشون گلچین کردند و اسلام ناگفته هایی دارد؟

در هر صورت نظر من اینه که شما هم مثل آخوندها مطالب رو از بین درست و غلط رو برای مقاصد خودت گلچین میکنی و تحویل میدی.
توی کتابهای علمی هم غلط هست. قرار باشه یکی بشینه ،یک مورد از این یک مورد از اون غلط پیدا کنه.بعدشم بگه از تمام کتب علمی مربوطه اینها رو در آوردم بنا به این فلان مبحث غلطه. که هیچ نظریه ای سالم نمیمونه!

1- در مورد کتب عادی بله قبول دارم ولی وقتی سخن از کلام خدا و ائمه معصومش هست حتی یک مورد خطا هم قابل قبول نیست.

2- در مورد مسائل پیچیده ممکنه ولی وقتی طرف صراحتا گفته شطرنج حرامه شما چندتا برداشت میتونی از این بکنی؟

3 - بعضیاشون بله ولی همه شون خیر.

4 - عذر بدتر از گناه یعنی همین.

5 - بر خلاف نظر خیلیا من عقیده دارم که آخوندها به اسلام لطف کردن و با تغییراتی که تو اسلام دادن اون رو برای مردم امروز قابل تحمل تر کردن.

برای قسمت آخر نظرت هم یه صد آورین گنده بهت میدم، آورین آورین.

0 ❤️

2015-12-25 20:16:51 +0330 +0330

حضرت محمد (ص) : شطرنج حرام است.

( کتاب شریف نهج الفصاحه صفحه 273 شماره 1295 )

1 ❤️

2015-12-25 20:23:11 +0330 +0330

امام صادق (ع) : از امام (ع) درباره حکم بازی شطرنج سوال شد فرمودند : کار مجوس و کافران را برای خودشان وا گذارید.

** (وسائل الشیعه کتاب تجارت)**

1 ❤️

2015-12-25 20:29:50 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 سلام دادش اراو باهات حال می کنم باحالی اخه عزیز دل صحیح بخاری کلا 4000 هزار حدیثه و بسته به چاپ ها ی مختلف از 4تا 6 جلده ولی نمی دونم شما تو صفحه ی 1چه جوری از جلد 54صحیح بخاری مطلب اوردی بابا تو دیگه کی هستی

کاش عوض گشتن دنبال همچین آتوهای بچه گانه مثل آدم بزرگها بحث میکردین.

صحیح بخاری در ۹۷ کتاب و ۳۴۵۰ باب تدوین شده و تعداد احادیث آن با احتساب احادیث مکرّر به گفتهٔ ابن صلاح ۷۲۷۵ حدیث و با حذف مکرّرات ۴۰۰۰ حدیث است.

0 ❤️

2015-12-25 20:33:32 +0330 +0330

امام صادق (ع) : خداوند در ماه مبارک رمضان می آمرزد مگر سه طایفه را :

1.کسی که به چیز مست کننده روزه اش را بشکند

1. شخصی که شطرنج بازی می کند

2. کسی که از مومنی کینه به دل می گیرد و با او دشمنی ورزد.

(خصال الصدوق صفحه 73 )

1 ❤️

2015-12-25 20:46:36 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 نقل از: Arrow11 نقل از: topboy1995 سلام دادش اراو باهات حال می کنم باحالی اخه عزیز دل صحیح بخاری کلا 4000 هزار حدیثه و بسته به چاپ ها ی مختلف از 4تا 6 جلده ولی نمی دونم شما تو صفحه ی 1چه جوری از جلد 54صحیح بخاری مطلب اوردی بابا تو دیگه کی هستی

کاش عوض گشتن دنبال همچین آتوهای بچه گانه مثل آدم بزرگها بحث میکردین.

صحیح بخاری در ۹۷ کتاب و ۳۴۵۰ باب تدوین شده و تعداد احادیث آن با احتساب احادیث مکرّر به گفتهٔ ابن صلاح ۷۲۷۵ حدیث و با حذف مکرّرات ۴۰۰۰ حدیث است.

در ابتدا میخواهم عرض کنم که صحاح سته اهل سنت معتبر ترین کتابهای اهل سنت میباشند که به شرح زیر میباشند. 1ـ صحيح بخاري، تأليف محمد بن اسماعيل بخاري، متوفّي 256 هجري، 9 جزء در 3 مجلّد. 2ـ صحيح مسلم، تأليف مسلم بن حجاج نيشابوري، متوفّي 261 هجري، 5 جلد كه جلد پنجم آن فهرست است. 3ـ سنن ابن ماجه، تأليف حافظ ابو عبداللّه‏ محمد بن يزيد قزويني، متوفّي 275 هجري، 2 جلد. 4ـ سنن ترمذي، تأليف ابو عيسي محمد بن عيسي بن سورة، متوفّي 279 هجري، 5 جلد. 5ـ سنن ابي‏داود، تأليف حافظ ابو داود سليمان بن اشعث سجستاني ازدي، متوفّي 275 هجري، 4 جلد در دو مجلّد. 6ـ سنن نسائي، تأليف ابوعبدالرحمن احمدبن شعيب بن علي نسائي، متوفّي 303 هجري، 8 جلد در 4 مجلد. من راستش موندم در عظمت اشفی به نام اراو که از جلد 54 صحیح بخاری مطلب نقل نموده است

مشدی تو بعد اینهمه بحث هنوز نتونستی اسم منو درست بخونی و بنویسی، اونوقت میخوای این چیزا رو سر در بیاری؟ دم دست ترین آدرسش ویکی پدیا هست، برو روشن میشی.

0 ❤️

2015-12-25 20:57:49 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 اراو جونم ببین درسته اورده 97 کتاب ولی عزیز دل اخه هیچ صحیح بخاری بالاتر از 6 جلد پیدا نمیشه اخه تا حالا چاپ نشده چه جوری تو از جلد 54 مطلب اوردی به هرحال این بحث رو ببندیم ولی دوتا سوتی ازت گرفتم سعی کن حقیقت رو قبول کنی

شنیده بودیم مرغ بعضیا یه پا داره ولی ظاهرا مرغ شما اصلا پا نداره و رو ویلچره
.

فقط میتونم بگم عاقلان دانند

2 ❤️

2015-12-25 21:04:53 +0330 +0330

فقط میخوام بگم بابا این محمد اون زمان گفت اسلام باهاش به حکومت رسید عشقو حالشو کردو مرد.بزرگترین جنایت رو در حق بشریت کرد هنوزم به خاطر ادعای اون بیسواد مردم همو میکشن شیعه سنی رو وبرعکس.توروخدا از خواب هزارو پونصد ساله بیدارشید.ول کنید اونهارو بابا دنیا از خداشه که ما تو همون زمان بمونیم واونا از ما سو استفاده کنن.بیاین فراموش کنیم اسلام رو وپیشرفت کنیم.

0 ❤️

2015-12-25 21:07:03 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 من این گفتار پیامبر را شنیدم که میگفت: تب از داغی آتش جهنم است، پس با آب خنکش کنید.
خوب داداش اراو یکی رو یی رو که تب کرده باید درجه حرارت بدنش رو بیاری پایین حالا تو به چی این گیر دادی

به اینکه هرچی زور زدم ربط ویروس و تب رو با جهنم نتونستم پیدا کنم

0 ❤️

2015-12-25 21:26:07 +0330 +0330

که چی بشه یاد نمیگرفتیم.یادت نره داری به حرف عربهایی گوش میدی وقبول میکنی که به ما حمله کردن وفرهنگ واداب مارو ازبین بردن وبه زور زرو سیم وکنیز ومقام ومنصب مردم اون زمانو مسلمون کردن.چرا بایدمذهب عربهارو قبول کنیم اونم چشم بسته.چرا.ایا وقت این نرسیده که عقاید واعتقادات اونارو دور بریزیم.اخه ما ایرانی هستیم نه عربی.

0 ❤️

2015-12-25 21:37:32 +0330 +0330

منی که الان تو این پستم با تمام مشکلاتی که با دولتمون دارم با اسلام مشکلی ندارم…
بله پیامبرامون همگی بی سواد و چوپان بودن…چرا اینور قضیه رو نمی گی که چطور یه بی سواد می تونه قرآنی رو بنویسه که 1400 سال بعدش معجزاتش دانشمندای غیر مسلمونو مسلمون کنه؟!!!

بیشتر تحقیق کن ببین کدوم دانشمندارو می گم…تازه بیشتر این احادیث بالا رو که مثلا منابعشونم زیرشون نوشتی همشون کپی شدن…چون اقلا یکیشونو من خودم خوندم کتابش خونمون بود…حرفت غلطه یعنی منبعش رو می دونستی ولی زحمت ندادی بخونی ببینی درسته یا نه!!!

1 ❤️

2015-12-26 21:01:38 +0330 +0330

نقل از: kashkaki نقل از: Arrow11 نقل از: topboy1995 من این گفتار پیامبر را شنیدم که میگفت: تب از داغی آتش جهنم است، پس با آب خنکش کنید. خوب داداش اراو یکی رو یی رو که تب کرده باید درجه حرارت بدنش رو بیاری پایین حالا تو به چی این گیر دادی

به اینکه هرچی زور زدم ربط ویروس و تب رو با جهنم نتونستم پیدا کنم

برادر Arrow جان. ما مسلمونها بر این باوریم که پیامبر اسلام با مردم اون زمان مثل پدر با بچه صحبت کرده. پدر به بچش نمیگه عزیزم دست نزن به بخاری درجه حرارتش بالاست. انرژی گرمایی اون میتونه ترکیب مولکولهای پوستت رو عوض کنه و باعث آسیب رسیدگی به اونها بشه.همچنین این تغییر توسط حسگرهای عصبی زیر پوست به مغز تو منتقل میشه و باعث احساس درد ناخوشایندی خواهد شد. تابش گرمایی متناسب است با سیگما در تتا بتوان چهار. همچنین شدت انرژی موج تابشی با عکس مجذور فاصله رابطه دارد.پس عزیزم هر گاه که حس کردی دستت داره به چیزی داغی ... وای خسته شدم ببخشید.

آقا میگه جیززه! جیــــــــــــزززززززه! برادرم جیـــــــــززه!

فرضا اگه فرمایش شما درست باشه اون موقع این ادعای بزرگ رو که اسلام و قرآن برای تمام دورانها (وحتی جلوتر از زمان الان ما) هست رو کجای دلم بذارم؟
پیامبر یعنی با اون علوم ماوراییش نمیدونست یه زمانی اینترنت ابداع خواهد شد و این حرفهاشون دست گرفته خواهد شد؟

0 ❤️

2015-12-26 21:07:11 +0330 +0330

نقل از: aidin-tabriz منی که الان تو این پستم با تمام مشکلاتی که با دولتمون دارم با اسلام مشکلی ندارم... بله پیامبرامون همگی بی سواد و چوپان بودن...چرا اینور قضیه رو نمی گی که چطور یه بی سواد می تونه قرآنی رو بنویسه که 1400 سال بعدش معجزاتش دانشمندای غیر مسلمونو مسلمون کنه؟!!!

بیشتر تحقیق کن ببین کدوم دانشمندارو می گم...تازه بیشتر این احادیث بالا رو که مثلا منابعشونم زیرشون نوشتی همشون کپی شدن...چون اقلا یکیشونو من خودم خوندم کتابش خونمون بود...حرفت غلطه یعنی منبعش رو می دونستی ولی زحمت ندادی بخونی ببینی درسته یا نه!!!!

آغا شما که ماشالله تحقیق کردی میشه چندتا از اون معجزات و دانشمندانی که مسلمان شدن رو اسم ببری بلکه ما هم توبه کردیم و به دین اسلام هدایت شدیم؟
در ضمن بیشتر که نه، تمامی این احادیث کپی پیست هستن. خوب دانشمند حدیث رو که دیگه نباید از خودم مینوشتم، باید کپی پیست میکردم دیگه !!!

0 ❤️

2015-12-26 21:28:37 +0330 +0330

امام صادق (ع) : هشام گوید از امام صادق (ع) درباره تفسیر آیه 30سوره حج سوال کردم که خدا می فرماید : ( فاجتنبوا الرجس من الاوثان واجتنبوا قول الزور ) (اجتناب کنید پلیدی را که بت پرستی است و دوری کنید از قول باطل) حضرت فرمودند :منظور ازپلیدی شطرنج است و منظور از قول زور (موسیقی و آوازه خوانی) میباشد.

(معانی الاخبار جلد 2 صفحه 317 ،)

( تفسیر قمی جلد 2 صفحه 84 ،)

( تفسیر نورالثقلین جلد 3 صفحه 496 ، )

(عین الحیوة صفحه 229 ،)

( فروع کافی جلد 6 صفحه 43 )

1 ❤️

2015-12-26 21:39:40 +0330 +0330

سلام ببین تو اول برو سوتیای خودت رو جمع ن که دوتا سوتی ازت گرفتم
وعلت این که من اسم تورو به لاتین نمی نویسم علاقه م به زبان شیرینی فارسیه

0 ❤️

2015-12-26 21:41:31 +0330 +0330

امام جعفر صادق (ع)فرموده اند : کسی که چهل روز در خانه اش صوت موسیقی و آواز خوانی پخش شود و مردمان بر او وارد شوند .شیطان تمام اعضای خود را به بدن او مسح می نماید پس غیرت به کلی از آن مرد بر طرف گردد تا به حدی که اگر با زنش در مقابل خودش فعل قبیحی کنند او بدش نمی آید و صفت غیرت و حیاء به کلی از آن مرد برطرف شود.

( وسائل الشیعه کتاب تجارت باب 128 ، )

(فروع کافی جلد 6 صفحه 432 )

1 ❤️

2015-12-26 21:48:34 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 سلام ببین تو اول برو سوتیای خودت رو جمع ن که دوتا سوتی ازت گرفتم
وعلت این که من اسم تورو به لاتین نمی نویسم علاقه م به زبان شیرینی فارسیه

تو که خوش اخلاق شده بودی ، دوباره چی شد ییهو؟

اولا که اونا رو فکر کردی سوتی گرفتی ، دوما فرض بر محال که محال نیست فرض کن دوتا هم ازم سوتی گرفتی ، چه اشکالی داره؟ ما از الله که بدون اذنش برگ از درخت نمیفته و پیامبر عالم بر همه علومش تو خود قرآن حداقل 20 تا سوتی گرفتیم و به هیچ جایی بر نخورد ، حالا شما از من بیسواد دوتا سوتی بگیری شق القمر کردی عایا ؟

اخوی فکر نان باش که خربزه آب است !!!

2 ❤️

2015-12-26 22:15:43 +0330 +0330

به یکی از حدیثات جواب نوشتم ولی بالا نمیاد

0 ❤️

2015-12-26 22:16:55 +0330 +0330

**امام صادق (ع):**شخصی از امام صادق (ع)سوال کرد فرومایه و پست فطرت (لئیم)که در قرآن به آن اشاره شده منظور چه کسی می باشد ؟حضرت فرمودند:لئیم و پست فطرت کسی است که شراب بنوشد یا که آلات موسیقی بنوازد .

**امام صادق (ع):**هنگامی که آدم(ع)از دنیا رفت ابلیس و قابیل از مرگ او اظهار شادمانی کردند و در زمین به هم پیوستند برای همین شیطان اولین آلت موسیقی را به شکل طنبور اختراع نمود و شروع به نواختن کرد و قابیل با شنیدن نوای ساز شیطان اقدام به خوانندگی نمود پس هرچه در زمین از این قبیل وسائل باشد که مردم از آن لذت میبرند از همان زمان منشإ می گیرد و آنها از پیروان راه ابلیس و قابیل میباشد.

( فروع کافی جلد 4 صفحه 431 )

1 ❤️

2015-12-26 22:18:51 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 به یکی از حدیثات جواب نوشتم ولی بالا نمیاد

باور کن منم مثل تو یه کاربر عادیم و کاره ای نیستم. در ضمن پیام خصوصیام رو هم نمیتونم باز کنم وگرنه میگفتم خصوصی برا خودم بفرستی تا امتحان کنم ببینم من بذارم میاد یا نه.

0 ❤️

2015-12-26 22:31:56 +0330 +0330

درموردحدیث#26تو صفحه ی 2
دادا امانت علمی رو رعایت کن
اولا اون افراد اهل مدینه نبودن بلکه چند نفر عرب بدوی بودن که به پیامبر پناه اورده بودن و پیامبر برا راحتیشون به چوپونش دستور داد بزاره از شیر شترا استفاده کنن اما اونا رفتن و چوپون رو کشتن و شترارو دزدیدن

0 ❤️

2015-12-26 22:47:13 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 درموردحدیث#26تو صفحه ی 2
دادا امانت علمی رو رعایت کن
اولا اون افراد اهل مدینه نبودن بلکه چند نفر عرب بدوی بودن که به پیامبر پناه اورده بودن و پیامبر برا راحتیشون به چوپونش دستور داد بزاره از شیر شترا استفاده کنن اما اونا رفتن و چوپون رو کشتن و شترارو دزدیدن

اون حدیثی که گفتی برای من شماره 20 خورده نه 26 ، و اونجا هم گفته نشده اهل مدینه بودن، گفته شده آب و هوای مدینه براشون سازگار نبود و قطعا اون چیزی که شما میگین درسته. چون اگه اهل مدینه بودن قائدتا مشکلی با آب و هوای مدینه پیدا نمیکردن.

ولی باور کن من احادیث و مطالب تاریخی رو بدون کوچکترین دخل و تصرفی کپی پیست میکنم.

در ضمن من خودم به شدت از تذکرهای اینچنینی استقبال میکنم.

ممنون

0 ❤️

2015-12-26 22:50:55 +0330 +0330

**امام صادق (ع):**شخصی به امام (ع)عرض کرد :پدر و مادرم فدایت وقتی در منزل به مستراح می روم از خانه همسایه ام نوای موسیقی و آوازه خوانی به گوشم می رسد و من گاهی برای آنکه صدای موسیقی آنها را بشنوم نشستن در مستراح را طول می دهم .پس امام (ع)فرمود :ای مرد شنیدن موسیقی و خوانندگی را ترک کن آن مرد گفت ای مولای من آخر من که به مجلس آنها نرفته ام بلکه فقط صدای آوازی از آنها را می شنوم پس امام (ع)فرمودند:آیا گفتار خدای متعال سوره اسری آیه 36 را نخوانده ای : همانا چشم و گوش و قلب نسبت به آن چیزی که کسب کرده اند مسئول هستند .آن مرد پس از شنیدن این آیه گفت:به خدا این آیه از کتاب خدا را تا کنون از هیچ عرب و عجم نشنیده بودم ودیگر این عمل را تکرار نخواهم کرد .پس امام فرمودند :برخیز و غسل توبه کن زیرا بر گناه بزرگی مداومت میکردی و چقدر حال بدی داشتی اگر بر این حال می مردی.

( من لا یحضر الفقیه جلد1 صفحه 73 ،)

( کافی کتاب الاشربة باب الغناء ،)

( مستدرک الوسائل جلد 13 صفحه 221 ، )

(عین الحیوة صفحه 229 )

1 ❤️

2015-12-26 22:53:18 +0330 +0330

مجموعه‌ای از روایات و احادیث مربوط به امام ششم شیعیان در کتابی به نام «طب الصادق» نوشته دکتر محمد دریانی جمع‌آوری شده که طب اسلامی را شامل میشود. حال آنکه سفارشات پزشکی آن حضرت، سرشار از اشتباهات فاحش و گاه مضحک میباشد که به چن نمونه بسنده میکنیم:

ــ پیاز بخورید؛ بوى دهان را خوش مى‌سازد.

ــ شانه زدن ریش دندان‌ها را استحکام می‌بخشد. شانه كردن موى سر، بلغم را از ميان مى‌بَرَد، شانه زدن ابروها، ايمنى از جذام است و شانه زدن موى گونه‌ها، دندان‌ها را استحكام مى‌دهد.

ــ از مسواك زدن در حمام ، حذر كن ؛ چرا كه وباى دندان‌ها را در پى مى‌آورد.

ــ پيامبر خدا، زكام را درمان نمى‌كرد و مى‌فرمود: هيچكس نيست كه رگى از جذام در او نباشد؛ و چون زكام به شخص برسد، اين رگ را در هم مى‌كوبد. پنبه‌اى را به روغن بنفشه آغشته مى‌كنى و به هنگام خفتن در نشيمنگاهت مى‌گذارى . به خواست خداوند، براى زكام ، سودمند است.

ــ زردك ، مايه‌ى ايمنى از قولنج و بواسير و توان نزديكى را تقويت مى‌كند. كليه‌ها را گرم مى‌كند و آلت را برمى‌خيزاند.

ــ حنا كردن ، بدبويى عَرَق را از ميان مى‌بَرَد، و بر طراوت و تازگى چهره مى‌افزايد، بوى دهان را خوش مى‌سازد و فرزند را نكو مى‌كند.

ــ سرمه كشيدن ، دهان را تَر و تازه مى‌كند.

ــ قلب به شكل ميوه ى صنوبر است ؛ زيرا وارونه است . يك سرِ قلب ، باريك قرار داده شده است تا لابه لاى ريه برود و با سردى آن خُنك شود، مبادا كه مغز از گرماى آن بسوزد.

ــ کفش سیاه آلتِ مردانگى را سست مى‌كند.

ــ زن ، هنگامى كه به پنجاه سالگى برسد، خون نمى‌بيند، مگر آن زنى كه از قريش باشد.

ــ سه چيز، بدن را فرسوده مى‌كند و شايد هم بكشد: حمام رفتن با شكم پُر، آميزش كردن با شكم پر، و همبسترى با پيرزنان.

( منبع )

دو حالت بیشتر وجود نداره:

1. یا این خزعبلات مال خود شخص امام صادق بوده، که در این صورت کل اصل معصومیت و علم لدنی و داستان امامت زیر سوال میره!

2. این خزعبلات مال این جناب نیس. که در این صورت پس باقی حدیثا و روایات هم درش تخته‌س و تعطیله!

1 ❤️

2015-12-26 22:55:32 +0330 +0330

**رسول خدا (ص):**از نشانه های آخرالزمان این است که آلات لهو و موسیقی و تار و طنبور و آواز خوانی به دست شرور ترین این امت ظاهر می گردد .ومردم درآن زمان آلات لهو و موسیقی را نیکو می شمارند .در آن زمان اشخاصی هستند که قرآن را یاد می گیرند و در آلتهای مثل بوق و نی و به شکل آوازه خوانی می خوانند و مردم نرد و شطرنج بازی می کنند پس ایشان در ملکوت آسمان و در میان فرشتگان پلید و نجس خوانده می شوند.

( تفسیر جامع جلد 6 صفحه 3 )

1 ❤️

2015-12-26 23:14:09 +0330 +0330

درمورد این حدیث باید بگم که روایات تاریخی متفاوته اما درمورد این که پیامبر دست و پاشون رو قطع کرده بود باید بگم که اون اشخاص بعد از استفاده از شیر شترها دست و پای چوپان یا نگهبان شترها که بعضی روایات میگن چوپان یا نگهبانهای شترا سه نفر بودن رو قطع کردن ودر کل دوست عزیز سعی کن روایات رو دقیق بیار نه فله ای چون درمورد این حدیث انقده اختلاف هست که نگو ونپرس و از اونورم این حدیث خیلی مهمه چون جزای محارب توش مصداق پیدا کرده پس حدیثی به این مهمی نباید همین جوری فله ی بررسی بشه

0 ❤️

2015-12-26 23:22:27 +0330 +0330

نقل از: topboy1995

درمورد این حدیث باید بگم که روایات تاریخی متفاوته اما درمورد این که پیامبر دست و پاشون رو قطع کرده بود باید بگم که اون اشخاص بعد از استفاده از شیر شترها دست و پای چوپان یا نگهبان شترها که بعضی روایات میگن چوپان یا نگهبانهای شترا سه نفر بودن رو قطع کردن ودر کل دوست عزیز سعی کن روایات رو دقیق بیار نه فله ای چون درمورد این حدیث انقده اختلاف هست که نگو ونپرس و از اونورم این حدیث خیلی مهمه چون جزای محارب توش مصداق پیدا کرده پس حدیثی به این مهمی نباید همین جوری فله ی بررسی بشه

حضور انورتون عارضم که هدف از آوردن اون حدیث همونطور که از عنوانش مشخص هست اشاره به قضیه مفید بودن شاش شتر و … بوده نه جزای محارب.

در ضمن همونطور که من سعی میکنم توصیه شما رو جدی بگیرم شما هم لطف کن بعد از این اگه خواستی به قول خودت از مطالب بعضی روایات استفاده کنی حتما اشاره کن که این بعضی روایات تو کدوم کتابها نوشته شدن، چون بعد از این از جواب دادن به پستهای اینچنینی بدون ذکر منبع معذور خواهم بود.

و من الله توفیق

0 ❤️

2015-12-26 23:40:35 +0330 +0330

**رسول خدا (ص):**در شب معراج که به آسمانها رفته بودم ملکوت زنی را دیدم که سر تا پایش تماما به شکل سگ بود و آتش از پائین اش داخل می شد و از دهانش خارج می شد و تازیانه های سهمگین ملائکه ی غضب هر لحظه بر سر آنها نواخته میشد ، نعره و صدایشان عالم را گرفته بود. از جبرئیل پرسیدم این شخص کیست ؟گفت:او زنی بوده که در دنیا آوازه خوانی یا نوازندگی می نموده است.

( حیوة القلوب (علامه مجلسی ره ) باب معراج ،)

(عیون الاخبار الرضا (ع) )

( بحارالانوار جلد 8 صفحه 309 )

1 ❤️

2015-12-26 23:43:20 +0330 +0330

یه سوال به نظر تو بهترین دین یا تفکر یا مکتب برا انسانها چیه ؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «