ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-12-18 16:12:33 +0330 +0330

اگر یک دانشمند امروزی به گذشته مثلا هزار سال پیش بره و از پرواز کردن ،اینترنت ، ویدیوچت، نامریی شدن، سفر در زمان و … برای مردم هزار سال پیش صحبت کنه و بقولا چندتا چشمه هم رو کنه ،مثلا تبلت وموبایل و فندکشو نشون بده، عوام سریعا ایمان می آورند ولی دانشمندان و عالمان اونها میگن که اصلا منطقی نیست، نمیشه! اینها دروغ و شعبده بازیه. حالا انتظار ایشون اینه که بشه تمام دین رو جوری تفسیر یا توجیه کرد که مورد تاییدشون باشه.

0 ❤️

2015-12-18 16:16:22 +0330 +0330

ابتدای تاپیک از داستان های ناآشنای ادیان دیگر سخن گفته شده و در ادامه با پیش کشیدن مسایل مربوط به حقوق زنان به طرز زیرکانه ای ذهن مخاطب شستشو داده شده و در ادامه با آوردن خرافات ها و در هم کردن آنها با مباحثی که احتیاج به تفسیر دارند و بابیانی نیمه مودبانه به طرز نامردانه ای اعتقادات یکسری جوان ناآگاه رو تحت تاثیر قرار دادند.
همه اینها دلایلی بود بود برای اینکه بگم بنده به این بحث خوشبین نیستم و معذورم از شرکت در آن.
در ادامه نقد خودم رو قسمتی از مطالب تاپیک بیان میکنم و از دوستان بابت پر حرفی عذر خواهی میکنم.
تنها قسمت درست تاپیک اسم آن یعنی (ناگفته های دین اسلام) هست که واقعا اسم برازنده ایه.

0 ❤️

2015-12-18 16:17:49 +0330 +0330

متاسفانه تقریبا جا افتاده که هر مطلبی که رفرنس داده بشه درست و معتبره. من خودم استادیار دانشگاه هستم و باید بگم اصلا اینطور نیست، حتی استناد به مقالات معتبرترین ژورنال ها شرایط خاصی داره و نمیشه هر چیز مشابهی رو بهم ربط داد.البته آموزش کشور ما واقعا افتضاحه و فقط یک دکان تولید علم بی ارزش به منظور ارتقا استاتید و گرفتن حقوق وسرگرم کردن جوونای بیکار ایجاد شده.حالاچه انتظاری از بقیه باید داشت… محیط علمی مون اینجوریه… بگذریم.
در قسمت اول تاپیک داستان های عجیب و غریب نوشته شده.حتی در قرآن هم داریم داستان هایی بظاهر عجیب.اما کار جالبی که برادرمون کرده دقیقا مثل این هست که شخصی کتبی چون شاهنامه، سعدی، اشعار مولانا رو بخونه و بجای فهمیدن مفاهیم عمیق اونها به ظاهر نوشتار که شامل نماد ها و استعارات و کنایات و مجاز ها میشه بخنده.بگه کل دنیا نفهمیدن اینا دروغه من فهمیدم.
خیلی از داستان ها به شامل نماد ها و در غالب یک پوشش ادبی گفته شده اند و احتیاج به تفسیر دارند. خیلی ها اصلا الهی نیستند مثلا در تورات آمده که موسی در فلان زمان درگذشت و در کوه فلان خاک شد و بعد ادامه بنی اسراییل.خیلی از مطالب راجع به واقعه خاصی در دوران خاصی بوده و نمیتوان با خواندن یک یا چند آیه و بدون در نظر گرفتن پیش زمینه ها درک درستی از آنها داشت. ایاتی هستند که در واقعه خاصی به پیامبر وحی شدند و در زمان و شرایط دیگر دستور دیگری آمد.
بدبختانه راست و دروغ در دین قاطی شده و تشخیص اینکه یک مطلب دروغ و خرافه هست یا نماد و تشبیه و کنایه و مجاز و محتاج به تفسیر و یا حتی نه به طور دقیق منظور همون کلمه به کلمه درسته، کار هر کسی نیست .برای مثال
1-(دروغ)خوردن شاش شتر شفا بخش است (کتاب حلیه المتقین) این یک حدیث بی اساس است.
2-(تفسیری) همه حدیث معروف پیامبر، ناخن های خود را بگیرید که زیر آن شیطان خوابیده است را شنیده ایم. این یک حدیث معتبر است و ابلهانه اینست که به آن بخندیم …
3-(معلوم نیست) در مورد آتش جهنم نمیتوان گفت واقعا آتش است یا منظور چیز دیگزی است.

0 ❤️

2015-12-18 16:18:26 +0330 +0330

توصیه من به شما اینست که همواره از دید بیطرف و از درگاه عقل به صورت تحلیلی به مسایل نگاه کنید. آیا واقعا در صدر اسلام حضرت محمد با چنین خرافه هایی و قوانین خشونت آمیزی در برابر کسانی عالم و سیاس چون ابوسفیان پیروز شدند و مردم فوج فوج به اسلام گرویدند؟
آیا تمام بزرگان مسلمان ما مسلمان نبودند و همه در برابر این جهل سکوت کردند. کسانیکه با جان و دل از اسلام محافظت کردند و جان و خانواده خود را دادند.همه احمق بودند و متوجه نشدند تا عالم بزرگ ما پی به حقیقت بردند. نمیخوام وارد بحث بی فایده اینکه حافظ در واقع حافظ جدول ضرب بوده و بقیه دانشمندان و شعرا کافر بودند بشم.احتمالا ابن سینا در بحث فلسفه و وجود خدا جک میگفته.اتفاقا یک روش احضار جن از ابن سینا نقل شده دوستمان اررو11 حتما بخونه میتونه بیاد بجای کتب پزشکی ابن سینا این مطلب رو بزاره اینجا بگه ابن سینا هم احمق بوده.یا شاید هم بشه گفت این احضار جن خرافه ای هست که به دروغ به این بنده خدا نسبت دادند.
بروید و در مورد زندگی ایزاک نیوتن(مسیحی) تحقیق کنید. البته یکی از دوستان احتمالا اطمینان میده که ایشون اسلام پناه نبوده.
در تمام کتب تاریخ اسلام اشاره به این شده که حکومت هایی چون بنی امیه و بنی عباس و… شدیدا سعی در تبلیغات دروغین بر علیه شیعه و اسلام داشتند.و متاسفانه عده زیادی از خود دوستداران اهل بیت نیز از روی نا آگاهی معجزات و احادیث من درآوردی اضافه می کردند. حتی امروزه نیز چنین شایعه پراکنی ها تفاسیر نادرست در بین مردم و سیاست مداران وجود دارد. پس منطقی است که هز مطلبی که میخونیم رو خوب بسنجیم.
در مورد کتبی که خیلی از این احادیث از انها نقل شده باید یگم. مثلا ببینید شخصی مثل علامه مجلسی چرا بهش میگفتند مجلسی؟ چون هر جا میرفته مجلس رو به دست میگرفته. از قدیم گفتن آدم هر چی داناتر کم حرف تر (نه مثل بنده،واقعا شرمنده).آخه عزیزان 110 جلد کتاب! اون هم در اون زمان! البته این هم از تاثیرات دوران صفویه هست.دورانی که حسینیه هایی به راه افتاد تا گوشت دم توپ عثمانی رو فراهم کنه. اکثر خرافات های شیعه مربوط به صفویه و انگلیسی ها در زمان قاجاره.
ولی تاکید میکنم من نمیگم کل بحارالانوار دروغه و احتیاجه که تک تک مطالب اون مورد بررسی قرار بگیره و مشخص بشه جز کدام دسته 1-دروغ 2-تفسیری و 3-نامعلوم هست.
در مورد اصول کافی شیخ کلینی قرن 4 باید بگم که شیخ کلینی معروف به این بوده اند که در احادیث دخل و تصرفی نداشته اند و تمام احادیث دوران را بدون قضاوت و داروی جمع آوری کرده اند .این از بزرگی ایشان بوده و این کتب برای بررسی تاریخ تحلیلی و علوم دینی بسیار مفید هستند. تشخیص مطالب این گونه کتب کار من و شما نیست و باید یک تیم متخصص در علوم دینی تاریخی فلسفی بررسی کنند.
انشاااله در حکومت زیر ساه امام زمان جمهوری اسلامی که بانکداری اسلامی و بدون ربا خواری دارد. همه با هم برابر و برادرند و ریشه فقر و ظلم در آن خشک شده این نیز اتفاق می افتد و تمام شبهات بر طرف میشوند!

0 ❤️

2015-12-18 16:27:20 +0330 +0330

در اخر
چه کسی باور میکند حضرت علی که در آن زمان چنان قوانین حکومت داری گفته بود و تمام زندگی خود را وقف فقرا کرد . . .
چه کسی باور میکند حضرت خدیجه در اوج شوکت و جایگاه اجتماعی خود با شنیدن بی انصافی نسبت به زنان تمام زندگی خود را وقف کند…
چه کسی باور میکند ایرانیان با آن فرهنگ کهن تن به دینی وحشی دهند
آیا نمایندگان اسلام با این احادیث اسلام را تا جنوب اروپا و شمال آفریقا گشترش دادند…
هر روز افراد متدین و مذهبی محلمون واژن کنیزاشون رو برای قروش جلو مسجد محله به نمایش میگذارند!

0 ❤️

2015-12-18 16:27:59 +0330 +0330

خجالت بکشید
اخبار دروغ!از هر دو طرف! انتخابات ایران با شکست مواجه شد.
در حمله چهار فروند جنگنده فوق پیشرفته اف 35 یک پیرزن و یک نوزاد یک ماهه کشته شدند.البته اگر تلفات نظامی داشت که به جان عممون میگفتیم.
در آخر یک توصیه هم به مسولان تاپیک دارم .میتوانید مطالب کوبنده ای بر ضد اسلام در مجالس روضه مادربزرگ ها.مجالس فالگیری وسخنرانی های البغدادی پیدا کنید. رفرنساشون هم معتبره

0 ❤️

2015-12-18 16:34:10 +0330 +0330

ببخشید کل پستهایی که گذاشتم در واقع یک پست بود ولی چون پذیرفته نمیشد (پست شما حاوی لینک یا کلمات غیر مجاز) مجبور شدم تکه تکه بذارم.تا بفهممم مشکل از کجا بوده
هیچ کس هم مشکل کارم رو نگفت حتی ادمین سایت به من پیام داد که متن رو بفرستم ولی بعدش جوابی نداد.
جالب اینه مشکل کلماتی مانند tv,a و ovdn بود (معادلش در کیبورد فارسی)
متشکر از همه

0 ❤️

2015-12-18 16:41:13 +0330 +0330

اول که من حاج آقا نیستم استاد فیزیکم
دوم به درخواست یکی از شاگردای خوبم اومدم
سوم به نظرم سایت پورن مشکلی نداره من فقط گفتم چون دیگه نیمیام اینجا و اگر بحث با دوستان رو ادامه ندادم برداشت دیگری نکنند.

0 ❤️

2015-12-18 16:48:50 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام اول که من حاج آقا نیستم استاد فیزیکم
سوم به نظرم سایت پورن مشکلی نداره من فقط گفتم چون دیگه نیمیام اینجا و اگر بحث با دوستان رو ادامه ندادم برداشت دیگری نکنند.

ببخشید،حاج آقا!!!یعنی منظورم استاده!! ;) عجب شاگردی دارین!درسش خوبه یا ظاهرش خوبه؟ ?

0 ❤️

2015-12-18 19:06:57 +0330 +0330

نقل از: pouyapoya2012
درود بر شما… بینام گرامی…
ب تاپیک خودت خوش اومدی…
امیدواریم شاهد نظرات حضرتعالی هم باشیم…
( از طرف صاحب محترم تاپیک).

تاپيک خودش؟؟ :) ايشون تاپيک خودشو زده! به اسم “باگفته های دین اسلام (آنچه باید بدانید)” 🙄 .

0 ❤️

2015-12-18 19:48:24 +0330 +0330

یه چیزایی در جواب این جناب استاد فیزیک (هرچن مختصر و کوتاه) نوشته بودم ولی با این حال ترجیح دادم پاک کنم که خودِ صاب تاپیک به شیوه خاص خودش پاسخ مخالفا رو بده.

0 ❤️

2015-12-18 21:07:06 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام سلام به دوستان
من اهل اینجور سایتا نیستم،یکی از شاگردانم این اکانت رو ساخته و از من خواست بیام اینجا و جوابگو باشم.بنده خدا بد جور تحت تاثیر این حرفا قرار گرفته بود، من باهاش صحبت کردم اونم اصرار کرد که حرفام رو اینجا هم بزنم.
خب من همه مطالبی که اینجا گفته شده رو خوندم و متعجبم که واقعا یک نفر هم پیدا نشده که جواب درستی به اینها بده. البته شاید دلیل اصلیش این باشه که معتقدان واقعی یک دین الهی و کسانی که معمولا آگاهی لازم رو دارند سراغ این قبیل سایت ها نمیروند و بهتره کسانی که هم واقعا به دنبال یک بحث مفید برای رسیدن به حقیقت هستند، یک جای بهتر حرفهاشون رو بیان کنند. قبول دارم که آزادی بیان نیست ولی اگر کسی واقعا به دنبال حقیقت و بحث عادلانه باشه اول یک محیط امن که همه بتونند شرکت کنند آماده میکنه و…

به به حاج آقا قدم رنجه فرمودین.
من الان چندتا از پستهای وزینتون رو دیدم و اگه اشکال نداره تک به تک جواب میدم.
فرمودین اهل اینجور سایته نیستین و هر چند با این حرفتون غیر مستقیم به کلیه کاربران سایت توهین کردین ولی به عنوان اولین خطا ازتون نادیده میگیرم. اینم بگم که یه نموره ادبیاتتون آشنا میزنه که امیدوارم من اشتباه کرده باشم.

از اینکه دیدم شاگردتون تحت تاثیر قرار گرفته هم خیلی خوشحال شدم هم به ادامه کارم خیلی امیدوار شدم.

علت اینکه چرا کسی جواب نداده چندتاست، اول اینکه حرف حساب جواب نداره و دومیش اینکه تو این تاپیک مغلطه و سفسطه قدغن شده و از اونجایی که این سوالات رو فقط با این دوتا تکنیک میشه جواب داد برا همون بی جواب موندن.

حاج آقا من شیفته اون واژه محیط امنی هستم که فرمودین ولی افسوس که گشتم نبود، نگرد که نیست. وگرنه شما این محیط امن رو تو تلویزیون ملی هم فراهم کنی من با شما که سهله با مراجع تقلیدتون هم میام مناظره میکنم.

3 ❤️

2015-12-18 21:17:54 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام صحبت من با کسانی هست که میان این مطالب رو میخونند و بحث خاصی با مسئولین این تاپیک ندارم.چون نه وقتشو دارم و نه به دلایلی که خواهم گفت امید چندانی به اینکه امثال آقای (اررو11) قصد یک بحث بیطرفانه رو داشته باشند. در واقع این سبک خاص نوشتار ایشون نشون دهنده این موضوع هست. وقتی کسی میگه که (اگر کسی تونست خلاف حرف من رو ثابت کنه من هر روز عرعر میکنم) مشخصه که یک بحث بی فایده در پیشه.آیا نه فقط در دین بلکه در تمام مباحث علمی وقتی شبهه یا چیز بظاهر متناقضی پیدا میشه کل اون رو باطل میکنند؟!
ایشون انتظار داره که هر وقت یک مسئله دینی پیدا شد و کسی نتونست جواب قانع کننده ای پیدا کنه،حتی کوچکترین مورد،مردم دست از اعتقاداتشون بردارند.

آخ اگه بدونی این واژه وقت ندارم از طرف طرفداران دین چقد قدیمی و نخ نما شده. همتون اول میگین وقت ندارین بعدش دیگه لحاف تشک میندازین تو سایت.

علت اینکه میگم عرعر میکنم اینه که حداقل به 90% ادعاهام ایمان دارم و مثل این میمونه که یکی بگه اگه یه نفر بتونه ثابت کنه که موقع ظهر خورشید تو آسمون نیست من عرعر میکنم. اشکال داره مگه استاد؟

استاد، حاج آقا، دکتر، یا هرچی که خودت دوست داری، اینجا صحبت از کتاب داستان حسین کرد شبستری نیست، صحبت از کلام آفریننده جهان که بر همه علوم آشناست و نمایندگانش که ادعا میکردن خدا تمام علومش رو به اونا منتقل کرده، بنابراین قرآن و احادیث باید بدون حتی یه دونه ایراد باشن و جنابعالی با این فرمایش گوهر بارت گند زدی به تمام زحماتی که دکانداران دین تو این 1500 سال کشیده بودن.
خسته نباشید واقعا .

1 ❤️

2015-12-18 21:34:07 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام عزیزان من به هیچ عنوان نمیخوام بگم کلیه مطالبی که در کتب دینی اومده درست و مطابق با اصل دینه و یا اینکه هر چیز عجیب و نامعقولی گفتند از یک منبع الهی است رو بی چون و چرا قبول کنید.ولی. . .
ولی انتظار نداشته باشید که من و شمای بنده بنشینیم در مورد دستورات خداوند تصمیم بگیریم هر کدوم که از نظر عقل ما منطقی بود قبول کنیم و هر کدوم نبود بگیم اشتباهه پس همه چیز دروغ و الکی هست.مثلا
خداوند بر همه چیز اگاه و تواناست. عجیبه!مگه میشه پس چرا امتحانمون میکنه…پس غلطه کافر بشیم
خداوند آسمان ها و زمین را در شش روز آفرید… قبلش که زمین نبوده! روز و شب نبوده ! پس کافر بشیم
این واقعا مسخره هست که انتظار داشته باشیم ما بتونیم در مورد خداوند قضاوت کنیم.پس برتری خداوند نسبت به ما چی میشه؟
فکر کنید اگر واقعا نظر خالق هستی این باشه که زن و مرد در مسایل دنیوی برابر نیستند و در پیشگاه خداوند یکی هستند. باید فورا از روی عاطفه و تعصب بگیم این غلطه و یا متناقضه وتمام!؟و در خیلی مسایل دیگر.یک مثال دیگه بزنم

استاد چرا قضیه رو اکشن میکنی؟
الله عزیزتون حداقل تو 6 یا 7 آیه قرآن (اگه بخواین میتونم دقیق آیه ها و سوره هاشو بگم) صراحتا گفته قرآن رو به صورتی آسان و شیوا نازل کردیم که همه فهم باشه. پس مغلطه پیچیدگی و نیاز به تفسیر و … مالیده هست، درسته؟

حالا وقتی تو سوره فصلت صراحتا گفته زمین را در دو روز آفریدیم، موجودات و روزیشان رو در چهار روز آفریدیم و در دو روز هم آسمانها و ستارگان رو آفریدیم (البته هواسش نبوده که تو 3 تا آیه (سوره یونس، سوره اعراف، سوره فرقان) صراحتا گفته همه اینا رو تو 6 رو خلق کردیم و با توجه به اینکه من بی سواد با علم امروز میدونم کره زمین یه سیاره کوچیک تو منظومه شمسی هست و منظومه شمسی خودش یه عضو کوچیک کهکشان راه شیری هست و کهکشان راه شیری هم یکی از میلیاردها کهکشان موجود در عالم هست چجوری به اطلاعات این الله نخندم ؟

0 ❤️

2015-12-18 21:37:39 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام اگر یک دانشمند امروزی به گذشته مثلا هزار سال پیش بره و از پرواز کردن ،اینترنت ، ویدیوچت، نامریی شدن، سفر در زمان و … برای مردم هزار سال پیش صحبت کنه و بقولا چندتا چشمه هم رو کنه ،مثلا تبلت وموبایل و فندکشو نشون بده، عوام سریعا ایمان می آورند ولی دانشمندان و عالمان اونها میگن که اصلا منطقی نیست، نمیشه! اینها دروغ و شعبده بازیه. حالا انتظار ایشون اینه که بشه تمام دین رو جوری تفسیر یا توجیه کرد که مورد تاییدشون باشه.

الان تو این پست شقیقه رو احتمالا خودم بتونم پیدا کنم، اگه گ… رو هم خودتون لطف کنین نشونم بدین من کارم راه میفته.

0 ❤️

2015-12-18 21:43:42 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام ابتدای تاپیک از داستان های ناآشنای ادیان دیگر سخن گفته شده و در ادامه با پیش کشیدن مسایل مربوط به حقوق زنان به طرز زیرکانه ای ذهن مخاطب شستشو داده شده و در ادامه با آوردن خرافات ها و در هم کردن آنها با مباحثی که احتیاج به تفسیر دارند و بابیانی نیمه مودبانه به طرز نامردانه ای اعتقادات یکسری جوان ناآگاه رو تحت تاثیر قرار دادند.
همه اینها دلایلی بود بود برای اینکه بگم بنده به این بحث خوشبین نیستم و معذورم از شرکت در آن.
در ادامه نقد خودم رو قسمتی از مطالب تاپیک بیان میکنم و از دوستان بابت پر حرفی عذر خواهی میکنم.
تنها قسمت درست تاپیک اسم آن یعنی (ناگفته های دین اسلام) هست که واقعا اسم برازنده ایه.

استاد اینجوری که داری پیش میری به صبح نرسیده من یا میشم عامل موصاد یا عامل سیا، خدا به خیر کنه.
یه قسمت این پستت رو کاملا قبول دارم و صادقانه اعتراف میکنم هدفم اینجا دقیقا تحت تاثیر قرار دادن احساسات چندتا جوون هست. ولی این تحریک بر خلاف اهداف شما برای شیره مالیدن به سرشون نیست بلکه برا اینه که تحریک بشن خودشون برن تحقیق و مطالعه کنن و با عقل و شعور خودشون تصمیم بگیرن نه به صورت ارثی و جبر جغرافیایی.

0 ❤️

2015-12-18 21:54:58 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام متاسفانه تقریبا جا افتاده که هر مطلبی که رفرنس داده بشه درست و معتبره. من خودم استادیار دانشگاه هستم و باید بگم اصلا اینطور نیست، حتی استناد به مقالات معتبرترین ژورنال ها شرایط خاصی داره و نمیشه هر چیز مشابهی رو بهم ربط داد.البته آموزش کشور ما واقعا افتضاحه و فقط یک دکان تولید علم بی ارزش به منظور ارتقا استاتید و گرفتن حقوق وسرگرم کردن جوونای بیکار ایجاد شده.حالاچه انتظاری از بقیه باید داشت… محیط علمی مون اینجوریه… بگذریم.
در قسمت اول تاپیک داستان های عجیب و غریب نوشته شده.حتی در قرآن هم داریم داستان هایی بظاهر عجیب.اما کار جالبی که برادرمون کرده دقیقا مثل این هست که شخصی کتبی چون شاهنامه، سعدی، اشعار مولانا رو بخونه و بجای فهمیدن مفاهیم عمیق اونها به ظاهر نوشتار که شامل نماد ها و استعارات و کنایات و مجاز ها میشه بخنده.بگه کل دنیا نفهمیدن اینا دروغه من فهمیدم.
خیلی از داستان ها به شامل نماد ها و در غالب یک پوشش ادبی گفته شده اند و احتیاج به تفسیر دارند. خیلی ها اصلا الهی نیستند مثلا در تورات آمده که موسی در فلان زمان درگذشت و در کوه فلان خاک شد و بعد ادامه بنی اسراییل.خیلی از مطالب راجع به واقعه خاصی در دوران خاصی بوده و نمیتوان با خواندن یک یا چند آیه و بدون در نظر گرفتن پیش زمینه ها درک درستی از آنها داشت. ایاتی هستند که در واقعه خاصی به پیامبر وحی شدند و در زمان و شرایط دیگر دستور دیگری آمد.
بدبختانه راست و دروغ در دین قاطی شده و تشخیص اینکه یک مطلب دروغ و خرافه هست یا نماد و تشبیه و کنایه و مجاز و محتاج به تفسیر و یا حتی نه به طور دقیق منظور همون کلمه به کلمه درسته، کار هر کسی نیست .برای مثال
1-(دروغ)خوردن شاش شتر شفا بخش است (کتاب حلیه المتقین) این یک حدیث بی اساس است.
2-(تفسیری) همه حدیث معروف پیامبر، ناخن های خود را بگیرید که زیر آن شیطان خوابیده است را شنیده ایم. این یک حدیث معتبر است و ابلهانه اینست که به آن بخندیم …
3-(معلوم نیست) در مورد آتش جهنم نمیتوان گفت واقعا آتش است یا منظور چیز دیگزی است.

استاد این پستت بیشترش ماست مالی کلی بود و از جواب دادن به اینجور پستها معذوریم ولی تو قسمت آخرش که مشخصا چند مورد رو اشاره کردین باید بگم که کتاب حلیه المتقین بنا بر ادعا و اعتراف علمای دین یکی از معتبرتری کتب حدیث هست و فکر نکنم شما در جایگاهی باشین که بتونین از داخلش احادیث باب میل خودتون رو انتخاب کنین و بگین این معتبره ولی احادیثی که بیسوادی رسول الله و ائمه رو تابلو میکنه بگین جعلیه.
هر چند اون حدیثی هم که معتبر دونستین خیلی مضحکتر از حدیثی بود که رد کردین.
الان ینی شما به عنوان یه استاد دانشگاه اعتقاد دارین زیر هر ناخن آدم یه شیطان خوابیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مجبورم با این حساب اون حرفتون رو که گفتین نظام آموزشی مشکل داره و استاد دانشگاهها هم بیسواد هستن رو به عنوان یه اعتراف صادقانه ازتون قبول کنم.

1 ❤️

2015-12-18 21:58:38 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام توصیه من به شما اینست که همواره از دید بیطرف و از درگاه عقل به صورت تحلیلی به مسایل نگاه کنید. آیا واقعا در صدر اسلام حضرت محمد با چنین خرافه هایی و قوانین خشونت آمیزی در برابر کسانی عالم و سیاس چون ابوسفیان پیروز شدند و مردم فوج فوج به اسلام گرویدند؟
آیا تمام بزرگان مسلمان ما مسلمان نبودند و همه در برابر این جهل سکوت کردند. کسانیکه با جان و دل از اسلام محافظت کردند و جان و خانواده خود را دادند.همه احمق بودند و متوجه نشدند تا عالم بزرگ ما پی به حقیقت بردند. نمیخوام وارد بحث بی فایده اینکه حافظ در واقع حافظ جدول ضرب بوده و بقیه دانشمندان و شعرا کافر بودند بشم.احتمالا ابن سینا در بحث فلسفه و وجود خدا جک میگفته.اتفاقا یک روش احضار جن از ابن سینا نقل شده دوستمان اررو11 حتما بخونه میتونه بیاد بجای کتب پزشکی ابن سینا این مطلب رو بزاره اینجا بگه ابن سینا هم احمق بوده.یا شاید هم بشه گفت این احضار جن خرافه ای هست که به دروغ به این بنده خدا نسبت دادند.
بروید و در مورد زندگی ایزاک نیوتن(مسیحی) تحقیق کنید. البته یکی از دوستان احتمالا اطمینان میده که ایشون اسلام پناه نبوده.
در تمام کتب تاریخ اسلام اشاره به این شده که حکومت هایی چون بنی امیه و بنی عباس و… شدیدا سعی در تبلیغات دروغین بر علیه شیعه و اسلام داشتند.و متاسفانه عده زیادی از خود دوستداران اهل بیت نیز از روی نا آگاهی معجزات و احادیث من درآوردی اضافه می کردند. حتی امروزه نیز چنین شایعه پراکنی ها تفاسیر نادرست در بین مردم و سیاست مداران وجود دارد. پس منطقی است که هز مطلبی که میخونیم رو خوب بسنجیم.
در مورد کتبی که خیلی از این احادیث از انها نقل شده باید یگم. مثلا ببینید شخصی مثل علامه مجلسی چرا بهش میگفتند مجلسی؟ چون هر جا میرفته مجلس رو به دست میگرفته. از قدیم گفتن آدم هر چی داناتر کم حرف تر (نه مثل بنده،واقعا شرمنده).آخه عزیزان 110 جلد کتاب! اون هم در اون زمان! البته این هم از تاثیرات دوران صفویه هست.دورانی که حسینیه هایی به راه افتاد تا گوشت دم توپ عثمانی رو فراهم کنه. اکثر خرافات های شیعه مربوط به صفویه و انگلیسی ها در زمان قاجاره.
ولی تاکید میکنم من نمیگم کل بحارالانوار دروغه و احتیاجه که تک تک مطالب اون مورد بررسی قرار بگیره و مشخص بشه جز کدام دسته 1-دروغ 2-تفسیری و 3-نامعلوم هست.
در مورد اصول کافی شیخ کلینی قرن 4 باید بگم که شیخ کلینی معروف به این بوده اند که در احادیث دخل و تصرفی نداشته اند و تمام احادیث دوران را بدون قضاوت و داروی جمع آوری کرده اند .این از بزرگی ایشان بوده و این کتب برای بررسی تاریخ تحلیلی و علوم دینی بسیار مفید هستند. تشخیص مطالب این گونه کتب کار من و شما نیست و باید یک تیم متخصص در علوم دینی تاریخی فلسفی بررسی کنند.
انشاااله در حکومت زیر ساه امام زمان جمهوری اسلامی که بانکداری اسلامی و بدون ربا خواری دارد. همه با هم برابر و برادرند و ریشه فقر و ظلم در آن خشک شده این نیز اتفاق می افتد و تمام شبهات بر طرف میشوند!

**
روزگاری اکثریت مردم دنیا فکر میکردند که سیاهپوستان برده اند
روزگاری بسیاری از مردم فکر می کردند که خورشید را باید پرستید

‘‘اگر اکثریت مردم یک جامعه به یک چیز اعتقاد داشتند، این اکثریت بودن دلیلی بر درستی آن عقیده نیست.’’
بالا**

0 ❤️

2015-12-18 22:02:29 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام در اخر
چه کسی باور میکند حضرت علی که در آن زمان چنان قوانین حکومت داری گفته بود و تمام زندگی خود را وقف فقرا کرد . . .
چه کسی باور میکند حضرت خدیجه در اوج شوکت و جایگاه اجتماعی خود با شنیدن بی انصافی نسبت به زنان تمام زندگی خود را وقف کند…
چه کسی باور میکند ایرانیان با آن فرهنگ کهن تن به دینی وحشی دهند
آیا نمایندگان اسلام با این احادیث اسلام را تا جنوب اروپا و شمال آفریقا گشترش دادند…
هر روز افراد متدین و مذهبی محلمون واژن کنیزاشون رو برای قروش جلو مسجد محله به نمایش میگذارند!

اتفاقا از این پستهای شما که فارغ بشم موضوع بعدی تاپیک بررسی زندگی حضرت علی هست و اون موقع مشخص میشه علی ما با علی شما چقد فرقشه.
به نحوه شیوع ویروس اسلام در ایران هم خواهیم رسید اخوی نگران نباش.

0 ❤️

2015-12-18 22:04:18 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام خجالت بکشید
اخبار دروغ!از هر دو طرف! انتخابات ایران با شکست مواجه شد.
در حمله چهار فروند جنگنده فوق پیشرفته اف 35 یک پیرزن و یک نوزاد یک ماهه کشته شدند.البته اگر تلفات نظامی داشت که به جان عممون میگفتیم.
در آخر یک توصیه هم به مسولان تاپیک دارم .میتوانید مطالب کوبنده ای بر ضد اسلام در مجالس روضه مادربزرگ ها.مجالس فالگیری وسخنرانی های البغدادی پیدا کنید. رفرنساشون هم معتبره

نمنه ؟؟؟؟

0 ❤️

2015-12-18 22:09:32 +0330 +0330

نقل از: بینام_گمنام اول که من حاج آقا نیستم استاد فیزیکم

ولی حاج آقا استاد میبینم با وجود ذیق وقتتون اونور تاپیک برا خودتون راه انداختین و من تو کف استعدادتون موندم که با اینکه هیچ آشنایی با سایت نداشتین چه زود پست گذاشتن و تاپیک زدن رو یاد گرفتین. مخصوصا که کاربرهای قدیمی هم تو نسخه جدید سایت گوه گیجه گرفتن و هنوز درست نمیدونن چی به چیه !!!
ماشالله به این استعداد.

0 ❤️

2015-12-18 22:33:22 +0330 +0330

نقل از: ترومن >نقل از: pouyapoya2012
درود بر شما… بینام گرامی…
ب تاپیک خودت خوش اومدی…
امیدواریم شاهد نظرات حضرتعالی هم باشیم…
( از طرف صاحب محترم تاپیک).

تاپيک خودش؟؟ :) ايشون تاپيک خودشو زده! به اسم “باگفته های دین اسلام (آنچه باید بدانید)” 🙄 .

**بهتر
حکایت دوستی خاله خرسه هست.
نگفتم دشمن دانا و دوست نادان که یه وقت کسی فکر نکنه برا خودم نوشابه باز کردم. ** ;)

0 ❤️

2015-12-18 22:35:32 +0330 +0330

نقل از: اسکلت حشری یه چیزایی در جواب این جناب استاد فیزیک (هرچن مختصر و کوتاه) نوشته بودم ولی با این حال ترجیح دادم پاک کنم که خودِ صاب تاپیک به شیوه خاص خودش پاسخ مخالفا رو بده.

**ممنون که به فکر نظم تاپیک هستی. ** ?

3 ❤️

2015-12-19 22:02:51 +0330 +0330

سلام بر شاگرد استاد
برای اینکه تاپیک الکی شلوغ نشه من جواب تمام پستهاتون رو تو یه پست میدم.

دوست عزیز از نظر بنده شریف بودن و قابل احترام بودن انسانها نه ربطی به پست و مقامشون داره نه عنوانشون و نه پول و ثروتشون، و فقط بر اساس افکار و ادبیاتشون بهشون احترام گذاشته میشه و نمیبینم من تو هیچ کدوم از پستهام به این اصطلاح استادتون بی احترامی کرده باشم.

کسی مشکلی با نوشتن **با ، یا ، تا ، نا **، از طرف شما نداره و اگه عینک بدبینیت رو برداری میبینی که من خودمم اومدم اونجا از تاپیکت حمایت کردم.

با این که امشب تو ادبیاتت توهین کردی و دیشب با گاگول فرض کردنمون به شعورمون توهین کردی (دلیلمو آخر پست میگم) باز من هیچ توهینی بهت نمیکنم بلکه به راه راست هدایت شدی.

لطفا به خرزو خان (استادتون) بفرمایین که اصلا بحث بالا و پایین وجود نداره و با اینکه دیشب خدمت انورشون به صورت کلی عرض کردم ظاهرا مطلب رو نگرفتن و امشب باید ریزتر بگم که الله خودش در آیه 98 سوره مریم، آیه 58 سوره الدخان، آیات 17 و 22 و 32 و 40 سوره القمر، صراحتا گفته که آیات قرآن رو ساده و همه فهم نازل کردیم، بنابراین جان هرکی دوست دارین از چسبیدن به سفسطه پیچیده بودن قرآن بکشین بیرون دیگه.

در نهایت اینکه دوست عزیز اگه میخوای از دینت دفاع کنی هیچ اشکالی نداره، سینه تو بده جلو و از دینت دفاع کن، دیگه راه انداختن این بازی بچه گانه استاد و شاگرد چه لزومی داره که طرف مقابلت هم احساس کنه داری به شعورش توهین میکنی؟

اگه شما سایت رو به استادت معرفی کردی پس چجوریه که تاریخ ایجاد کاربری استادت دو روز زودتر از تاریخ کاربری خود توئه؟ وقتی تو یه موردی خودت هواست نیست و گاف میدی دلیلی وجود نداره که هیچ کس دیگه ای هم متوجه اش نشه.

عمر کاربری من به قدیما قد نمیده ولی دیشب وقتی گفتم ادبیاتت یه نموره آشنا میزنه دلیلش این بود که جبرائیل بر من نازل شد و گفت یه زمانی یه کاربر بانمکی تو سایت بود به نام حاج انگل که عین بارباپاپا یه روز دختر تهرانی میشد، یه روز پیر مرد بازاری، یه روز زن مطلقه، یه روز تولید کننده شیشه، … و بعید نیست یه روزم استاد دانشگاه بشه. البته موقع رفتن اینم گفت ماشالله ادبیاتش چقد عوض شده. (راست و دروغ این قسمت گردن جبرائیل هست و به من مربوط نیست) .

1 ❤️

2015-12-19 22:20:15 +0330 +0330

۱- شما که میگی دین زدایی ، اولا مگه دین چه اشکالی داره ، حد عقلش اینه که افیون توده هاست و یه فرد دیندار هیچ وقت به مشکلات روانی و … مبتلا نمیشه و از هر چی که داره راضیه و بعد اگه دین یه کسی بره چه چیزی رو میخواهی جاش بزاری ، جامعه ای که دین توش نباشه دچار مشکلات زیادی میشه ، و بیشتر قتل ها و خود کشی ها و مشکلات جامعه توسط افراد بی دین رخ میده

0 ❤️

2015-12-19 22:40:16 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal ۱- شما که میگی دین زدایی ، اولا مگه دین چه اشکالی داره ، حد عقلش اینه که افیون توده هاست و یه فرد دیندار هیچ وقت به مشکلات روانی و … مبتلا نمیشه و از هر چی که داره راضیه و بعد اگه دین یه کسی بره چه چیزی رو میخواهی جاش بزاری ، جامعه ای که دین توش نباشه دچار مشکلات زیادی میشه ، و بیشتر قتل ها و خود کشی ها و مشکلات جامعه توسط افراد بی دین رخ میده

هیچ اشکالی نداره دوست عزیز، فقط اگه شما بتونه واژه ای پیدا کنی که از اول خلقت تا حالا به اندازه دین آدم به کشتن داده باشه یه جایزه توپ پیش من داری.

رو چه حسابی میگی دیندار مشکل روانی پیدا نمیکنه؟ پس این همه تروریست و بمب گذار انتحاری و … بر چه اساسی این کارا رو میکنن؟ نکنه از بی دینی و سرخوشیه؟

اگه دین بره جاشو انسانیت میگیره که بهترین و بالاترین ادیان هست.

الان ما نمونه بارز یه جامعه دینی هستیم و کشورهایی مثل سوییس، سوئد، نروژ، … جزو کشورهای بی دین. وجدانا خودت بخوای آمار قتل و جنایت و خودکشی رو بین ما و اونا مقایسه کنی خودت خندت نمیگیره؟

غیر از دین چه عامل دیگه ای میتونه این توهم فانتزی رو در شما ایجاد کنه که ایران رو از نظر امنیت اجتماعی بالاتر از سوییس بدونین؟

0 ❤️

2015-12-19 22:57:07 +0330 +0330

از امشب میخواستم یه کم بچسبیم به زندگی تاریخی امیرالمونین حضرت علی (ع) که متاسفانه یا خوشبختانه به خاطر مشغله کاری و خستگی حسش نیست و میمونه برای فردا، فقط قبل از شروع بحث به یه موضوعی اشاره کنم که شاید خوندنش برا بعضی از دوستان جالب باشه.

چند روز پیش به خاطر تعطیلات و از سر بیکاری نشسته بودم نسبتهای فامیلی خلفای صدر اسلام و پیامبر رو در میاوردم که آخرش دیدم معجونی شد برا خودش :

ابوبکر (خلیفه اول مسلمین) : پدر زن پیامبر

عمر (خلیفه دوم مسلمین) : پدر زن پیامبر

عثمان (خلیفه سوم مسلمین) : داماد پیامبر

علی (خلیفه چهارم مسلمین) : داماد پیامبر

و از همه جالبتر اینکه ، عمر (خلیفه دوم) : داماد علی (خلیفه چهارم)

یعنی پدر زن پیامبر شوهر نوه پیامبر هم بوده ، یا میشه گفت پدر زن عمر داماد دامادش بوده یا …

نتیجه اخلاقی داستان این میشه که 1500 سال قبل تو صحرای عربستان چندتا فک و فامیل سر پول و قدرت افتادن به جون هم و زدن همدیگه رو لت و پار کردن و ما که نه سر پیاز بودیم و نه ته پیاز الان داریم خودمون رو اینجا جر میدیم و وقتی اسم عمر و عثمان و ابوبکر میاد انگار موجودات فضایی بودن که فقط به قصد شکنجه علی اومدن رو زمین.

0 ❤️

2015-12-19 23:18:00 +0330 +0330

نقل از: Arrow11 چرا اسلام را باید به چالش طلبید؟

در دنیا تفکرات و مکاتب فکری اشتباه و غلط بسیار وجود دارد، در واقع برای هر انسانی تنها مکتب فکری ای که خود بدان تعلق فکری دارد صحیح و درست است و بقیه مکاتب که در تضاد با آن مکتب قرار میگیرند باطل و پوچ هستند. اما آیا هر انسانی باید با تفکرات مخالف خود مخالفت کند و در راه مبارزه با آنها بکوشد؟ آیا همه انسانها باید مثل ما فکر کنند و همه مکاتب فکری و عقاید غیر از آنچه ما بدان اعتقاد داریم باید از بین بروند؟

واضح است که پاسخ این سوال منفی است، مشخصاً هر کسی حق داشتن هر اندیشه و وابستگی فکری به مکاتب فکری را دارد. اما با برخی از مکاتب فکری و تفکرات باید مبارزه کرد و باید آنها را به چالش طلبید!

آن تفکرات و مکاتب فکری، همانا مکاتب فکری تمامیت خواهی هستند که حق حیات سایر مکاتب را در خود مفروض نمیدارند و شرایط آزادی اندیشه و عقیده را به سختی به تهدید می اندازند و همانا اسلام از آن دسته از مکاتب است که به شدت دگر اندیش کش و آزادی ستیز است.

یکی از اساسی ترین مشکل اصلی ایران اسلام است که همچون سرطانی در جان و روان مردم سرزمین ما ریشه دوانده است. مطالعه مختصری اما منصفانه از تاریخ اسلام در ایران به خوبی نشان میدهد که اسلام جز نکبت و تباهی چیزی به بار نیاورده است. اسلام مکتبیست که پیاده شدن آن و حتی قسمتهای اندکی از آن هر اجتماع را به سرعت به سوی استبداد و خردستیزی و نابودی و فقر مادی و معنوی میبرد.

مردمسالاری امروز بهترین نوع حکومت است و پیاده شدن دموکراسی در اجتماعی که در دوران پیشا مدرن خود به سر میبرد محال است بنابر این برای رسیدن به مردمسالاری ابتدا باید به دوران مدرن وارد شد ، بزرگترین مانع در راه مدرنیسم در ایران دین اسلام و مذهب شیعه بطور مشخص است. باید میان زندگی در سرزمینی آزاد و مردمسالار و مدرن و برخورداری از حقوق بشر از یک طرف و اسلام از طرف دیگر، یکطرف را انتخاب کرد. ما طرف دوم را انتخاب نخواهی‌م کرد

اینو دیگه قبول ندارم بیشترین بدبختیا توسط افراد بی دین رخ داده مثلا همین جنگ جهانی دوم که میگن چهل میلیون نفر مرده توسط افراد بی دین رخ داده .

1 ❤️

2015-12-19 23:59:45 +0330 +0330

نقل از: Arrow11 ما هیچ رسولی میان هیچ قومی نفرستادیم مگر احکام الهی را بزبان همان قوم برایشان بیان کند.
(سوره ابراهیم.آیه4)

ما چنین قران فصیح عربی را نه تو وحی کردیم تا مردم شهر مکه را وهر که در اطراف اوست از روز قیامت بتر سانی.
(سوره شوری.آیه7)

برای هر امتی رسولی است پس هر گاه رسول آنها آمد بین آنها به عدالت حکم خواهد کردو به کسی ستمی نمی شود.
(سوره یونس.آیه47)

متضاد آیات :

به خلق بگو که من بدون استثنا بر همه شما جنس بشر رسول خدایم آن خدائی که آسمان و زمین ملک اوست.
(سوره اعراف.آیه158)

به نظر من اینقد راحت نمیشه در باره کتابی مثل قرآن نظر داد ،‌من نمیدونم قرآن چجوری به وجود اومده ولی ویژگی های منحصر به فرد ی داره که ، کسی که میخواهد در باره قرآن نظر بده اول باید تکلیفشو با اونا روشن کنه از جمله:
۱- تنها کتابی که بعد از ۱۴۰۰ سال تغییر نکرده
۲- بین صدها فرقه مسلمان ، قرآن همه یکسان است
۳- این مورد خیلی عجیبه اینه که افرادی پیدا میشن که قرآن رو که کتاب قطوریه از اول تا آخر حفظ می کنند ، حالا ممکنه شما بگید اینا افراد افراطی هستند که این کارو میکنند ، پس چرا در مورد بقیه ی مذاهب این موضوع رخ نمیده و چرا ده ها میلیون حافظ قرآن داریم و عجیب تر اینکه چه چیزی باعث میشه که خیلی از بچه های کوچک که خوندن و نوشتن بلد نیستن قرآن رو حفظ میکنند
۴- پیش گویی ها ی قرآن که باعث مسلمان شدن حتی دانشمندان غربی شده ، که این مساله جای بحث بیشتر داره
۵- ایجاز ادبی و عددی قرآن که چطور یک فرد بی سواد و امی که تا دیروز چوپان بوده اون رو به وجود آورده
۶- بعضی مسائل علمی که تازه کشف شدن مثل سیاه چاله فضایی ، که در قران از ان به عنوان ستاره ای که چاه میسازد صحبت شده و خیلی چیزای دیگه
من که هرچی گشتم نتونستم توجیهشون کنم

0 ❤️

2015-12-20 00:14:36 +0330 +0330

نقل از: Arrow11 ما هیچ رسولی میان هیچ قومی نفرستادیم مگر احکام الهی را بزبان همان قوم برایشان بیان کند.
(سوره ابراهیم.آیه4)

ما چنین قران فصیح عربی را نه تو وحی کردیم تا مردم شهر مکه را وهر که در اطراف اوست از روز قیامت بتر سانی.
(سوره شوری.آیه7)

برای هر امتی رسولی است پس هر گاه رسول آنها آمد بین آنها به عدالت حکم خواهد کردو به کسی ستمی نمی شود.
(سوره یونس.آیه47)

متضاد آیات :

به خلق بگو که من بدون استثنا بر همه شما جنس بشر رسول خدایم آن خدائی که آسمان و زمین ملک اوست.
(سوره اعراف.آیه158)

این کجاش تناقضه ؟؟
توی آیه اول میگه پیامبرای هر قومی به زبان خودشون باهاشون صحبت میکنه ، ولی نگفته که هیچ قومی حق ترجمه قران که به زبان عربیه نداره و اتفاقا اونی که برای تناقض اوردی مکمل این ایه است که یعنی پیامبر اسلام به خاطر کامل بودن به درد بقیه هم می خورد
توی آیه دوم گفته شهر مکه و اطراف آن و دیگه مشخص نکرده اطراف آن تا کجاست اگه منظور شما اینه که فقط شهر های اطراف آن ، در نتیجه حتی همه عربستان رو هم در بر نمی گیره ، پس با توجه به همان آیه ای که برا ی مثال تناقض آورده ای که پیامبر اسلام برای همه امده منظور از اطراف مکه یعنی کل جهان و در اینجا میخواسته با یک بیان دیپلماتیک اهمیت مکه رو بیان کنه
و در آیه سوم دو گروه مورد برسی هستند یکه امت هایی که در قبل از پیامبر اسلام بوده اند در نتیجه جهان شمولی دین اسلام به آن ها نمی رسد و دیگری امت هایی که در زمان پیامبر اسلام و بعد از آن می آیند و در اینجا با زآن ها بهتر از افرادی هستند که هیچ دینی ندارند ولی از نظر اسلام پابندی آن ها بر سر دین خود شان با وجود دین اسلام کار نادرستی است .

0 ❤️

2015-12-20 00:23:50 +0330 +0330

نقل از: Arrow11
پس قسم به خدای مشرق و مغرب که ما قادریم
(سوره معارج.آیه40)

خدای مشرق و مغرب که خدائی جز او وجود ندارد پس او را برای خود وکیل و نگهبان انتخاب کن
(سوره مزمل.آیه9)

متضاد آیات:

پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب
(سوره الرحمن.آیه17)

خدای آسمان و زمین و آنچه بین آنهاست و خدای شرق ها
(سوره صافات.آیه5)

در اینجه سه تا وضعیت برای طلوع و غروب خورشید در نظر گرفته و از نظر علمی هم تا جایی که من فکر کرده ام بیشتر از این سه وضعیت وجود ندارد و این مطلب خیلی مشخصیه که توی هزار تا سایت اینترنتی هم اومده و بهتره شما که قصد دین زدایی داری قبل از طرح این سوالا ت یه سری به اون سایتا برنی که کارت نتیجه عکس نده و در پایین کپی یکیشونو میارم ک
در مورد مشرق و مغرب تعابیر مختلفی در قرآن کریم وجود دارد که هر کدام اشاره به جنبه خاصی دارند که در ذیل هر آیه به بیان مقصود آن می‌پردازیم:
۱. «قَالَ رَبُّ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ وَ مَا بَیْنهَمَا إِن کُنتُمْ تَعْقِلُونَ»؛[1] از ظاهر سیاق این آیه شریفه بر می‌آید که مراد از «مشرق» آن طرفى است که آفتاب و سایر ستارگان آسمان، طلوع می‏کنند و مراد از «مغرب» آن جهتى است که بر حسب حس ظاهرى ما، در آن طرف غروب مى‏کنند، و مراد از «مَا بَیْنهَمَا»، ما بین مشرق و مغرب است که شامل همه عالم محسوس می‌شود.[2]
۲. «رَبُّ المَشْرِقَینْ‏ِ وَ رَبُّ المَغْرِبَینْ‏ِ»؛[3] درست است که خورشید در هر روزى از ایام سال از نقطه‌اى طلوع و در نقطه‌اى غروب می‌کند، و به این ترتیب به تعداد روزهاى سال، مشرق و مغرب دارد، ولى با توجه به حداکثر «میل شمالى» آفتاب، و «میل جنوبى» آن در حقیقت دو مشرق و دو مغرب دارد، و بقیه در میان این دو می‌باشد. به بیان دیگر؛ محور زمین نسبت به سطح مدار آن مایل است و زاویه‌اى در حدود 23 درجه تشکیل می‌دهد و با همین حال به گرد آفتاب می‏گردد؛ لذا طلوع و غروب آفتاب دائماً متغیر به نظر مى‏رسد و از 23 درجه میل اعظم شمالى (در آغاز تابستان) تا 23 درجه میل اعظم جنوبى (در آغاز زمستان) در تغییر است که مدار اول را مدار «رأس السرطان» و مدار دوم را مدار «رأس الجدى» گویند، و این است دو مشرق و دو مغرب آفتاب و بقیه مدارات در درون این دو مدار قرار دارند.[4]
البته برخی این احتمال را داده‌اند که از دو مشرق، محل طلوع خورشید و ماه و از دو مغرب، محل غروب این دو منظور است.[5]
۳. «فَلَا أُقْسِمُ بِرَبّ‏ِ المَشَارِقِ وَ المَغَارِبِ إِنَّا لَقَادِرُونَ»؛[6] بنابر آنچه در بیان دو مشرق گفتیم معنای این آیه نیز مشخص می‌شود؛ زیرا منظور در آن‌جا دو درجه انتهایی را گفته بود که یکی در تابستان و دیگری در زمستان بود، اما بین اینها زاویه‌هایی وجود دارد که در روزهای مختلف خورشید از آنها طلوع می‌کند و این همان مشارق است و غروب در درجه‌های مختلف که خورشید در آنها غروب می‌کند را به مغارب تعبیر کرده است.[7]
همچنین نقل شده است؛ ابن الکواء از امام علی(ع) پرسید: اى أمیر المؤمنین! من برخى آیات قرآن را ناقض هم یافته‏ام. «فرمود: آیات کتاب خدا همه‏اش تصدیق ‏کننده هم است، نه ناقض و ردّ کننده هم! هرچه به خاطرت مى‌‏آید بپرس!» گفت: اى أمیر المؤمنین! در آیه‏‌اى می‌فرماید: «بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ»‏، و در دیگرى فرموده: «رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ»‏ و در جاى دیگر فرموده: «قالَ رَبُّ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ‏؟!» امام(ع) فرمود: «اى ابن کوّاء! این مشرق است، این هم مغرب، و امّا آیه‏ رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ‏ به تحقیق که مشرق زمستان بر حدّى و مشرق تابستان نیز بر حدّى است، آیا این را از دورى و نزدیکى آفتاب در نمى‏یابى؟ و امّا آیه: بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ‏ بدان که ۳۶۰ برج وجود دارد، هر روز خورشید از برجى حاضر و در برجى دیگر غایب مى‏شود، و فقط در سال دیگر در همان روز به همان برج باز می‌گردد».[8]
البته علاوه بر اینها تفاسیری در ذیل این آیات وجود دارد که برخی از این آیات را به اهل بیت(ع)[9] و برخی دیگر را به پیامبران(ع) تفسیر کرده‌اند[10] که البته با آنچه در تفسیر ظاهر این آیات بیان شده منافات ندارد.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «