ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-12-20 00:23:50 +0330 +0330

نقل از: Arrow11
پس قسم به خدای مشرق و مغرب که ما قادریم
(سوره معارج.آیه40)

خدای مشرق و مغرب که خدائی جز او وجود ندارد پس او را برای خود وکیل و نگهبان انتخاب کن
(سوره مزمل.آیه9)

متضاد آیات:

پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب
(سوره الرحمن.آیه17)

خدای آسمان و زمین و آنچه بین آنهاست و خدای شرق ها
(سوره صافات.آیه5)

در اینجه سه تا وضعیت برای طلوع و غروب خورشید در نظر گرفته و از نظر علمی هم تا جایی که من فکر کرده ام بیشتر از این سه وضعیت وجود ندارد و این مطلب خیلی مشخصیه که توی هزار تا سایت اینترنتی هم اومده و بهتره شما که قصد دین زدایی داری قبل از طرح این سوالا ت یه سری به اون سایتا برنی که کارت نتیجه عکس نده و در پایین کپی یکیشونو میارم ک
در مورد مشرق و مغرب تعابیر مختلفی در قرآن کریم وجود دارد که هر کدام اشاره به جنبه خاصی دارند که در ذیل هر آیه به بیان مقصود آن می‌پردازیم:
۱. «قَالَ رَبُّ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ وَ مَا بَیْنهَمَا إِن کُنتُمْ تَعْقِلُونَ»؛[1] از ظاهر سیاق این آیه شریفه بر می‌آید که مراد از «مشرق» آن طرفى است که آفتاب و سایر ستارگان آسمان، طلوع می‏کنند و مراد از «مغرب» آن جهتى است که بر حسب حس ظاهرى ما، در آن طرف غروب مى‏کنند، و مراد از «مَا بَیْنهَمَا»، ما بین مشرق و مغرب است که شامل همه عالم محسوس می‌شود.[2]
۲. «رَبُّ المَشْرِقَینْ‏ِ وَ رَبُّ المَغْرِبَینْ‏ِ»؛[3] درست است که خورشید در هر روزى از ایام سال از نقطه‌اى طلوع و در نقطه‌اى غروب می‌کند، و به این ترتیب به تعداد روزهاى سال، مشرق و مغرب دارد، ولى با توجه به حداکثر «میل شمالى» آفتاب، و «میل جنوبى» آن در حقیقت دو مشرق و دو مغرب دارد، و بقیه در میان این دو می‌باشد. به بیان دیگر؛ محور زمین نسبت به سطح مدار آن مایل است و زاویه‌اى در حدود 23 درجه تشکیل می‌دهد و با همین حال به گرد آفتاب می‏گردد؛ لذا طلوع و غروب آفتاب دائماً متغیر به نظر مى‏رسد و از 23 درجه میل اعظم شمالى (در آغاز تابستان) تا 23 درجه میل اعظم جنوبى (در آغاز زمستان) در تغییر است که مدار اول را مدار «رأس السرطان» و مدار دوم را مدار «رأس الجدى» گویند، و این است دو مشرق و دو مغرب آفتاب و بقیه مدارات در درون این دو مدار قرار دارند.[4]
البته برخی این احتمال را داده‌اند که از دو مشرق، محل طلوع خورشید و ماه و از دو مغرب، محل غروب این دو منظور است.[5]
۳. «فَلَا أُقْسِمُ بِرَبّ‏ِ المَشَارِقِ وَ المَغَارِبِ إِنَّا لَقَادِرُونَ»؛[6] بنابر آنچه در بیان دو مشرق گفتیم معنای این آیه نیز مشخص می‌شود؛ زیرا منظور در آن‌جا دو درجه انتهایی را گفته بود که یکی در تابستان و دیگری در زمستان بود، اما بین اینها زاویه‌هایی وجود دارد که در روزهای مختلف خورشید از آنها طلوع می‌کند و این همان مشارق است و غروب در درجه‌های مختلف که خورشید در آنها غروب می‌کند را به مغارب تعبیر کرده است.[7]
همچنین نقل شده است؛ ابن الکواء از امام علی(ع) پرسید: اى أمیر المؤمنین! من برخى آیات قرآن را ناقض هم یافته‏ام. «فرمود: آیات کتاب خدا همه‏اش تصدیق ‏کننده هم است، نه ناقض و ردّ کننده هم! هرچه به خاطرت مى‌‏آید بپرس!» گفت: اى أمیر المؤمنین! در آیه‏‌اى می‌فرماید: «بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ»‏، و در دیگرى فرموده: «رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ»‏ و در جاى دیگر فرموده: «قالَ رَبُّ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ‏؟!» امام(ع) فرمود: «اى ابن کوّاء! این مشرق است، این هم مغرب، و امّا آیه‏ رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ‏ به تحقیق که مشرق زمستان بر حدّى و مشرق تابستان نیز بر حدّى است، آیا این را از دورى و نزدیکى آفتاب در نمى‏یابى؟ و امّا آیه: بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ‏ بدان که ۳۶۰ برج وجود دارد، هر روز خورشید از برجى حاضر و در برجى دیگر غایب مى‏شود، و فقط در سال دیگر در همان روز به همان برج باز می‌گردد».[8]
البته علاوه بر اینها تفاسیری در ذیل این آیات وجود دارد که برخی از این آیات را به اهل بیت(ع)[9] و برخی دیگر را به پیامبران(ع) تفسیر کرده‌اند[10] که البته با آنچه در تفسیر ظاهر این آیات بیان شده منافات ندارد.

1 ❤️

2015-12-20 00:36:48 +0330 +0330

همانا شما ادمیان را بیافریدیم و انگاه که بدین صورت کامل آراستیم فرشتگان را به سجده آدم مامور کردیم جز شیطان که سجده نکرد.
(سوره اعراف.آیه11)

وچون فرشتگان را فرمان دادیم که بر آدم سجده کنند همه سجده کردند الا شیطان که به او تکبر ورزید و از کافران گردید.
(سوره بقره. آیه 34)

متضاد آیات:

ای رسول یاد آن وقتی را که بفرشتگان فرمان دادیم بر آدم سجده کنند و آنها تمام سجده کردند بجز شیطان که از جنس جن بود.
(سوره کهف. آیه 50)

این یکی از انتقادای قبلی قوی تر و بهتره و لی بازم آدمو قانع نمیکنه و حرفای زیادی در مورد قضیه شیطان هست از جمله اینکه شیطان این قدر خدا رو عبا دت کرد که تونست بیاد کنار فرشته ها و جزو اونا قرار بگیره ولی چون که از جنس جن بود و دارای شهوت و غرور بود نتونست مقام بالاتر انسانو تحمل کنه و در مورد انسان ها هم هست که میگن یه انسان میتونه حیوان بشه یا پست تر از حیوان یا فرشته بشه یا با لاتر از فرشته و شیطان هم تونست با مقام فرشته ها برسه ولی با خودش نساخت.

1 ❤️

2015-12-20 00:43:33 +0330 +0330

نقل از: pouyapoya2012 [quote=spartacoos 1]تمام ایاتی که نوشتی در ظاهر دارای تناقض هستند ولی چون در زمان های مختلف نازل شده این طور بنظر میرسن و خیلی از ترور ها هم از نظر تاریخی ثابت نشده .[/quote]

مسئلتُن…

آیا “الله” نمیتونس جملاتی رو بفرسته پایین، که برای تمام دورانها، احتیاجی به ماله کشی نداشته باشه ؟ ؟

چیزی که توی قران اومده اینه که - آٖ عمران ۷ - او کسی است که این کتاب آسمانی را بر تو نازل کرد؛ که قسمتی از آن، آیات «محکم»است؛ که اساس این کتاب می باشد؛( و هر گونه پیچیدگی در آیات دیگر با مراجعه به اینها، برطرف می گردد.) و قسمتی از آن، «متشابه» است. اما آنها که در قلوبشان انحراف است، به دنبال متشابهاتند، تا فتنه انگیزی کنند(مردم را گمراه سازند)؛ و تفسیر(نادرستی) برای آن می طلبند؛ در حالی که تفسیر آنها را، جز خدا و راسخان در علم، نمی دانند.( آنها که به دنبال فهم و درک اسرار همه ی آیات قرآن در پرتو علم و دانش الهی) می گویند: «ما به همه ی آن ایمان آوردیم؛ همه از طرف پروردگار ماست». و جز صاحبان عقل متذکر نمی شوند.( ترجمه ی آیت الله مکارم شیرازی)

2 ❤️

2015-12-20 00:50:06 +0330 +0330

عرش با عظمت او بر آب قرار یافت تا شما را بیازماید.
(سوره هود.آیه7)

متضاد آیه :

عرش با عظمت الهی بر دوش فرشتگان است .
(سوره مومن.آیه7)

هه هه ، توی آیه اول داره از ابتدای آفرینش صحبت میکنه که هنوز فرشته ها وجود نداشتند ، و عرش روی آب بوده ولی بعد که فرشته ها خلق میشن عرش میره روی دوش فرشته ها ، حد عقل به این چیز کوچیک تو جه کن
یکی دیگه از مشکلات شما اینه که می خواهی به هر قیمتی تعداد ایراد هایی رو که نصبت به دین داره زیاد کنی و به کیفیتش کمتر توجه داری

1 ❤️

2015-12-20 01:11:39 +0330 +0330

نقل از: Arrow11 نقل از: mohsen sexihal ۱- شما که میگی دین زدایی ، اولا مگه دین چه اشکالی داره ، حد عقلش اینه که افیون توده هاست و یه فرد دیندار هیچ وقت به مشکلات روانی و … مبتلا نمیشه و از هر چی که داره راضیه و بعد اگه دین یه کسی بره چه چیزی رو میخواهی جاش بزاری ، جامعه ای که دین توش نباشه دچار مشکلات زیادی میشه ، و بیشتر قتل ها و خود کشی ها و مشکلات جامعه توسط افراد بی دین رخ میده

هیچ اشکالی نداره دوست عزیز، فقط اگه شما بتونه واژه ای پیدا کنی که از اول خلقت تا حالا به اندازه دین آدم به کشتن داده باشه یه جایزه توپ پیش من داری.

رو چه حسابی میگی دیندار مشکل روانی پیدا نمیکنه؟ پس این همه تروریست و بمب گذار انتحاری و … بر چه اساسی این کارا رو میکنن؟ نکنه از بی دینی و سرخوشیه؟

اگه دین بره جاشو انسانیت میگیره که بهترین و بالاترین ادیان هست.

الان ما نمونه بارز یه جامعه دینی هستیم و کشورهایی مثل سوییس، سوئد، نروژ، … جزو کشورهای بی دین. وجدانا خودت بخوای آمار قتل و جنایت و خودکشی رو بین ما و اونا مقایسه کنی خودت خندت نمیگیره؟

غیر از دین چه عامل دیگه ای میتونه این توهم فانتزی رو در شما ایجاد کنه که ایران رو از نظر امنیت اجتماعی بالاتر از سوییس بدونین؟

کل تکفیری های منطقه حدود دویست هزار نفر هستند که به طور غیر مستقیم توسط همین بی دین ها و غربی ها به وجود اومدن و ربطی به یک میلیارد مسلمون نداره و جنگهایی که غربی ها و بی دین ها راه انداختند هزار برابر همین تروریست ها آأم کشتن یه نمونه جنگ جهانی دوم که حدود هفتادو سه میلیون نفر کشته داده
و مقایسه ایران که تا زه از شر حکومت شاهنشاهی ازاد شده با سوییس کار علمی نیست و اگر هم بخواهیم مقایسه کنیم هزار تا مورد باید بررسی بشه که به یه نتیجه علمی برسیم.
همین سوییس اگه کنار تکفیری ها بود ، اونوقط مشخص میشد چقدر امنیت داره
اگه منظورت از انسانیت اینه که توی امریکا پلیسش سالیانه حدود هزار نفر غیر نظامی رو میکشه ، این دیگه چه مدلشه

1 ❤️

2015-12-20 20:40:13 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal نقل از: Arrow11 چرا اسلام را باید به چالش طلبید؟

در دنیا تفکرات و مکاتب فکری اشتباه و غلط بسیار وجود دارد، در واقع برای هر انسانی تنها مکتب فکری ای که خود بدان تعلق فکری دارد صحیح و درست است و بقیه مکاتب که در تضاد با آن مکتب قرار میگیرند باطل و پوچ هستند. اما آیا هر انسانی باید با تفکرات مخالف خود مخالفت کند و در راه مبارزه با آنها بکوشد؟ آیا همه انسانها باید مثل ما فکر کنند و همه مکاتب فکری و عقاید غیر از آنچه ما بدان اعتقاد داریم باید از بین بروند؟

واضح است که پاسخ این سوال منفی است، مشخصاً هر کسی حق داشتن هر اندیشه و وابستگی فکری به مکاتب فکری را دارد. اما با برخی از مکاتب فکری و تفکرات باید مبارزه کرد و باید آنها را به چالش طلبید!

آن تفکرات و مکاتب فکری، همانا مکاتب فکری تمامیت خواهی هستند که حق حیات سایر مکاتب را در خود مفروض نمیدارند و شرایط آزادی اندیشه و عقیده را به سختی به تهدید می اندازند و همانا اسلام از آن دسته از مکاتب است که به شدت دگر اندیش کش و آزادی ستیز است.

یکی از اساسی ترین مشکل اصلی ایران اسلام است که همچون سرطانی در جان و روان مردم سرزمین ما ریشه دوانده است. مطالعه مختصری اما منصفانه از تاریخ اسلام در ایران به خوبی نشان میدهد که اسلام جز نکبت و تباهی چیزی به بار نیاورده است. اسلام مکتبیست که پیاده شدن آن و حتی قسمتهای اندکی از آن هر اجتماع را به سرعت به سوی استبداد و خردستیزی و نابودی و فقر مادی و معنوی میبرد.

مردمسالاری امروز بهترین نوع حکومت است و پیاده شدن دموکراسی در اجتماعی که در دوران پیشا مدرن خود به سر میبرد محال است بنابر این برای رسیدن به مردمسالاری ابتدا باید به دوران مدرن وارد شد ، بزرگترین مانع در راه مدرنیسم در ایران دین اسلام و مذهب شیعه بطور مشخص است. باید میان زندگی در سرزمینی آزاد و مردمسالار و مدرن و برخورداری از حقوق بشر از یک طرف و اسلام از طرف دیگر، یکطرف را انتخاب کرد. ما طرف دوم را انتخاب نخواهی‌م کرد

اینو دیگه قبول ندارم بیشترین بدبختیا توسط افراد بی دین رخ داده مثلا همین جنگ جهانی دوم که میگن چهل میلیون نفر مرده توسط افراد بی دین رخ داده .

>ببخشید بر اساس کدوم آمار به این نتیجه رسیدی که بیشترین بربختیها توسط بی دینها بوده؟ اگه از جنگها و کشت و کشتار کینگ دیوید (داوود نبی) و کشتار موسی و سلیمان و یوشع و ... تا جنگهای صدر اسلام و جنگهای صلیبی و تکفیری و ... آمار در بیاری میبینی جنگ جهانی دوم در مقابل اونا فقط یه شوخی بوده.

در ضمن اگه بری تحقیق کنی که چرا طرح پرچم نازیها صلیب شکسته بوده و چرا میخواستن نسل یهودیها رو منقرض کنن میفهمی که همون جنگ هم ته مایه های مذهبی داشته.

0 ❤️

2015-12-20 20:53:33 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal نقل از: Arrow11 ما هیچ رسولی میان هیچ قومی نفرستادیم مگر احکام الهی را بزبان همان قوم برایشان بیان کند. (سوره ابراهیم.آیه4)

ما چنین قران فصیح عربی را نه تو وحی کردیم تا مردم شهر مکه را وهر که در اطراف اوست از روز قیامت بتر سانی. (سوره شوری.آیه7)

برای هر امتی رسولی است پس هر گاه رسول آنها آمد بین آنها به عدالت حکم خواهد کردو به کسی ستمی نمی شود. (سوره یونس.آیه47)

متضاد آیات :

به خلق بگو که من بدون استثنا بر همه شما جنس بشر رسول خدایم آن خدائی که آسمان و زمین ملک اوست. (سوره اعراف.آیه158)

به نظر من اینقد راحت نمیشه در باره کتابی مثل قرآن نظر داد ،‌من نمیدونم قرآن چجوری به وجود اومده ولی ویژگی های منحصر به فرد ی داره که ، کسی که میخواهد در باره قرآن نظر بده اول باید تکلیفشو با اونا روشن کنه از جمله: ۱- تنها کتابی که بعد از ۱۴۰۰ سال تغییر نکرده ۲- بین صدها فرقه مسلمان ، قرآن همه یکسان است ۳- این مورد خیلی عجیبه اینه که افرادی پیدا میشن که قرآن رو که کتاب قطوریه از اول تا آخر حفظ می کنند ، حالا ممکنه شما بگید اینا افراد افراطی هستند که این کارو میکنند ، پس چرا در مورد بقیه ی مذاهب این موضوع رخ نمیده و چرا ده ها میلیون حافظ قرآن داریم و عجیب تر اینکه چه چیزی باعث میشه که خیلی از بچه های کوچک که خوندن و نوشتن بلد نیستن قرآن رو حفظ میکنند ۴- پیش گویی ها ی قرآن که باعث مسلمان شدن حتی دانشمندان غربی شده ، که این مساله جای بحث بیشتر داره ۵- ایجاز ادبی و عددی قرآن که چطور یک فرد بی سواد و امی که تا دیروز چوپان بوده اون رو به وجود آورده ۶- بعضی مسائل علمی که تازه کشف شدن مثل سیاه چاله فضایی ، که در قران از ان به عنوان ستاره ای که چاه میسازد صحبت شده و خیلی چیزای دیگه من که هرچی گشتم نتونستم توجیهشون کنم

1- رو چه حسابی میگی قرآن تغییر نکرده؟ کل قرآن رو بگرد اگه آیات غرانیق رو پیدا کردی بیا عمو جایزه داره برات. فکر کردی برا چی حج و اوقاف به زائرین ایرانی میگه از مکه قرآن نخرن؟

2- لطفا اگه به عنوان مدافع دین اومدی از دینت دفاع کنی حداقل سعی کن نظراتت کارشناسانه تر باشه نه بر اساس حدس و گمان. خدمت با سعادتت عارضم که تا الان حدود 4000 نوع مختلف تفسیر از قرآن نوشته شده و به چاپ رسیده است.

3- از این منطق و نتیجه گیریت در مورد اعجاز قرآن اصلا فکم داره از بدنمم جدا میشه و وسوسه شدم به خاطر همین یه مورد هم که شده برم توبه کنم و مسلمان شم. راستش این معجزه رو دیگه اولین بار بود شنیدم.

4- میشه از این پیشگوییهاش مثال بزنی و از اون دانشمندها یکی دوتاشون رو اسم ببری؟ فرض بر محال اگه قرآن پیشگویی کرده باشه و به همین خاطر هم معجزه به حساب بیاد، اونوقت به نظرت نوستر آداموس بزرگترین پیامبر خدا به حساب نمیاد؟

5- قرآن اگه اعجاز عددی داشته باشه (که به هیچ عنوان همچین چیزی صحت نداره و با سند و مدرک میتونم ثابت کنم که کذب محض هست) باید او معجزه رو به حساب عثمان نوشت نه الله و محمد. اگه از نحوه جمع آوری قران اطلاعات داشته باشی به خوبی منظورمو میگیری.

6- هر موردی که ادعاش رو داری با ذکر آیه و سوره بگو تا بهت ثابت کنم همه اش توهم فانتزیه.

0 ❤️

2015-12-20 21:09:04 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal نقل از: Arrow11 همانا شما ادمیان را بیافریدیم و انگاه که بدین صورت کامل آراستیم فرشتگان را به سجده آدم مامور کردیم جز شیطان که سجده نکرد. (سوره اعراف.آیه11)

وچون فرشتگان را فرمان دادیم که بر آدم سجده کنند همه سجده کردند الا شیطان که به او تکبر ورزید و از کافران گردید. (سوره بقره. آیه 34)

متضاد آیات:

ای رسول یاد آن وقتی را که بفرشتگان فرمان دادیم بر آدم سجده کنند و آنها تمام سجده کردند بجز شیطان که از جنس جن بود. (سوره کهف. آیه 50)

این یکی از انتقادای قبلی قوی تر و بهتره و لی بازم آدمو قانع نمیکنه و حرفای زیادی در مورد قضیه شیطان هست از جمله اینکه شیطان این قدر خدا رو عبا دت کرد که تونست بیاد کنار فرشته ها و جزو اونا قرار بگیره ولی چون که از جنس جن بود و دارای شهوت و غرور بود نتونست مقام بالاتر انسانو تحمل کنه و در مورد انسان ها هم هست که میگن یه انسان میتونه حیوان بشه یا پست تر از حیوان یا فرشته بشه یا با لاتر از فرشته و شیطان هم تونست با مقام فرشته ها برسه ولی با خودش نساخت.

دوست عزیز بارها و بارها عرض کردیم تو مبحث تاریخ و دین برای شنیده ها و حدس و گمان و برداشت شخصی و ... یه دسته سبزی هم نمیدن، لطفا اگه دفاعیه مستندی داری با مدرک بذار تا ما هم استفاده کنیم.

تو این پست احساس میکنم شما اصلا مطلب رو نگرفتی، انتقادی که اینجا وارد شده اینه که بلاخره شیطان فرشته بوده یا جن بوده؟ چون توصیف اسلام از فرشته و جن دو چیز کاملا متفاوت هست.

0 ❤️

2015-12-20 21:20:58 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal نقل از: Arrow11 ما هیچ رسولی میان هیچ قومی نفرستادیم مگر احکام الهی را بزبان همان قوم برایشان بیان کند.
(سوره ابراهیم.آیه4)

ما چنین قران فصیح عربی را نه تو وحی کردیم تا مردم شهر مکه را وهر که در اطراف اوست از روز قیامت بتر سانی.
(سوره شوری.آیه7)

برای هر امتی رسولی است پس هر گاه رسول آنها آمد بین آنها به عدالت حکم خواهد کردو به کسی ستمی نمی شود.
(سوره یونس.آیه47)

متضاد آیات :

به خلق بگو که من بدون استثنا بر همه شما جنس بشر رسول خدایم آن خدائی که آسمان و زمین ملک اوست.
(سوره اعراف.آیه158)

این کجاش تناقضه ؟؟
توی آیه اول میگه پیامبرای هر قومی به زبان خودشون باهاشون صحبت میکنه ، ولی نگفته که هیچ قومی حق ترجمه قران که به زبان عربیه نداره و اتفاقا اونی که برای تناقض اوردی مکمل این ایه است که یعنی پیامبر اسلام به خاطر کامل بودن به درد بقیه هم می خورد
توی آیه دوم گفته شهر مکه و اطراف آن و دیگه مشخص نکرده اطراف آن تا کجاست اگه منظور شما اینه که فقط شهر های اطراف آن ، در نتیجه حتی همه عربستان رو هم در بر نمی گیره ، پس با توجه به همان آیه ای که برا ی مثال تناقض آورده ای که پیامبر اسلام برای همه امده منظور از اطراف مکه یعنی کل جهان و در اینجا میخواسته با یک بیان دیپلماتیک اهمیت مکه رو بیان کنه
و در آیه سوم دو گروه مورد برسی هستند یکه امت هایی که در قبل از پیامبر اسلام بوده اند در نتیجه جهان شمولی دین اسلام به آن ها نمی رسد و دیگری امت هایی که در زمان پیامبر اسلام و بعد از آن می آیند و در اینجا با زآن ها بهتر از افرادی هستند که هیچ دینی ندارند ولی از نظر اسلام پابندی آن ها بر سر دین خود شان با وجود دین اسلام کار نادرستی است .

وجدانا برا این توجیهی که کردی خودت اصلا خنده ات نگرفت؟ الان اینی که گفتی یعنی چه؟ اگه الله منظورش کل جهان بود خوب میمرد مثل آدمیزاد بگه کل جهان؟ مگه برا هرکول پوارو داشته نامه مینوشته؟

این ادعا انقدر چیپ و مسخره هست که انگار به یکی حکم استانداری تهران رو دادن بعد طرف بیاد ادعا کنه چون تو حکم من خط مرزی رو علامت نزدن پس من استاندار کل جهانم !!!

0 ❤️

2015-12-20 21:35:33 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal نقل از: Arrow11
پس قسم به خدای مشرق و مغرب که ما قادریم
(سوره معارج.آیه40)

خدای مشرق و مغرب که خدائی جز او وجود ندارد پس او را برای خود وکیل و نگهبان انتخاب کن
(سوره مزمل.آیه9)

متضاد آیات:

پروردگار دو مشرق و پروردگار دو مغرب
(سوره الرحمن.آیه17)

خدای آسمان و زمین و آنچه بین آنهاست و خدای شرق ها
(سوره صافات.آیه5)

در اینجه سه تا وضعیت برای طلوع و غروب خورشید در نظر گرفته و از نظر علمی هم تا جایی که من فکر کرده ام بیشتر از این سه وضعیت وجود ندارد و این مطلب خیلی مشخصیه که توی هزار تا سایت اینترنتی هم اومده و بهتره شما که قصد دین زدایی داری قبل از طرح این سوالا ت یه سری به اون سایتا برنی که کارت نتیجه عکس نده و در پایین کپی یکیشونو میارم ک
در مورد مشرق و مغرب تعابیر مختلفی در قرآن کریم وجود دارد که هر کدام اشاره به جنبه خاصی دارند که در ذیل هر آیه به بیان مقصود آن می‌پردازیم:
۱. «قَالَ رَبُّ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ وَ مَا بَیْنهَمَا إِن کُنتُمْ تَعْقِلُونَ»؛[1] از ظاهر سیاق این آیه شریفه بر می‌آید که مراد از «مشرق» آن طرفى است که آفتاب و سایر ستارگان آسمان، طلوع می‏کنند و مراد از «مغرب» آن جهتى است که بر حسب حس ظاهرى ما، در آن طرف غروب مى‏کنند، و مراد از «مَا بَیْنهَمَا»، ما بین مشرق و مغرب است که شامل همه عالم محسوس می‌شود.[2]
۲. «رَبُّ المَشْرِقَینْ‏ِ وَ رَبُّ المَغْرِبَینْ‏ِ»؛[3] درست است که خورشید در هر روزى از ایام سال از نقطه‌اى طلوع و در نقطه‌اى غروب می‌کند، و به این ترتیب به تعداد روزهاى سال، مشرق و مغرب دارد، ولى با توجه به حداکثر «میل شمالى» آفتاب، و «میل جنوبى» آن در حقیقت دو مشرق و دو مغرب دارد، و بقیه در میان این دو می‌باشد. به بیان دیگر؛ محور زمین نسبت به سطح مدار آن مایل است و زاویه‌اى در حدود 23 درجه تشکیل می‌دهد و با همین حال به گرد آفتاب می‏گردد؛ لذا طلوع و غروب آفتاب دائماً متغیر به نظر مى‏رسد و از 23 درجه میل اعظم شمالى (در آغاز تابستان) تا 23 درجه میل اعظم جنوبى (در آغاز زمستان) در تغییر است که مدار اول را مدار «رأس السرطان» و مدار دوم را مدار «رأس الجدى» گویند، و این است دو مشرق و دو مغرب آفتاب و بقیه مدارات در درون این دو مدار قرار دارند.[4]
البته برخی این احتمال را داده‌اند که از دو مشرق، محل طلوع خورشید و ماه و از دو مغرب، محل غروب این دو منظور است.[5]
۳. «فَلَا أُقْسِمُ بِرَبّ‏ِ المَشَارِقِ وَ المَغَارِبِ إِنَّا لَقَادِرُونَ»؛[6] بنابر آنچه در بیان دو مشرق گفتیم معنای این آیه نیز مشخص می‌شود؛ زیرا منظور در آن‌جا دو درجه انتهایی را گفته بود که یکی در تابستان و دیگری در زمستان بود، اما بین اینها زاویه‌هایی وجود دارد که در روزهای مختلف خورشید از آنها طلوع می‌کند و این همان مشارق است و غروب در درجه‌های مختلف که خورشید در آنها غروب می‌کند را به مغارب تعبیر کرده است.[7]
همچنین نقل شده است؛ ابن الکواء از امام علی(ع) پرسید: اى أمیر المؤمنین! من برخى آیات قرآن را ناقض هم یافته‏ام. «فرمود: آیات کتاب خدا همه‏اش تصدیق ‏کننده هم است، نه ناقض و ردّ کننده هم! هرچه به خاطرت مى‌‏آید بپرس!» گفت: اى أمیر المؤمنین! در آیه‏‌اى می‌فرماید: «بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ»‏، و در دیگرى فرموده: «رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ»‏ و در جاى دیگر فرموده: «قالَ رَبُّ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ‏؟!» امام(ع) فرمود: «اى ابن کوّاء! این مشرق است، این هم مغرب، و امّا آیه‏ رَبُّ الْمَشْرِقَیْنِ وَ رَبُّ الْمَغْرِبَیْنِ‏ به تحقیق که مشرق زمستان بر حدّى و مشرق تابستان نیز بر حدّى است، آیا این را از دورى و نزدیکى آفتاب در نمى‏یابى؟ و امّا آیه: بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ‏ بدان که ۳۶۰ برج وجود دارد، هر روز خورشید از برجى حاضر و در برجى دیگر غایب مى‏شود، و فقط در سال دیگر در همان روز به همان برج باز می‌گردد».[8]
البته علاوه بر اینها تفاسیری در ذیل این آیات وجود دارد که برخی از این آیات را به اهل بیت(ع)[9] و برخی دیگر را به پیامبران(ع) تفسیر کرده‌اند[10] که البته با آنچه در تفسیر ظاهر این آیات بیان شده منافات ندارد.

شرمنده، من از اىن پست دوستمون چىزى نفهمىدم. اگه کسى متوجه شده چى به چىه لطفا منم راهنماىى کنه.
ممنون .

0 ❤️

2015-12-20 21:46:04 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal نقل از: Arrow11
عرش با عظمت او بر آب قرار یافت تا شما را بیازماید.
(سوره هود.آیه7)

متضاد آیه :

عرش با عظمت الهی بر دوش فرشتگان است .
(سوره مومن.آیه7)

هه هه ، توی آیه اول داره از ابتدای آفرینش صحبت میکنه که هنوز فرشته ها وجود نداشتند ، و عرش روی آب بوده ولی بعد که فرشته ها خلق میشن عرش میره روی دوش فرشته ها ، حد عقل به این چیز کوچیک تو جه کن
یکی دیگه از مشکلات شما اینه که می خواهی به هر قیمتی تعداد ایراد هایی رو که نصبت به دین داره زیاد کنی و به کیفیتش کمتر توجه داری

آقا من به این پستت که رسیدم باور کن شک کردم که مطلب جدیه یا شوخی. وجدانا این مطالب رو با لحن جدی گذاشتی ؟

مرد مومن این خزعبلات چیه تحویل مردم میدی؟ کدوم آب ؟ کدوم فرشته؟ اصلا منظورت از عرش چی هست؟

شاید یکی شستن فرششون رو انداخته باشه رو دوش فرشته خانم ولی باور کن هیچ عرشی رو دوش هیچ فرشته ای نیست.

0 ❤️

2015-12-20 22:15:54 +0330 +0330

نقل از: mohsen sexihal نقل از: Arrow11 نقل از: mohsen sexihal ۱- شما که میگی دین زدایی ، اولا مگه دین چه اشکالی داره ، حد عقلش اینه که افیون توده هاست و یه فرد دیندار هیچ وقت به مشکلات روانی و ... مبتلا نمیشه و از هر چی که داره راضیه و بعد اگه دین یه کسی بره چه چیزی رو میخواهی جاش بزاری ، جامعه ای که دین توش نباشه دچار مشکلات زیادی میشه ، و بیشتر قتل ها و خود کشی ها و مشکلات جامعه توسط افراد بی دین رخ میده

هیچ اشکالی نداره دوست عزیز، فقط اگه شما بتونه واژه ای پیدا کنی که از اول خلقت تا حالا به اندازه دین آدم به کشتن داده باشه یه جایزه توپ پیش من داری.

رو چه حسابی میگی دیندار مشکل روانی پیدا نمیکنه؟ پس این همه تروریست و بمب گذار انتحاری و ... بر چه اساسی این کارا رو میکنن؟ نکنه از بی دینی و سرخوشیه؟

اگه دین بره جاشو انسانیت میگیره که بهترین و بالاترین ادیان هست.

الان ما نمونه بارز یه جامعه دینی هستیم و کشورهایی مثل سوییس، سوئد، نروژ، ... جزو کشورهای بی دین. وجدانا خودت بخوای آمار قتل و جنایت و خودکشی رو بین ما و اونا مقایسه کنی خودت خندت نمیگیره؟

غیر از دین چه عامل دیگه ای میتونه این توهم فانتزی رو در شما ایجاد کنه که ایران رو از نظر امنیت اجتماعی بالاتر از سوییس بدونین؟

کل تکفیری های منطقه حدود دویست هزار نفر هستند که به طور غیر مستقیم توسط همین بی دین ها و غربی ها به وجود اومدن و ربطی به یک میلیارد مسلمون نداره و جنگهایی که غربی ها و بی دین ها راه انداختند هزار برابر همین تروریست ها آأم کشتن یه نمونه جنگ جهانی دوم که حدود هفتادو سه میلیون نفر کشته داده و مقایسه ایران که تا زه از شر حکومت شاهنشاهی ازاد شده با سوییس کار علمی نیست و اگر هم بخواهیم مقایسه کنیم هزار تا مورد باید بررسی بشه که به یه نتیجه علمی برسیم. همین سوییس اگه کنار تکفیری ها بود ، اونوقط مشخص میشد چقدر امنیت داره اگه منظورت از انسانیت اینه که توی امریکا پلیسش سالیانه حدود هزار نفر غیر نظامی رو میکشه ، این دیگه چه مدلشه

اینکه یه نفر بتونه بیاد همچین پستی بذاره سه تا حالت ممکنه وجود داشته باشه: 1 - یا طرف یه آدم خیلی شوخ و با نمکیه که فقط قصد مزاح داره. 2 - یا آدمیه که تا حالا نه تنها پاشو خارج از کشور نذاشته بلکه غیر از سیمای ملی هم با هیچ رسانه دیگه ای برخورد نداشته و استفاده اش از دنیای اینترنت هم فقط در زمینه پورن هست. 3 - این کار شغلشه و چون بابت گفتن اینها پول میگیره مجبوره هرچی دیکته میشه رو بگه. حالا کدوم یک از این 3 تا هستی خودت میدونی و خدای خودت.

عاغا تو رو قسم به ابرفرض بگو این آمار سالیانه 1000 نفر رو از کجات درآوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پلیس آمریکا سالانه 1000 نفر غیر نظامی میکشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این آمارت هم مثل آمار جنگ جهانی دومت هست؟ (تو صفحه قبل تعداد کشته های جنگ جهانی دوم رو 40 میلیون نفر اعلام کرده بودی که تا به این پستت برسی جنازه 33 میلیون نفر دیگه هم تازه پیدا شد و آمار ییهو شد 73 میلیون نفر ) .

هر چند اصولا دیگه اصلا نباید بحث رو باهات ادامه بدم ولی به امید اینکه بلکه تلنگری باشه برای ذهن متوهمت یه آمار از 20 سال اخیر برات میذارم که خودت کلاهتو قاضی کنی که آیا کرم از مسلمانها هست یا نه و اینکه منشاء این کرم کجاست :

** کشتار مصر: مسلمین

جنگ سوریه: مسلمین

جنگ لیبی: مسلمین

کشتار تونس: مسلمین

کشتار یمن: مسلمین

کشتار افغانستان: مسلمین

کشتار پاکستان: مسلمین

کشتار عراق: مسلمین

کشتار فلسطین (درگیری حماس و فتح): مسلمین

جنگ اسرائیل و غزه: یک طرف مسلمین

جنگ اسرائیل و لبنان: یک طرف مسلمین

کشتار چین: یک طرف مسلمین

کشتار برمه: یک طرف مسلمین

کشتار چچن: یک طرف مسلمین

جنگ بوسنی: یک طرف مسلمین

جنگ عراق و کویت: مسلمین

جنگ ایران و عراق: مسلمین**

1 ❤️

2015-12-20 22:28:48 +0330 +0330

**
جناب کشکی کشکی یا کشککی یا هر چیز دیگه که هستی.

دیشب یکی از دوستانی که خاطرش برام عزیزه به امید اینکه ممکنه بلاخره چشمات باز بشه ازم خواست یه کم بیشتر باهات مدارا کنم و منم بهش قول دادم حداکثر سعیم رو بکنم، بنابراین برای اینکه من پیش این دوست عزیزم بدقول نشم توصیه میکنم لوده گی رو بذاری کنار و فارغ از تصوراتت و برداشهات و شنیده هات و … اگه دفاعیه مستندی از دینت داری بذاری وگرنه الکی پست به تاپیک اضافه نکنی بهتره.**

0 ❤️

2015-12-20 22:56:12 +0330 +0330

حضرت علی چهارمین خلیفه راشدین و حضرت علی اولین امام شیعیان و حضرت علی داماد و پسر عموی پیامبر و نیز حضرت علی از اولین کسانی است که به اسلام روی آورد.

به اسامی تعدادی از زنان حضرت علی توجه فرمایید:

1- فاطمه زهرا

2- خوله بنت ایاس حنیفه

3- لیلی بنت مسعود نهشلیه

4- اسماء بنت عمیس

5- فاطمه بنت حزام مکناه به ام البنین

6- ام سعید بنت عروه بن مسعود ثقفی

7- امامه بنت ابو العاص بن ربیع

از حضرت علی 34 فرزند بجا ماند.

فرزندان دخترامام علی : 16 نفر

فرزندان پسرامام علی : 18 نفر

1 ❤️

2015-12-20 23:17:27 +0330 +0330

پس از درگذشت محمد و فاطمه الزهرا ، علی شروع به گسترش حرمسرای خود کرد بطوری که بنا به کتاب « زنان محمد» نوشته عمادزاده که از منابع معتبری ياری جسته بالغ بر 30 زن و تعداد زيادی کنيز را در حرمسرای خود جا داده بود. بقول غزالى آن حضرت در شمار مردان كثيرالازدواج تاريخ است.

علی برخلاف ادعاهای صرفا مکتبی و مذهبی، فردی ثروتمند بود بطوريکه تنها از راه نخلستانهای خود سالانه 40 هزار دينار درآمد داشت.
** ( تاريخ اسلام شناسی، علی ميرفطروس باستناد به تجارب السلف ص 13).**

اين پولهای قارونی که در دوران حاکميت اسلام ناب محمدی رشد چندين برابر داشت، توانست در کنار مکتب خونريز ذوالفقار، نقش عمده ای در ترويج اسلام ايفا کند. علی بر اين اعتقا د بود که ما [مسلمانان] عقيدهايمان را بر شمشيرهايمان حمل می کنيم
( به نقل نهج البلاغه ).

حضرت علی بعد از اسلام از توانگران و ثروتمندان معروف گردید. بطوریکه در شهر ینبع املاک و اراضی پر ارزش داشت و صاحب نخلستانی بود که سالانه چهل هزار دینار (معادل 160 کیلو طلا) در آمد داشت.
(تجارب السلف. صفحه 13)

ابن حزم در باره ثروت های حضرت علی (پارسا ترین شخصیت اسلامی) می نویسد:
کسی که اندک اطلاعی از اخبار و احادیث داشته باشد انکار نمی کند که حضرت علی از ثروتمند ترین افراد طایفه و قوم خویش درصدر اسلام بود و اراضی و املاک بسیار داشت.
(الفصل فی الملل و الا هواء و النحل . جلد 4 . صفحه 141)

2 ❤️

2015-12-20 23:44:47 +0330 +0330

ماجرای غدیر خم چه بوده است؟

حضرت محمد در روز 18 ذی الحجه سال دهم هجری در حالیکه از سفر حج (حجه الوداع) به مدینه باز می گشت در محلی بنام غدیر خم که گودال بزرگی است بین مکه و مدینه به پیروانش دستور داد توقف کنند. پس از آنکه همراهانش که بین 70.000 تا 120.000 نفر بودند درغدیر خم توقف کردند.در غدیر خم حضرت محمد دستور داد جهازهای شتر ها را روی یکدیگر قرار دهند و سپس خود بالای آن رفت و به حضرت علی دستور داد نزد او بایستد. آنگاه دست حضرت علی را بالا برد و گفت : “من کنت مولاء فهذا علی مولاه” یعنی : “هر کس که من مولای اویم علی مولای اوست”

ماجرای سقیفه بنی ساعده چه بوده است؟

سقیفه بنی ساعده مکانی است که پس از مرگ حضرت محمد مسلمانان در زیر سقف آن جمع شدند و به انتخاب خلیفه پرداختند. در این جلسه ابوبکر بعنوان خلیفه برگزیده شد. تعداد مسلمانانی که از بیعت با ابوبکر خوداری کردند اقلیت انگشت شماری بودند و آن عده که راضی به خلافت حضرت علی و حاضر به بیعت با او شدند فقط 7 نفر یا 10 نفر بودند.

( تاریخ یعقوبی . جلد 1 . صفحه 524)

1 ❤️

2015-12-21 00:21:03 +0330 +0330

سوال اول :

** آیا در زبان عربی کلمه "مولا " به معنی " جانشین " است؟**

خیر . کلمه " مولا " در زبان عرب به معنای " آقا " و " سرور " است . بنابراین جمله حضرت محمد در غدیر خم : من کنت مولا فهذا علی مولاه . ( هر کس من مولای اویم علی مولای اوست ) نمی تواند دلیلی بر جانشینی حضرت علی در غدیر خم باشد. اگر حضرت محمد قصد تعیین جانشینی حضرت علی را در غدیر خم داشت از واژه " نایب " به معنای “جانشین” استفاده می کرد.

1 ❤️

2015-12-21 00:23:25 +0330 +0330

سوال دوم :

چرا هیچیک از مسلمانان و یاران حضرت محمد که در غدیر خم حضور داشتند ( بین 70.000 تا 120.000 نفر) در سقیفه بنی ساعده سخنی از حدیث “غدیر خم” بمیان نیاوردند، در حالیکه از واقعه “غدیر خم” تا مرگ حضرت محمد بیش از 3 ماه نگذشته بود؟

1 ❤️

2015-12-21 00:31:45 +0330 +0330

سوال سوم :

به روایت ابن هشام : بهنگام مرگ حضرت محمد،عباس (عموی حضرت محمد) از حضرت علی خواست که نزد حضرت محمد برود و درباره جانشین آینده وی،نظر خواهی کند،اما حضرت علی از این کار پرهیز کرد و گفت : « مرا با این سوال کاری نیست و اگر سید (حضرت محمد) ما را منعی کند یقین می باید دانست که هیچ کس بعد از وی چیزی به ما ندهد.»

(سیرت رسول الله . جلد 2 . صفحه 1112)

• اگر حضرت محمد ، حضرت علی را به جانشینی خود در غدیر خم انتخاب کرده بود دلیل این سوال چه بوده است؟چرا حضرت علی در پاسخ اشاره ای به ماجرای غدیر خم نکرد؟
1 ❤️

2015-12-21 00:36:40 +0330 +0330

سوال چهارم :

حضرت محمد زمانی که در بستر مرگ بود، ابوبکر را به نیابت خود برای امامت نماز تعیین کرد و در حقیقت حق امامت را به ابوبکر واگذار کرد.
(سیرت رسول الله . جلد 2 .صفحه 1106)

احترام حضرت محمد به ابوبکر آنچنان بود که گاهی خود پشت سر او نماز می گذاشت.
(تاریخ طبری . جلد 4 . صفحه 1323)

اگر براستی حضرت علی به عنوان خلیفه آینده و جانشین حضرت محمد در غدیر خم انتخاب شده بود چرا حضرت محمد،زمانی که در بستر مرگ بود،وی را به امامت نماز منصوب نکرد؟

1 ❤️

2015-12-21 00:39:14 +0330 +0330

سوال پنجم :

پس از بیعت حضرت علی با ابوبکر ، او ابوبکر سه روز پیاپی از مردم خواست که اگر از بیعت خود ناراضی هستند می توانند بیعت خود را با او بر هم زنند. حضرت علی در مسجد از جای خود بلند شد و خطاب به ابوبکر گفت : « ما بیعت خود را با تو فسخ نخواهیم کرد،زیرا رسول خدا ترا در کار دین و امامت بر ما ،در نماز مقدم داشت،پس کیست که بتواند ترا در اداره امور دنیای ما باز دارد و واپس اندازد.

(تاریخ طبری . جلد 4 . صفحه 1336)

اگر حضرت علی از جانب خدا در غدیر خم به خلافت انتخاب شده بود و خود را مستحق خلافت می دانست چرا این سخنان را بر زبان راند؟

1 ❤️

2015-12-21 14:03:18 +0330 +0330

جناب kashkaki

این آخرین باری هست که تو این تاپیک به پستها و مطالب بی سر و ته و توهمات و تخیلات خودت از دین و کلی گوییهات جواب میدم. من دنبال بالا رفتن صفحات تاپیک نیستم که از دیدن پست بی مصرف ذوق کنم ، بلکه سعی بر اینه که مطالب قابل استفاده تر باشن.

اعتماد به سقفت رو واقعا تحسین میکنم که جواب ندادنم به مطالب بی ربطت رو تعبیر به فرار از بحث میکنی.

در مورد سوالت باید بگم که 100% احادیث جعلی وجود داره و اتفاقا تعدادشونم کم نیست ولی علمای اسلام اومدن این کتابها رو بررسی کردن و از بینشون چندتایی انتخاب کردن به عنوان کتب معتبر حدیث که بیشتر مطالب این تاپیک هم از همون کتابها گذاشته میشه. در ضمن نه شما تو جایگاهی هستی که احادیث این کتب رو به سلیقه خودت دستچین کنی نه منطق همچین اجازه ای بهت میده.

قبلا هم گفتم قبول دارم اسلام آخوند امروزی با اسلام واقعی خیلی تفاوت داره و اسلام واقعی دقیقا همون چیزی هست که داعش داره اجرا میکنه.

این دومین باره که منو متهم به تبلیغ بی خدایی میکنی و نمیدونم این توهم از کجا بهت نازل شده و مطمئنم تو کل تاپیک حتی یه بار هم نخواستم وارد بحث خدا بشم (هر چند ممکنه خودم اعتقادی هم بهش نداشته باشم)

همیشه سکوت نشانه تایید حرفِ طرف مقابل نیست،
گاهی نشانه قطع امید از سطح شعور اوست!

(میشل فوکو)

1 ❤️

2015-12-21 14:20:15 +0330 +0330

جناب kashkaki

این آخرین باری هست که تو این تاپیک به پستها و مطالب بی سر و ته و توهمات و تخیلات خودت از دین و کلی گوییهات جواب میدم. من دنبال بالا رفتن صفحات تاپیک نیستم که از دیدن پست بی مصرف ذوق کنم ، بلکه سعی بر اینه که مطالب قابل استفاده تر باشن.

اعتماد به سقفت رو واقعا تحسین میکنم که جواب ندادنم به مطالب بی ربطت رو تعبیر به فرار از بحث میکنی.

در مورد سوالت باید بگم که 100% احادیث جعلی وجود داره و اتفاقا تعدادشونم کم نیست ولی علمای اسلام اومدن این کتابها رو بررسی کردن و از بینشون چندتایی انتخاب کردن به عنوان کتب معتبر حدیث که بیشتر مطالب این تاپیک هم از همون کتابها گذاشته میشه. در ضمن نه شما تو جایگاهی هستی که احادیث این کتب رو به سلیقه خودت دستچین کنی نه منطق همچین اجازه ای بهت میده.

قبلا هم گفتم قبول دارم اسلام آخوند امروزی با اسلام واقعی خیلی تفاوت داره و اسلام واقعی دقیقا همون چیزی هست که داعش داره اجرا میکنه.

این دومین باره که منو متهم به تبلیغ بی خدایی میکنی و نمیدونم این توهم از کجا بهت نازل شده و مطمئنم تو کل تاپیک حتی یه بار هم نخواستم وارد بحث خدا بشم (هر چند ممکنه خودم اعتقادی هم بهش نداشته باشم)

همیشه سکوت نشانه تایید حرفِ طرف مقابل نیست،
گاهی نشانه قطع امید از سطح شعور اوست!

(میشل فوکو)

خسته نباشی با این کامنت گذاشتنت!ینی خواستی جواب بدی؟فک کنم خیلی دلت پره از اینا! (nottalking)

1 ❤️

2015-12-21 14:23:03 +0330 +0330

علی پس از مرگ پيامبر اسلام، علیرغم کش و قوسهای 6 ماهه با خليفه اول مسلمانان (ابوبکر)، بيعت کرد. در زمان خليفه دوم (عمر) ، با ازدواج دخترش با عمر موافقت کرد تا بتواند در معا دلات سياسی نقش بازی کند. در همين راستا بود که در هنگام لشکرکشی مسلمانان به ايران، بعنوان يکی از مشاوران نزديک عمرعمل کرد. پس از ترور عمر بدست فيروز ابولولو ايرانی و روی کار آمدن خليفه سوم (عثمان)، بارها با وی بمخالفت پرداخت و پس از کشته شدن عثمان بدون در نظر گرفتن رای « اهل اجماع » بر کرسی امپراطوری اسلام تکيه زد.

با قدرت گرفتن علی، اختلافات بين وی و معاويه بر سر قدرت و گسترش قلمرو بالا گرفت بطوری که جنگهای بس خونينی درگرفت. اين اختلافات سرانجام وقتی که هيچ يک از دو گروه به اطاعت ديگری نيامد، با نگارش نامه ی که معاويه به علی نوشت پايان يافت. معاويه در اين نامه خطاب به علی نوشت: » اگر مايل هستی عراق از آن تو باشد و شام از آن من، و شمشير از اين امت برداری و خون مسلمانان را نريزی. » اين پيشنهاد را قبول کن. علی اين پيشنهاد را پذيرفت و پس از آن معاويه با سپاهيانش در شام و اطراف آن به حکومت و گرفتن خراج مبادرت کرد و علی نيز در عراق حکومت نمود.

( به نقل از زيادبن عبدالله ، تاريخ طبری، جلد ششم، ترجمه ابولقاسم پاينده)

1 ❤️

2015-12-21 14:34:05 +0330 +0330

در جريان جنگهای ما بين علی و معاويه و کشتارهای عقيدتی در سرزمينهای تحت کنترل آنان، کينه و انتقام در بسياری از خانواده های داغدار و گرايشات مخالف رشد کرد و بسياری از آنان شروع به فعاليت سازمان يافته مخفی نمودند. يکی از اين گروهها که از هواداران خوارج محسوب می شدند به اين نتيجه رسيدند که علل اصلی سقوط اسلام و کشتارهای عقيدتی، وجود رهبران ضلال است که روزگار خوش را از مردم گرفته اند. در اين راستا آنان تصميم گرفتند که حاکمين جبار را ترور کنند. سه نفر به نامهای بن ملجم، برک بن عبدالله و عمر بن بکر مامور شدند که هر يک به ترتيب امام علی، معاويه و عمروبن عاص را ترور کنند. روز مقرر شده برای اين کار هفتم رمضان تعين شد. هريک با شمشيرهای زهرآگين بسوی رفتند تا ماموريت خود را در روز مشخص شده انجام دهند. برک بن عبدالله و عمر بن بکر به دلايلی نتوانستند سوژه های خود را معدوم سازند ولی ابن ملجم که خود را به کوفه رسانده بود توانست با ياری يکی از دوستان همفکر خود بنام شبيب ضربت کاری را به پيشانی امام علی وارد سازد. بعد از ضربت، ابن ملجم را نزد امام علی بردند و علی از او پرسيد چرا چنين کردی؟ ابن ملجم گفت: شمشيرم را چهل صبحگاه تيز کردم و از خدا خواستم که بدترين و پست ترين مخلوق خدا را با آن بکشم. علی گفت: خود نيز با آن کشته می شوی که بدترين مخلوق خدایی.

(تاريخ طبری، ص 2681)

1 ❤️

2015-12-21 15:00:20 +0330 +0330

نقش امام علی در کشتارهای جمعی

قبيله يهودی « بنی قريظه» با پيامبر اسلام قراداد دوستی و همکاری امضا کردند که بر اساس آن قرارداد اگر دشمنانی از خارج به مدينه هجوم آوردند، اين قبيله موظف بود دوش به دوش لشکر مسلمانان با آنها بجنگد. محمد پس از چندی با قبيله بنی نضيرکه جزو قبايل مدينه است به جنگ می پردازد و از قبيله بنی قريظه کمک می خواهد. اين قبيله سر باز می زند و خود را در صورتی مسئول و ملزم به اجرای قراداد همکاری می داند که دشمنان خارجی به مدينه حمله ور شوند. محمد خشمگين می شود و به امام علی دستور می دهد که در راس لشکری به آنجا رفته و آنها را حسابی گوشمالی دهد. امام علی نيز پس از فتح قبيله « بنی قريظه » به همراه ساير لشکران اسلام بيش از 700 نفر تا 900 نفر از مردان قبيله را در مقابل گودالهای که از پيش کنده شده بود سر می زنند.
( تاريخ طبری، جلد 3 ، ص 1088)

امام علی و يارانش در يک روز، 2500 نفر از خاندان « ازد» را سر بريدند، به نحوی که کسی زنده نماند تا ديگری را دلداری دهد.
(مروج الذهب،جلد اول، ص 729)

1 ❤️

2015-12-21 15:48:03 +0330 +0330

خوارج از مسلمانانی بودند كه پس از جنگ صفّين و مسئله حكميّت به مخالفت على برخاستند و چون از سوى على ابو موسى اشعرى و از سوى معاويه عمرو عاص به داورى معيّن شده بودند تا به مطالعه كتاب خدا و سنّت پيغمبر كداميك از على و معاويه را برگزينند داور شام داور عراق را فريب داد و عراقيان دانستند كه از عمرو عاص فريب خورده اند به حضرت اعتراض كردند كه چرا به حكميّت تن دادى؟ و آنان فرقه اى شدند و به مخالفت على پرداختند. بعدها جنگی به نام نهروان بين خوارج و لشکر علی درگرفت که در طی آن تعداد زيادی از خوارج بوسيله لشکر امام علی از دم تيغ گذشتند. بطوری که تاريخ طبری و فتوح البلدان می نويسند: هزاران جسد از خوارج زمين را پوشانده بود.

خوارج به خلافتى معتقد بودند كه انتخاب خليفه از روى اختيار مردم باشد خواه از قريش و عرب و يا از هر قوم و ملتى باشد؛ و ميگفتند: خليفه پس از انتخاب بايد اوامر الهى را اطاعت كند وگرنه بايد عزل شود.

« روح الله خمينی»، رهبر حکومت اسلامی ايران، 14 قرن بعد از کشتار خوارج چنين گفت: يوم الله واقعی روزی است که امير عليه السلام شمشيرش را کشيد و خوارج را از اول تا به آخر درو کرد و تمامشان را کشت.

( سخنرانی خمينی در سال 1361 بمناسبت سا لگرد پيامبر اسلام)

امام علی در نبردی بنام « ليله الحرير» چيزی بالغ بر تن 500 تا 900 نفر کشت.

( منتهی الامال ، جلد اول، ص 153)

عبدلله خررمی با 70 نفر از همراهانش از بيم جان به دژی پناه برد. به دستور امام علی، دژ به آتش کشيده شد که در جريان آن تمامی اين افراد زنده زنده در آتش سوختند؛ بطوری که بوی گوشت بريان شده اين انسانهای نگون بخت در هوا پخش و مردم را آزار داد.

(علی مرزی نامتناهی، حس صدر، ص 199)

1 ❤️

2015-12-21 16:27:03 +0330 +0330

بعد از مرگ محمد پيامبراسلام، عده ای از مردم قبايل از اسلام برگشتند و عوامل پيامبر اسلام را کشتند و از شادی مرگ محمد به زنانشان فرمودند که دستان خود را حنا بگذارند.
( قصص النيا نيشاپوری، ص 455) .

ابوبکر ، عمر و علی بفوريت دستور دادند که هر که از دين برگشته، گردن زنند و با آتش بسوزانند و زن و بچه اشان را به اسارت برند
(تاريخ طبری، جلد 4 ص 1379، 1380، 1394 ، 1407 و جلد 6 ، ص ص 2420 و 2665) .

در جريان اين کشتارها، شمشيرهای خالد ابن وليد و امام علی برنده تر از ديگران عمل کرد. تاريخ طبری درباره ی کشتارهای

« خالد بن وليد» می نويسد: » آنانکه دست رنگ کرده بودند و شادی و شعف در اثر درگذشت پيامبر اسلام نشان داده بودند همه را بکشت و به آتش بسوخت و فرمود تا سرهايشان گرد کنند و پايه ديگ کنند و آتش در تن های ايشان زد و همه را بسوخت». همين کتاب در مورد نقش علی در سوزاندن اجساد مردم در جريان اين کشتارها می نويسد: » علی تنهای آنان را در آتش سوزاند و خاکستر نمود.»
** (تاريخ طبری، جلد چهارم ص ص 1380 و 1464 و جلد ششم صفحات 2420 تا 2265)**

1 ❤️

2015-12-21 18:45:00 +0330 +0330

چهره امام علی بعنوان يک دژخيم

1. شاعری بنام « حويرث بن نقيذ » که با سخنان شيوا و افشاگريانه ی خود موجبات اذيت و آزار محمد پيامبر خدا را برانگيخته و همچنين شتر دختران محمد، فاطمه و ام کلثوم را رَم داده بود به فرمان محمد رسول خدا و توسط علی امام اول شعيان، در جريان يک توطئه به قتل رسيد.
    **( تاريخ طبری ج 3 ص 1188)
    ( سيره ابن هشام ج 2 ص 273)
    **

2. پيرمردی بنام « مغيره » که از ترس محمد گريخته بود، بوسيله امام علی دستگير و سر بريده شد.
    (دفتر زنان پيغمبر، عمادزاده ص ص 316 و 317)

3. امام علی شاهرگ مردانی را بريد و بمانند مرغان نيم بسمل آنان را در بيابان رها کرد تا با شکنجه بميرند.
    ( امام علی، عبدالفتاح، جلد 5، ص 27)

4. پس از شکست ائيل، محمد پيامبر اسلام به علی دستور داد که نضر پسر حارث را سر بريدند. همينطور در منطقه ای ديگر بنام الظيه از ميان اسرا، عتبه پسر ابی معيظ بدستور محمد و بدست علی سر بريده شد.
    ( منتهی الامال، جلد اول، ص 57)

5. مردی بنام عتبه که بخاطر عدم پخش مساوی غنائم بين لشکر اسلام به صورت محمد تف کرده بود، بوسيله علی سر بريده شد.
    (تاريخ طبری، جلد 5، ص 1103)

1 ❤️

2015-12-21 18:58:39 +0330 +0330

به احترام Arrow11 حذف می شود.

3 ❤️

2015-12-21 21:11:21 +0330 +0330

آقایان، دوستان، عزیزان، …
واقعا متاسفم که بین بحثهای جدی مجبورم که در مورد ساده ترین و پیش پا افتاده ترین موضوع 4 - 5 تا پست بذارم.

یعنی چی که علما صلاحیت ندارن مشخص کنن کدوم کتاب حدیث معتبره و کدوم نیست؟

به نظر من خیلی خنده دار و مسخره هست که تا از قرآن ایراد میگیریم میگین برو تفسیرش رو بخون، وقتی میگیم علمای اسلام اینو تایید کردن میگین علما غلط کردن ، اونا که حالیشون نیست. خوب پس کدوم جاکشی این قرآن رو تفسیر کرده؟ مگه همین علما تفسیرش نکردن؟ از کره مریخ که تفسیرش نکردن. چطور اونجا عالم هستن ولی اینجا شدن یابو؟ بابا حداقل تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنین ببینین با خودتون چند چندین.

به صدتا سایت اسلامی و غیر اسلامی اگه سر بزنین واضح و صریح به اسم نوشتن،

منابع معتبر حدیثی شیعه عبارت است از :

کتب اربعه اولیه :

1- الکافی ثقة الاسلام کلینی 2 - من لایحضره الفقیه شیخ صدوق 3-تهذیب شیخ طوسی 4- استبصارشیخ طوسی

کتب اربعه ثانویه :

1 - بحارالانوار علامه مجلسی 2- وسائل الشیعه شیخ حر عاملی 3- الوافی ملامحسن فیض کاشانی 4 - مستدرک الو سائل محدث نوری

**منابع مهم اهل سنت ( صحاح سته ) عبارت است از : **

1- صحیح بخاری ، 2- صحیح مسلم ، 3- سنن احمدحنبل ، 4- سنن ابن ماجه ، 5 - سنن نسایی ، 6 - سنن ترمذی.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «