احادیث ناگفته اسلامی

1394/10/02

احادیث دومین منبع دریافت حقایق در مورد اسلام است. روش دریافت حقایق، مثلا در مورد موارد حقوقی/قضایی اینگونه است که در هر مورد ابتدا به قرآن یعنی اولین منبع اسلام مراجعه میشود، و اگر قرآن پاسخگوی مسئله نبود سپس به حدیث مراجعه میشود و بعد از آن به نظرات قضات بزرگ و قضات پیشین و آرای فقها ارجاع میشود

منابع معتبر حدیثی شیعه عبارت است از :

کتب اربعه اولیه :
**
1- الکافی ثقة الاسلام کلینی 2 - من لایحضره الفقیه شیخ صدوق 3-تهذیب شیخ طوسی 4- استبصارشیخ طوسی**

کتب اربعه ثانویه :

1 - بحارالانوار علامه مجلسی 2- وسائل الشیعه شیخ حر عاملی 3- الوافی ملامحسن فیض کاشانی 4 - مستدرک الو سائل محدث نوری

منابع مهم اهل سنت ( صحاح سته ) عبارت است از :

1- صحیح بخاری ، 2- صحیح مسلم ، 3- سنن احمدحنبل ، 4- سنن ابن ماجه ، 5 - سنن نسایی ، 6 - سنن ترمذی.

گروهی از اسلامگرایان، اخیراً احادیث را کلا باطل میدانند و به دلیل مطالب وحشیانه و احمقانه ای که در احادیث از زبان پیامبر اسلام و ائمه بیان شده است، آنرا اساساً دروغ میشمارند، و میگویند تنها قرآن مرجع اسلام است.

از این دسته از عزیزان که تو این سایت کم هم نیستن و قطعا این ادعا رو تو همین تاپیک هم مطرح خواهند کرد یک سوال دارم :

اگه احادیث نبودن از کجا میخواستین احکام نماز و روزه رو یاد بگیرین؟

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-12-26 23:43:20 +0330 +0330

یه سوال به نظر تو بهترین دین یا تفکر یا مکتب برا انسانها چیه ؟

0 ❤️

2015-12-26 23:51:20 +0330 +0330

حضرت کاظم (ع):آموزش دادن آلات موسیقی کفر و یادگیری آلات موسیقی کفر و گوش دادن به آن کفر است و پولش نیز حرام است.

(وسائل الشیعه جلد 12صفحه 87 )

1 ❤️

2015-12-26 23:54:16 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 یه سوال به نظر تو بهترین دین یا تفکر یا مکتب برا انسانها چیه ؟

یه کلمه : انسانیت

نه کتاب میخواد ، نه رساله ، نه مفسر ، نه مفتخور ، …

2 ❤️

2015-12-26 23:56:25 +0330 +0330

حضرت محمد (ص) : شیطان اولین کسی بود که موسیقی را تاسیس کرد.

( وسائل الشیعه جلد 12 صفحه 231 )

1 ❤️

2015-12-27 00:08:02 +0330 +0330

دادا سومین سوتیت که خیلی دیگه خفنه
سنن احمد بن حنبل که البته گلم صحیحش مسند احمد بن حنبله جز صحاح سته نیست بلکه اون کتابی که شما نیاوردی وجز صحاح سته هست سنن ابوداوده که البته ابوداود هم ایرانیه حواست رو جمع کن گلم

اخه گلم تو که اسم صحاح سته رو که دیگه خیلی چیز سختی نیست و جز اولیات علم حدیثه هنوز کامل نمیودنی چرا میای تایپی درمورد علم حدیث میزنی

1 ❤️

2015-12-27 00:14:01 +0330 +0330

نزدیک ترین راه برای فهمیدن اسم صحاح سته سرچ کلمه صحاح سته در گوگل بود که گلم تو این زحمتم به خودت ندادی و دسته گل به آب دادی

0 ❤️

2015-12-27 00:46:21 +0330 +0330

عسیسم تو که فلسفه زندگیت سراپا سوتیه اومدی اینجا سوتی‌یاب شدی؟

بجا اینکه زور بزنی برا مسائل جزئی فسفرای مغزتو هدر بدی، رجوع کن به پست اولی که خطاب به شخص خودت گذاشتم و گویا ترجیح دادی خودتو درمقابلش به نفهمی بزنی.

اگه جوابی براش داری بسم الله، در غیراینصورت برو اول خودتو از شر این تناقض مسخره زندگیت خلاص کن، بعد که تکلیفتو با خودت فهمیدی و گرفتی به عنوان یه مسلمون با خودت چن چندی، بیا اینجا از اسلام دفا کن.

مگرنه دفاع یه همجنس‌باز از اسلام، مث دفاع یه گوساله از قصابش میمونه

خلاص

3 ❤️

2015-12-27 00:54:47 +0330 +0330

ببین این دوستت هنوز بدیهیات علم حدیث رو نمی دونه و اومده تایپیک درمورد علم حدیث زده اخه ببین سخت نیست دونستن
اسم6تا کتاب حدیثی سنی و 4تا مال شیعه این آقا که این بدیهیات رو نمی دونه چرا تایپیک زده ؟سوتیش انقده بزرگه که باید تایپیک رو جمع کنه

0 ❤️

2015-12-27 00:58:21 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 ببین این دوستت هنوز بدیهیات علم حدیث رو نمی دونه و اومده تایپیک درمورد علم حدیث زده اخه ببین سخت نیست دونستن
اسم6تا کتاب حدیثی سنی و 4تا مال شیعه این آقا که این بدیهیات رو نمی دونه چرا تایپیک زده ؟سوتیش انقده بزرگه که باید تایپیک رو جمع کنه

جنابعالی هم هنوز تکلیفات اصلی زندگی خودتو به عنوان یه مسلمون نمیدونی اون وخ اومدی اینجا داری دم از اسلام و سواد مذهبی میزنی!
در کل فلسفه زندگیت به عنوان یه مسلمون انقد خنده‌داره که آدم تعجب میکنه با چه رویی داری از اسلام دفا میکنی.

1 ❤️

2015-12-27 01:06:03 +0330 +0330

من احساس میکنم روح ینفر توی بدن چند نفر حلول کرده میخواد تاپیک رو از مسیر خودش منحرف کنه که البته حق هم بهش میدم یه جورایی داره از این راه نون میخوره اینجور تاپیکای روشنگری باعث میشه که جلوی مفت خوری دزدیاشون گرفته بشه .

2 ❤️

2015-12-27 01:08:10 +0330 +0330

فلسفه ی زندگی من چیه ؟گیرم من اسم کاربریم پسر فاعل باشه دلیل نمیشه که من همجنسباز باشم ؟ از اون ورم ببین تو باید حرف رو نگاه کنی نه گوینده ی حرف رو …از همه مهم تر سوتی دوستت انقده بزرگه که نمیشه به راحتی ازش گذشت

1 ❤️

2015-12-27 01:14:46 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 فلسفه ی زندگی من چیه ؟گیرم من اسم کاربریم پسر فاعل باشه دلیل نمیشه که من همجنسباز باشم ؟ از اون ورم ببین تو باید حرف رو نگاه کنی نه گوینده ی حرف رو ....از همه مهم تر سوتی دوستت انقده بزرگه که نمیشه به راحتی ازش گذشت

در وصفِ بی‌وجودیِ تو همین بس که سری رفتی تاپیکایی که برا یافتن پسر مفعول زده بودی حذف کردی که گندش درنیاد واقعاً همجنس‌بازی!

یه لطفی بکن و برای حفظ آبروی خودت هم که شده دیگه اینجا پست نذار

1 ❤️

2015-12-27 01:23:01 +0330 +0330

این تایپیک تو علم حدیثه ولی نویسنده اولیات علم حدیث رو نمی دونه باید نویسنده ازمن تشکر کنه که از همین اول این سوتیش رو گفتم وگرنه تا بیست صفحه یا بیشتر تایپیک می زد و بعد یکی میومد و می گفت شما این سوتی رو دادید و کل زحماتش به باد می رفت ویک نکته ی دیگه من دیگه تو این تایپیک و تایپیک های دیگر اقای Arrow11مطلب نمیزارم چون باکمال تاسف سواد ایشان درمورد مباحث اسلامی بس اندک است و اولیات این علوم رانمی دانند و از تمام خوانندگان شهوانی می خواهم که به تایپیک های ایشان و دوستانشان بی توجه باشند چون بهترین دفاع در مقابل این قوم بی توجهی و عدم بازدید مطالبشان است مطمن باشید که اگر این جماعت ببیند مطالبشان بازدید کننده ندارد برای همیشه ساکت خواهند شد>

1 ❤️

2015-12-27 08:36:02 +0330 +0330

نقل از: Arrow11
**وقتی میبینم که بعضیا به خاطر نداشتن جواب منطقی برای ترکوندن تاپیک میان عکس پورن بچه میذارن و رفقاشونم فوری روش نقل میزنن ، یا مثل همین کاربر آخری بعد 3 سال عضویت اولین پستشون رو اینجا میذارن به نتیجه کارم امیدوارتر میشم و انگیزه ام برای ادامه بیشتر میشه. **

داش arrow!اومدم اینجا بگم بیایین به این تاپیک و دهن این یارو که داره عکس پورنو کودکان رو میذاره،سرویس کنیم:
https://shahvani.com/forum/topic/کمپین-مبارزه-باشخصی-که-عکسای-پورن-کودک-میذاره
راستی فک کنم که صاحب تاپیک حرفای خودشو جدی جدی باور کرده 🙄

0 ❤️

2015-12-27 13:17:24 +0330 +0330

نقل از: topboy1995

دادا سومین سوتیت که خیلی دیگه خفنه
سنن احمد بن حنبل که البته گلم صحیحش مسند احمد بن حنبله جز صحاح سته نیست بلکه اون کتابی که شما نیاوردی وجز صحاح سته هست سنن ابوداوده که البته ابوداود هم ایرانیه حواست رو جمع کن گلم

اخه گلم تو که اسم صحاح سته رو که دیگه خیلی چیز سختی نیست و جز اولیات علم حدیثه هنوز کامل نمیودنی چرا میای تایپی درمورد علم حدیث میزنی

شومبول خان چه خبرته معرکه گرفتی واسه خودت؟

دو روز اینجا تحویلت گرفتیم ظاهرا بیشتر از ظرفیت و گنجایشت بوده و فکر کردی علی آباد هم شهر شده نه؟

از بس دینتون تخمی تخیلیه خودتونم نمیدونین کدوم کتابتون معتبره کدوم نا معتبر.

لینک چندتا سایت میذارم برو ببین چه تری زدی بلکه خودت یه ذره شرمت بشه (هرچند میدونم جزو محالاته).

در ضمن جناب آلو که اینهمه اینجا شورت و سوتین هوا میکنی تو همین 3 خط نوشته 4 تا غلط املایی داری که دفعه دیگه خواستی پست بذاری قبلش از روی هر کدوم 20 بار مینویسی.

احمد بن حنبله : صحیحش احمد بن حنبل

اولیات : صحیحش اولویت

نمیودنی : صحیحش نمیدونی

تایپی : صحیحش تاپیک

http://www.quran.porsemani.ir

http://darulquran.ir

http://saqalain.persianblog.ir

3 ❤️

2015-12-27 13:25:44 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 ببین این دوستت هنوز بدیهیات علم حدیث رو نمی دونه و اومده تایپیک درمورد علم حدیث زده اخه ببین سخت نیست دونستن

علمممممممممممممم حدیثثثثثثثثثثثثث ؟

از کی تا حالا آداب مستراح رفتن شده علم؟

ای گل بگیرن اون سواد نداشته ات رو که ادعای سوادت کون خر رو پاره میکنه ولی هنوز نمیدونی کتب شیعه 4 تا نیست و 8 تا هست (اربعه اولیه و اربعه ثانویه )

برای نمونه به افتخار خودت یه نمونه از اون علمتون رو میذارم تا خودت هم عنت بگیره :

ليس في بول الأئمه و غائطهم استخباث و لا نتن و لا قذارة، بل هما كالمسك الأذفر، بل من شرب بولهم و غائطهم و دمهم يحرم الله عليه النار و استوجب دخول الجنه (انوار الولایه/ص440)

در ادرار و مدفوع امامان نه پلیدی وجود دارد و نه گندی و چرکی، بلکه آن دو(ادرار و مدفوع) مانند مشک بسیار خوشبو هستند؛ اما هر کس که ادرار، مدفوع و خون آنان بنوشد الله آتش جهنم را بر او حرام می‌گرداند و دخول بهشت بر او واجب می‌شود

(نوش جانتون)

3 ❤️

2015-12-27 13:28:00 +0330 +0330

نقل از: اسکلت حشری نقل از: topboy1995 ببین این دوستت هنوز بدیهیات علم حدیث رو نمی دونه و اومده تایپیک درمورد علم حدیث زده اخه ببین سخت نیست دونستن

جنابعالی هم هنوز تکلیفات اصلی زندگی خودتو به عنوان یه مسلمون نمیدونی اون وخ اومدی اینجا داری دم از اسلام و سواد مذهبی میزنی!
در کل فلسفه زندگیت به عنوان یه مسلمون انقد خنده‌داره که آدم تعجب میکنه با چه رویی داری از اسلام دفا میکنی.

2 ❤️

2015-12-27 13:33:57 +0330 +0330

نقل از: ahoora1408

من احساس میکنم روح ینفر توی بدن چند نفر حلول کرده میخواد تاپیک رو از مسیر خودش منحرف کنه که البته حق هم بهش میدم یه جورایی داره از این راه نون میخوره اینجور تاپیکای روشنگری باعث میشه که جلوی مفت خوری دزدیاشون گرفته بشه .

3 ❤️

2015-12-27 13:38:41 +0330 +0330

نقل از: topboy1995 فلسفه ی زندگی من چیه ؟گیرم من اسم کاربریم پسر فاعل باشه دلیل نمیشه که من همجنسباز باشم ؟ از اون ورم ببین تو باید حرف رو نگاه کنی نه گوینده ی حرف رو …از همه مهم تر سوتی دوستت انقده بزرگه که نمیشه به راحتی ازش گذشت

خودمونیما، حسابی تو کونت عروسی گرفتی و ساز و دهل راه انداختی مال هیشکی رو هم دعوت نمیکنی. (party)

0 ❤️

2015-12-27 13:44:28 +0330 +0330

این تایپیک تو علم حدیثه ولی نویسنده اولیات علم حدیث رو نمی دونه باید نویسنده ازمن تشکر کنه که از همین اول این سوتیش رو گفتم وگرنه تا بیست صفحه یا بیشتر تایپیک می زد و بعد یکی میومد و می گفت شما این سوتی رو دادید و کل زحماتش به باد می رفت ویک نکته ی دیگه من دیگه تو این تایپیک و تایپیک های دیگر اقای Arrow11مطلب نمیزارم چون باکمال تاسف سواد ایشان درمورد مباحث اسلامی بس اندک است و اولیات این علوم رانمی دانند و از تمام خوانندگان شهوانی می خواهم که به تایپیک های ایشان و دوستانشان بی توجه باشند چون بهترین دفاع در مقابل این قوم بی توجهی و عدم بازدید مطالبشان است مطمن باشید که اگر این جماعت ببیند مطالبشان بازدید کننده ندارد برای همیشه ساکت خواهند شد>

جناب اولیات منبعد مراتب تشکر و قدر دانیم رو حتما مشاهده خواهید فرمود.

0 ❤️

2015-12-27 13:48:37 +0330 +0330

نقل از: طغرل100 نقل از: Arrow11
**وقتی میبینم که بعضیا به خاطر نداشتن جواب منطقی برای ترکوندن تاپیک میان عکس پورن بچه میذارن و رفقاشونم فوری روش نقل میزنن ، یا مثل همین کاربر آخری بعد 3 سال عضویت اولین پستشون رو اینجا میذارن به نتیجه کارم امیدوارتر میشم و انگیزه ام برای ادامه بیشتر میشه. **

داش arrow!اومدم اینجا بگم بیایین به این تاپیک و دهن این یارو که داره عکس پورنو کودکان رو میذاره،سرویس کنیم:
https://shahvani.com/forum/topic/%DA%A9%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B9%DA%A9%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D8%B0%D8%A7%D8%B1%D9%87
راستی فک کنم که صاحب تاپیک حرفای خودشو جدی جدی باور کرده 🙄

نمیدونم تو نسخه جدید چرا لینکها اینجوری میاد ولی به هر حال کار ایشون خیلی چیپ و مسخره هست و مشخصه که کلا مشکل روحی روانی داره و کار شما هم قابل تقدیره. موفق باشی.

0 ❤️

2015-12-27 13:50:58 +0330 +0330

از کاربران فهیم سایت بابت بعضی الفاظ ناخوشایندی که تو چندتا پست آخری استفاده کردم معذرت میخوام.

0 ❤️

2015-12-27 13:56:43 +0330 +0330

** امير المؤمنين عليه السّلام فرمود:** ابرها غربال باران هستند (كه آب بسيار را بصورت قطره قطره فرو می‏فرستند) و اگر نه چنين بود بر هر چيز كه فرو می ‏آمد حتما آن را از بين می‏برد و ضايع می ‏ساخت.

(من لا يحضره الفقيه، شيخ صدوق،مترجم: على اكبر غفارى‏،‏ نشر صدوق، چ: اول‏،1367 ش‏. ج‏2،برگ240.)

3 ❤️

2015-12-27 14:00:49 +0330 +0330

قال ابو عبد الله عليه السلام … ماکان من هذا الرعد فانه من امر صاحبکم قلت من صاحبنا؟ قال امير المومنين علی عليه السلام

امام صادق فرمود… دلیل رعد و برق چیست؟ آن از امر صاحب شماست، پرسیدم صاحب ما کیست؟ فرمود امیر المومنین علی علیه سلام

( الاختصاص المفيد ص ۳۲۷ )

(بحار الانوار جلد ۲۷ ص ۳۳ )

2 ❤️

2015-12-27 14:16:37 +0330 +0330

از حضرت امام موسی الرضا منقول است : حیواناتی که مسخ شده اند ، دوازده صنفند:

اما فیل پس از آن پادشاهی بود که زنا و لواط میکرد

و خرس اعرابی بادیه نشینی بود که دویتی میکرد

و خرگوش زنی بود که با شوهر خود خیانت میکرد و غسل حیض و جنابت نمیکرد

و شب پره خرمای مردم را می دزدید

و سهیل بردی بود که در یمن عشاری میکرد

و زهره زنی بود که مردم میگویند هاروت و ماروت از او فریب خوردند

و میمون و خوک جماعتی بودند از بنی اسراییل که در روز شنبه شکار کردند

و اما سوسمار و چلپاسه گروهی بودند از بنی اسراییل که در زمان حضرت عیسی چون مائده از آسمان نازل شد ، ایمان نیاوردند. و مسخ شدند ، پس یک گروه ایشان به دریا رفتند و دیگر به صحرا

و اما عقرب مرد سخن چینی بود

و اما زنبور که از ترازو دزدی میکرد.

در روایت دیگر منقول است : خرس مردی بود که مردم با او عمل قبیح میکردند

و سوسمار اعرابی بود که مال حاجیان را میدزدید

و عنکبوت زنی بود که از برای شوهر خود سحر میکرد

و دعموص مرد سخن چینی بود که در میان دوستان جدایی می انداخت

و مار و ماهی دویت بود

و شب پره خرما از سر درخت می دزدید

و میمون یهودانند که ماهی در شنبه شکار کردند

و خوک جماعتی اند که ایمان به مائده آسمانی نیاوردند.

از حضرت امام رضا منقول است : موش گروهی از یهود بودند که خدا بر ایشان غضب کرد

و پشه شخصی بود که استهزا به پیغمبران می کرد

و شپش از حسد مسخ شد و روزی پیغمبری از پیغمبران بنی اسراییل نماز میکرد و یکی از بی خردان بنی اسراییل آمد در برابر او استهزا به او میکرد به صورت شپش مسخ شد

و چلپاسه جماعتی از بنی اسراییل بودند که فرزندان پیغمبران را دشنام میدادند و با ایشان دشمنی میکردند .

** در حدیث دیگر منقول است :** خار پشت مرد کج خلقی بود.

( برگ :416،417 حلیه المتقین_ ملا محمد باقر مجلسی ، چاپ اول ، انتشارات جمهوری )

(حلیه المتقین.باب13.فصل8) (تالیف علامه محمد باقر مجلسی) (حدیث ) )

حضرت کلا آفتابه برداشتن به علم ژنتیک رفت پی کارش.

3 ❤️

2015-12-27 14:37:38 +0330 +0330

حضرت صادق دیدند که مادر اسحق فرزند خود را شیر میدهد، فرمود که ای مادر اسحق! از یک پستان شیر مده، از هر دو پستان شیر بده که یکی به عوض طعام است و دیگری به عوض آب و فرمود که هرچه کمتر از بیست و یک ماه شیر میدهند به فرزند، ظلم است بر طفل. (حلیه المقتین، علامه مجلسی، در آداب شیر دادن و تربیت کردن فرزندان و رعایت ایشان.)

2 ❤️

2015-12-27 15:16:21 +0330 +0330

امام موسی (ع) به اطرافیانش گفت : هنگام مرگ این کودک امروز به دست من فرا رسیده است. سپس فرزند امام رضا را که در بین شماری از کودکان بود طلبید و از او پرسید : تو از اخبار آسمانها چه می دانی؟ امام جواد گفت : من از پدرم از پدرانم از پیامبر (ص) از جبرائیل از پروردگار جهانیان شنیدم که فرمود : میان آسمان و زمین دریایی است. غبارناک و پر موج که در آن مارهائی است که شکمهایشان سبز و پشتهایشان نقطه های سیاه است. پادشاهان آنها را با بازهای سپیدشان شکار می کنند تا دانشمندان را بدانها بیازمایند. مامون با شنیدن این پاسخ گفت : تو و پدرانت و جدت و پروردگارت همه راست گفتید آنگاه او را سوار کرد و دخترش ام الفضل را به همسری او درآورد.

( بحار الانوار ،ج 50 ، ص 56. )

3 ❤️

2015-12-27 15:26:30 +0330 +0330

تو این چند روزه من کامل مراتب ادب رو با یه احمقی مسه تو رعایت کردم ولی اشتباه بود چون تو به غایت انسان نفهم و درعین حال پررویی هستی و حاضر نیستی اشتباهاتت رو قبول کنی و شش تا کتاب صحیح سنی یا صحاح سته رو برو تو ویکی پدیا ببین که چه کتاباین تو این چند روز من از تو پررو سه تا سوتی گرفتم ولی تو اصلا حاضر نیستی قبول کنی و خودت را عالم و بقیه رو جاهل می دونی در حالی که تو واستادت علی دشتی هیچ بویی از علم وانصاف نبرده اید در یک کلمه ای کاش تو عقل نداشته ت رو به کار می انداختی و مسه یه انسان احمق با تکرار اشتباهاتت نمی پرداختی در ضمن من منظورم از اولییات جمع اولیه هست نه اولویات به هرحال کاش ادب وانصاف رو رعایت می کردی تا ما کارمون به فوش کشیده نمی شد

1 ❤️

2015-12-27 15:32:07 +0330 +0330

خبر داد به ما محمد بن ابراهيم بن اسحاق طالقاني گفت:خبر داد به ما حسن بن علي عدوي,از عباد بن صهيب بن عباد از پدرش از جدش از جعفر بن محمد كه گفت مردي از علي سوال كرد و بدو گفت درباره 3 چيز كه در تو هست از تو مي پرسم:يكي كوتاهي قدت دوم از بزرگي شكمت سوم از ريخته شدن موهاي جلوي سرت عليگفت:خداوند تبارك و تعالي مرا دراز نيافريد و نيز كوتاه خلق نكرد بلكه معتدل آفريد(در نتيجه) بر كوتاه قامت ضربه مي زنم و او را از طول به دو نيم مي كنم و بر دراز قامت ضربه مي زنم و او را از عرض دو نيم مي كنم!و اما بزرگي شكمم(علتش اينست كه)رسول خدابه من بابي از علم آموخت و آن باب هزار باب را براي من گشود و علم در شكم من ازدحام كرد و از اين رو شكمم بر آمد!و اما ريخته شدن موي جلوي سرم بعلت بر سر نهادن كلاه خود بمدت دراز و كارزار با رقيبان است!

(الخصال,اثر شيخ صدوق,باب الثلاثه,ص 189 از منشورات جماعه المدرسين )

3 ❤️

2015-12-27 17:00:35 +0330 +0330

تو این چند روزه من کامل مراتب ادب رو با یه احمقی مسه تو رعایت کردم ولی اشتباه بود چون تو به غایت انسان نفهم و درعین حال پررویی هستی و حاضر نیستی اشتباهاتت رو قبول کنی و شش تا کتاب صحیح سنی یا صحاح سته رو برو تو ویکی پدیا ببین که چه کتاباین تو این چند روز من از تو پررو سه تا سوتی گرفتم ولی تو اصلا حاضر نیستی قبول کنی و خودت را عالم و بقیه رو جاهل می دونی در حالی که تو واستادت علی دشتی هیچ بویی از علم وانصاف نبرده اید در یک کلمه ای کاش تو عقل نداشته ت رو به کار می انداختی و مسه یه انسان احمق با تکرار اشتباهاتت نمی پرداختی در ضمن من منظورم از اولییات جمع اولیه هست نه اولویات به هرحال کاش ادب وانصاف رو رعایت می کردی تا ما کارمون به فوش کشیده نمی شد

اتفاقا این یه دونه حرفتو دربست قبول دارم، چون اگه احمق نبودم اینهمه وقتمو برا زبون نفهمی مثل تو حروم نمیکردم.

بچه جان توهین فقط به استفاده از کلمات رکیک نیست و توی این چند روز تو بدترین توهین رو که توهین به شعور آدمه مدام تکرار کردی.

شما ها چرا هیچ رقمه تکلیفتون با خودتون روشن نیست؟ وقتی در مورد صحیح بخاری بهت میگم برو تو ویکی پدیا زده 97 جلده میچسبی به اطلاعات سایت ماست مالی دات کام ولی الان که لینک 3 تا سایت رو گذاشتم و حداقل 30 تا دیگه رو نذاشتم ویکی پدیا شد وحی منزل؟ هر سایتی که باب میل شما نوشته باشه همون سایت معتبره و هیچ فرقی هم نمیکنه که چند ساعت پیش خودت اعتبارشو رد کرده باشی؟

به خدا اگه تو یک هزارم سواد و شعور علی دشتی رو داشتی رو سرم میذاشتمت.

وجدانا تو چند کلاس سواد داری؟ کدوم یابویی به تو یاد داده جمع اول یا اولیه میشه اولیات ؟؟؟ تو هنوز اینو نفهمیدی که وقتی میخوای بگی مانند باید بنویسی مثله یا به زبان محاوره ای هم بخوای بگی باید بنویسی مثه و زرت و زرت مینویسی مسه ،اونوقت با کمال وقاحت اومدی میگی علی دشتی بیسواد بوده؟

مخلص کلام ، تو که عرضه نداشتی رو حرف پست قبلیت وایستی و تو این تاپیک پست نذاری ولی من بهت میگم بعد این خودتم پاره کنی دیگه من وقت برای جواب دادن به تو نمیذارم. به سلامت

4 ❤️

2015-12-27 17:07:12 +0330 +0330

پيغمبر صلّى اللَّه عليه و آله فرمود: كعبه را از آن روز كعبه ناميده‏اند كه در ميانگين دنيا جاى دارد.- يعنى وسط سطح زمين قرار دارد-

( من لا يحضره الفقيه، شيخ صدوق،مترجم: على اكبر غفارى‏،‏ نشر صدوق، چ: اول‏،1367 ش‏.ج3،برگ:4.)

3 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «