دین و خرافات در عصر مدرن در ایران!

1403/03/03

واقعا شوکه کننده است
که ادیان و صاحبان ادیان چطور ملت بدبخت رو به بردگی گرفتن!
اونم توی عصر مدرنی که با این همه تکنولوژی میشه راحت اطلاعات کسب کرد!

رئیسی افتاد مرد یا کشتنش یا … فرقی نداره!
چیزی که برای من خیلی عجیب بود افرادی بود که با این همه فشار اقتصادی و هزاران مشکل که خود همین حکومت ها مسببش هستن
اومدن برا تشییع این ها!

و از همه بدتر اون عده ای هستن که پارچه و دستمال و … میندازن که بمالن به تابوت اینا! (در حالی که حتی از نظر باورهای دینی خودشون اینا در حدی نیستن که بخوان اینکارو براشون بکنن)

+در کل هدف من از نوشتن این تاپیک این بود که علاوه بر کارهایی که میکنیم که به ضرر حکومته.
به این افرادی که ممکنه جزوی از اینا باشن و شما بشناسیدشون با سوال و یا دادن اطلاعات
نه تند و تیز
یا فرستادن یه مطلب ساده پرسشگر ذهنشون رو به چالش بکشید
ممکنه سخت باشه
ولی موثره

+همین یه عده جمعیت که بخاطر احساسی بودن مردم ما ؛ سریع فریب حکومت رو میخورن ، باعث ثبات حکومت میشن و تحمل رنج بیشتر ما

خیلی از این افراد قدیمی هستن و متولد دهه ۵۰ به قبل هستن
و تفکرات قدیمی و مذهبی دارن
و شستوشوی مغزی شدن از بچگی

بهترین راه مبارزه ، آزادی ذهن هاست🕊

9 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2024-05-23 16:15:37 +0330 +0330

نسل جدید مثل قدیمی ها نیستن که هر چیزی رو باور کنن

اما از طریق مدیا میتونن به راحتی همه چیز رو کنترل کنن

مثل زن زندگی آزادی
که الان مشخص شده خیلی از این اکانت های توییتری
کانال های تلگرامی
و …
توسط خود اینا کنترل میشن

یا کلا چپ هستن و دنبال هدف خودشون هستن
و صد برابر از این حکومت مزخرف بدترن
فقط قدرت ندارن وگرنه اصلا فکر ایران و ایرانی ها نیستن

مراقب باشید کیو دنبال میکنید توی شبکه های اجتماعی
و مراقب باشید که چه تفکری دارن
ممکنه تا لحظه ی آخر تفکر و حزبشون رو رو نکنن و تا به قدرت رسیدن
بفهمید ای داد بیداد
که اینا یه گروه مزخرف بودن و فریب خوردید
جمهوری اسلامی هم اولش حرف از آزادی و رفاه مردم میزد…

2 ❤️

2024-05-23 16:21:02 +0330 +0330

یه عده از نسل جوان خرده میگیرن که چرا انقلاب کردین شما ببین در عصر تکنولوژی الان مردم اینطور هستند حالا ببین ۵۰ سال پیش کجا بودند یادش بخیر وقتی گفتند عکس خمینی تو ماه هست یادمه شبا مردم میرفتند رو پشت بوما و اول ما رو نگاه میکردند بعد میگفتن نچ نچ نچ بر منکرش لعنت من به جرات میگم که اون چیزی که مد نظر شما است و توقع داری مردم به اون درک و فهم که مورد نظرته برسن باید ۴ - ۵ نسل از ما بگذره تا مردم درست بشن ملتی که قبول دارند این بابا مسبب گرونی و تورم و پاشیدن اقتصاد ایران هست ولی براش گریه میکنند چون سید اولاد پیامبره با حرف و منطق و استدلال نمیتونی قانع کنی مثلن پدر زن روز رای گیری شب با کت و شلوار شناسنامه تو جیبش میخوابه هنوز در شعبه رای گیری باز نشده اون پشت دره منطقش اینه که تو قران نوشته باید رای بدین هزاران نفر باهاش حرف زدن حالیش نیست و حرفش اینه که توی قران نوشته شده واجبه رای دادن

2 ❤️

2024-05-23 17:29:59 +0330 +0330

آزادی ذهن ها🙂 فقط کافیه یه دیدگاه جدید به مردم معرفی بشه اونا خودشون راه درست رو تشخیص میدن از آدمایی که توی یه قفس گیر افتادن و صبح تا شب کار میکنن یه لقمه نون در بیارن نمیشه انتظاری داشت فیلترینگ دقیقا همین قفس ذهنیه

2 ❤️

2024-05-23 17:40:09 +0330 +0330

↩ cute_girl23
خوشم میاد ازت

1 ❤️

2024-05-23 17:45:57 +0330 +0330

دوست گرامی یادمون باشه ریشه مشکلات این سرزمین و مردم اسلام و عقاید اسلامی هست هر کی جز این حرفی بزنه داره به شما ادرس غلط میده نگاه به کشورای عربی کنید هم فقط فرقشون اینه پول نفت رو دزدی نکردن ولی عملا هیچ پیشرفت فرهنگی نکردن اسلام سرطان دنیای امروزی هست

3 ❤️

2024-05-23 17:51:37 +0330 +0330

مزدور و جیره خورهستن منافعشون حکم بکنه خواهر و مادرشونم میفروشن دیده ها رو خیلی نباید باور کرد

2 ❤️

2024-05-23 17:51:45 +0330 +0330

عه ، یه کاربر قدیمی میبینم ، چطوری دارک وب جان؟

1 ❤️

2024-05-23 18:09:29 +0330 +0330

نمیدونم دیدید یا نه !! که اومدن عکس رییسی رو با اون با غیرتایی که رفتن توی سال های 60 تا 67 کشته شدن میکس کردن … اومدن دارن با اعتقادات مردم بازی میکنن حالا چه اعتقاد اشتباه باشه چه درست اینکار ها به کل بی شرفیه که بخوای با اعتقاد یکی دیگه بازی کنی این همه سال با اسم اسلام خوردن و بردن و دارن میبرن ادعا هم میکنن از نظر اسلام این کار که میان دستمال میمالن بهشون و خیلی بزرگشون کردن شرک حساب میشه یعنی اصلا لامصبا اسلام رو هم اجرا نمیکنن 😂 از اون طرف گیر دادن به حجاب و هی میگن اسلام اسلام … برام سوال شد یه تحقیق ریز کردم دیدم اصلا اصول چیز دیگه ایه همین علی که دارن میگن رو حجاب تاکید کرده یه کتاب کت و کلفت داره درمورد عدالت و اینکه حاکم نباید از حق مردم بخوره بعد همین اقا وقتی نخواستن حکومت کنه رفت کنار و 24 سال کشاورزی میکرد تا دیگه خود مردم اومدن سراغش بعد اینا هرچی مردم میگن نمیخوایم اونا بیشتر میمونن بعد میگه الگوی ما علیه … ادم چی بگه این همه چیز مهم اینا فقط به این یه مورد گیر دادن ؟! بخدا خیلی عجیب و خنده داره خیلی

2 ❤️

2024-05-23 18:16:15 +0330 +0330

دوست من
ارادت
دستت درد نکنه که اینو تاپیک کردی
این نظام در نهایت ۱۰ درصد جمعیت کشور باهاش هستن
که از این تعداد ۲ درصدش اینهایی هستن که تو عکسها و فیلم ها میبینیمشون
و این دستگاه عظیم تبلیغاتی
اونها رو بولد میکنن تا بقیه مردم و دنیا باور کنند که اینها طرفدار دارن
دو درصد ۸۵ میلیون میشه میشه نزدیک دو میلیون
این تعداد هم برای تبلیغات وسیع کافیه

3 ❤️

2024-05-23 21:29:42 +0330 +0330

↩ Ahmadvazir
مرسی🤷‍♀️

0 ❤️

2024-05-24 00:01:29 +0330 +0330

↩ chibedamtobedimarzi
در اینکه شکی نیست زمان میبره درست شدن همه چیز
ولی شاید و شاید
اگه سطح آگاهی توی جوامع بالا بود
و دولت مرد ها و سرمایه دار میگذاشتن
الان حال و روز مردم دنیا خیلی بهتر بود

1 ❤️

2024-05-24 00:03:36 +0330 +0330

↩ cute_girl23
متاسفانه توی ایران قفس زیاده
و خیلی ها دوست ندارن مردم عادی راحت زندگی کنن
و با پروپاگاندا همه ذهن ها رو توی قفس نگه میدارن

1 ❤️

2024-05-24 00:04:32 +0330 +0330

↩ Nmd12
قطعا هر حکومتی جیره خورای زیادی داره
که وابسته ی حکومتن
ولی اکثریت نیستن

1 ❤️

2024-05-24 00:05:55 +0330 +0330

↩ fantasydream
من خودم تاپیک های زیادی در مورد ادیان
و خدا زدم
اما افراد متعصبی یا باورمند رو مستقیم نمیشه آزاد کرد از شر اندیشه های سودمند برای یه عده متاسفانه

0 ❤️

2024-05-24 00:09:12 +0330 +0330

↩ kiakish
اون رو که آره این قشر هم هستن
ولی من آدم شستوشوی مغزی شده هم زیاد دیدم
و مشکل اصلی از سمت همون قشره
و اصل کار قدرته که توی دست یه عده اس که کارشون شستوشوی مغزه

0 ❤️

2024-05-24 00:28:42 +0330 +0330

↩ wrecked_erny
درود
خوبم شما چطوری ارنی عزیز

1 ❤️

2024-05-24 00:32:15 +0330 +0330

↩ DarkWeb
شکر ، در روزگار هستیم ، میچرخیم

مراقب باشید کیو دنبال میکنید توی شبکه های اجتماعی و مراقب باشید که چه تفکری دارن
خودمم اخر نفهمیدم کدوم وری هستم، مثل اخراجی ها باید کار کرد
1 ❤️

2024-05-24 00:33:08 +0330 +0330

↩ MAYBE NO
ندیدم
معمولا رسانه های اونا رو کم میبینم
ولی آره خب ، اینا ۴۰ ساله دارن از اسم شهید سوء استفاده میکنن
عادیه همچین کاری بکنن

کلا تناقض تو مسلمونا زیاده

در واقع این حکومت جدید داره از اسلام استفاده میکنه
وگرنه من مسلمون کلا ندیدم تا حالا
چون چیزی به نام اسلام مطلق وجود نداره
فقط یسری اصول مشترک داره
بقیه همه ساختگیه

1 ❤️

2024-05-24 00:35:53 +0330 +0330

↩ Power M
درود
ارادت 🌹
ممنون از اینکه نظر دادی و همیاری کردی

متاسفانه تمام نظام ها بنظر همینطورن
یه عده اقلیت قدرتمند زورگو
بر اکثریت بیچاره حکومت میکنن

و دقیقا همونطور که گفتی برا پروپاگاندا همون کافیه

1 ❤️

2024-05-24 00:44:13 +0330 +0330

↩ Return29
بحث قومیت نیست
بحث شستوشوی مغزیه‌ و گسترش اون با پروپاگاندا
اسلام رو با ضرب شمشیر و زور گسترش دادن مسلمونا
چون جزوی از اسلام بوده
یعنی جهاد علیه کفار
و بعدم ملت یا باید اون عقیده رو قبول میکردن
یا نابود میشدن

حالا من نمیدونم چطور میگی عرب ها خرافی نیستن
چون اونا بودن که اسلام رو آوردن و تا دلت بخواد توی قرآن خرافاته
از صحبت با خدا تا …
یا یه همین یه منجی میاد که تو همه ادیان

ولی بحث قدرت و نفوذ و شتسوشوی مغزه

اگه این نبود
اصلا بحث نژاد و زبان و … نبود
همه راحت داشتن کنار هم زندگی میکردن

1 ❤️

2024-05-24 00:45:45 +0330 +0330

↩ wrecked_erny
خب خیلیم عالی موفق باشی

کلا آدمایی که به دنبال قدرتن
کم نیستن

1 ❤️

2024-05-24 01:31:23 +0330 +0330

↩ Return29
آره ، چون همه مربوط به ادیانن فقط سنتش فرق داره
فرهنگ های هر منطقه ای فرق داره
آداب و رسوم هر منطقه ای هم فرق داره
هر منطقه ای خرافات خودش رو داره
شاید باور شما این باشه ولی من به هزاران دلیل رد میکنم
جفت این فرهنگ ها و سایر فرهنگ های غربی
از قبیل جادوگری ، باور به شماره ها ، باور به کارما و … (چیز هایی که هیچ پایه علمی ندارن و فقط چون تاثیر عمیق احساسی میذارن گسترش یافتن)
همه این ها پر از خرافات هستن و بودن
تا زمانی که انسان ها نخوان فکر بهتری ارائه بدن
بحث توی نژاد و دین و فرهنگ و رنگ و زبان و خاک و مرز و … میمونه و هیچ رشدی اتفاق نخواهد افتاد
که هیچ
جنگ هم بیشتر میشه

بحثی که خرافات کیا بیشتره هیچ سودی نداره
و فقط از دست دادن زمان و وقت تلف کردنه
ببخشید البته
ولی من سودی در این بحث نمیبینم

0 ❤️

2024-05-24 11:20:17 +0330 +0330

↩ DarkWeb
تشکر دارک وب جان ،

منم دنبال قدرت گاهی بودم ولی سخته!!

تو این دم و دستگاه ها هم بودم !! (البته لحاظ انتخاباتیش و فناوری ) و اینکه بعضی خالصانه زحمت میکشن براش ، بعدش اینطور اونطور بشه ، خودمم میسوزم!! نمیدونم واقعیت کدومه!! الان بین هوا و زمین انگار گیر افتادم!!🤣🤣
به قول پسر عمم ، تو همه جا هستی!!
باید آدم این روزا گلیمش رو درست از آب بکشه و مثل ابوموسی اشعری کار کنه! ولی خب کو ندای درون و انسانیت و تفکر؟

عه ، چی گفتم…

1 ❤️

2024-05-24 12:25:20 +0330 +0330

↩ DarkWeb
اوهوم

1 ❤️

2024-05-24 12:28:55 +0330 +0330

حرفتون درسته. ولی عده خیلی زیادی هم متولدین دهه ۸۰ و…بودن
مردم ما بیشتر حرف میزنن اما در عمل همه مثل هم میشیم

1 ❤️

2024-05-24 13:30:04 +0330 +0330

↩ DarkWeb
خب عزیز ادم متعصب رو که نباید باهش حرف بزنی باید بزنی تو سرش افسارشو بکشی

1 ❤️

2024-05-26 23:48:37 +0330 +0330

↩ moj7878
من صدا و سیما کلا نمیبینم
یکی از کانالای عرزشی رو دیدم
اکثرا آخوند و پیرمرد بودن
نسل جوون کمترن داخلشون
اگه خانواده مذهبی نداشته باشن

0 ❤️

2024-05-27 00:07:22 +0330 +0330

مشکل اکثر کسانی که از این صحنه ها متعجب و ناامید می شن ایناست:
۱- فکر می کنید حکومت طرفدار نداره. حکومت حداقل ۱۰-۱۵ میلیون طرفدار منسجم داره. انسجامشون باعث قوی تر بودنشون نسبت به ۷۰ میلیون فرد غیرمنسجمه که دارن می زنن تو سر و کله هم.
۲- حکومت برای یه تشعیع، ۳ میلیون هم سازمان بده یه جمعیت فضایی به نظر می رسه و شما با درک نکردن تصویر بزرگتر از واقعیت ماجرا ناامید می شی و باناامید شدنت دقیقا توی بازی ذهنی حکومت میافتی.
۳- راه مبارزه با این موضوع رو متقاعد کردن این ۱۵ میلیون می دونید. در حالی که بدترین و نشدنی تربن راه همینه، چرا؟
چون شما نمی تونید دین رو از آدمای دیندار بگیرید بدون اینکه جایگزینی براش در نظر بگیرید، دین به آدما معنی زندگی ارائه می ده و زندگی بدون معنی بحران هویتی و روانی درست می کنه. حتی کسانی که می گن بی دین شدن اکثرا دارن لجبازی می کنن، در شرایط آروم علی گویان می شن.

حالا راه چیه به نظر من؟ باید این ۱۵ میلیون رو به حال خودش رها کنی و اتفاقا به این ۷۰ میلیون خودی گیر بدی، گفتمان براشون درست کنی، منسجمش کنی و اتفاقا به ۱۵ میلیون اطمینان بدی که ما به دینت کاری نداریم.
اگرم خیلی دغدغه فلسفی داری، باید بتونی برای افراد دیندار معنی جدید از دنیا بسازی، که این اساسا مشکل ایران تنها نیست. آمریکا یکی از مذهبی ترین کشورهای دنیاست.مشکل ایران حکومت دینیه نه خود دین. (به عنوان یه بی دین اینو می گم)
خیلی از این آدمها با شکم گشنه می رن تشعیع کسی مثل قاسم فقط و فقط به خاطر دست بریدش و انگشتر عقیقش چون توی ذهنشون ابولفضلشونو تداعی می کنه. بحران معنا خیلی مهمتر از بحران غذاست. این چیزیه که شما درک نمی کنید.

1 ❤️

2024-05-27 19:54:42 +0330 +0330

سلام
آگاهی بخشی خیلی خوبه سپاسگذارم
یه مشورت میخام,
یه نفری هست جراح ستون فقرات، که در مراکز خیریه دو روز در هفته کار میکنه، از افراد کم بضاعت فقط هزینه لوازم و پلاتین و اینا رو میگیره، مهارت خوبی هم داره، سه سانت انحراف مهره کمر رو جوری جراحی می‌کنه که طرف سه ماهه سرپا میشه بدون کمربند،
متاسفانه خرافاتی هست، نماز میخونه، عزاداری میکنه، از همه بدتر نذری میده ! روزه هم میگیره،
روم نمیشه بگم ولی با وضو می‌ره سر جراحی، اون هم در این عصر تکنولوژی
اما مدافع حکومت نیست، تشیع جنازه هم نرفت تا زنده بود از بودنش ناراحت بود که چرا این سر کار هست وقتی هم رفت خوشحال نشد
چی بهش بگم که دست از این خرافات برداره، البته یه جور با احترام، سنشون از من بیشتره
ممنونم

1 ❤️

2024-05-27 19:57:09 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
دم شما گرم. بسیار جای تفکر داره

بله ای کاش بعضیییییییی ها هم این پست شما رو بخونن

1 ❤️

2024-05-28 01:11:32 +0330 +0330

↩ V2
من نمی دونم چه چیزی توی این فرد تورو ناراحت می کنه؟
تاکید می کنم به عنوان فردی که کوچکترین اعتقادی به وجود مستقل خدای آفریننده ندارم، از حضور فردی با اعتقادات مذهبی اما مخالف رژیم خوشحال می شم. این نشونه ریزش نیروهای خودی رژیمه. این نشون می ده این ادعا که رژیم می گه هرکسی می ره راهپیمایی اربعین طرفدار منه حرف چرتیه. اینو باید بکنی تو بوق کرنا و فرو کنی تو چشم عرزشیها.
جنگ اعتقادی مال روزهای آرومه. زمانی که مردم با شکم سیر نشستن پای تی وی دارن مناظره من بیخدا و این فرد با خدا رو تماشا می کنن.
ضمنا من باشم به راحتی به همه انگ خرافی نمی زنم. یادت باشه نیوتن هم که اکثر تکنولوژیهای ما وابسته به تئوری های اونه آدم مذهبی بود. بزارید مردم اعتقادات خودشونو داشته باشن و بجاش حول خواسته های مشترک متحد بشیم. سر فرصت جنگ اعتقادی هم می کنیم.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «