ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-07-20 15:57:35 +0430 +0430
نقل از: angry_boy اولن صاحاب تاپیک دیکتاتور نیست و کسی رو مجبور نکرده که کاری رو انجام بده. ولی داره بر اساس حس مسئولیت پذیریش میاد و خطرش رو به جون میخره تا کشورش و مردمش رو نجات بده. چیزی که کمتر کسی جرات انجامش رو داره. (میدونی همین جناب کماندار اگه گیر بیفته چه بالاهایی سر خودش و جد و آبادش میارن؟!)

دومن هم این حجم از ماست مالی بی سابقه س!

س.من ، یعنی چی جهان سومی؟! هر چی که میگیم میگن این عسلام واقعی نیست! پس اسلام واقعی چیه؟! این چه دینه که 1400 ساله هنوز متد واقعیش اجرا نشده و جز بدبختی و فلاکت و عقب موندگی چیزی به بار نیاورده؟! اگه خدایی ناکرده یه نفر تو امریکا بیاد با اسلحه یه نفر رو بکشه، شما جد و آبادشون رو زیر سوال میبرید؛ اونقت این دین که این همه بدبختی به بار آورده رو اصلن بهش ایراد نمیگیرین!! به قول جناب کماندار، به خدا یه ذره تفکر آسیبی به مغرتون نمیزنه!

دوست گرامی طبق نظر اینا اسلام واقعی هنوز بوجود نیومده

0 ❤️

2016-07-21 18:44:20 +0430 +0430

سپاس ویژه از :

angry_boy

kir.20

فریدون-فرخزاد-2

غریبه1388

1 ❤️

2016-07-21 20:06:22 +0430 +0430
نقل از: Reza-Damghan
نقل از: Arrow11 داستان مضحک و بدون انديشه خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمي.

يكي از ايراداتي كه به اديان ابراهيمي وارد ميشود و نشان دهنده سطح علم و دانش خدا در اين اديان ميباشد داستان خلقت جهان هستي است كه هم در تورات و هم در قرآن با اندكي تغيير گفته شده است كه خدا در شش روز اسمان و زمين را خلق كرده است و…

حال نكته اي در اينجا مطرح ميشود كه هيچ گاه به ذهن خدا نرسيده است كه بفهمدد چه ادعاي بچگانه و خنده داري را مطرح كرده است و ما اين سوال را از كتاب بيست و سه سال زنده ياد علي دشتي براي شما مطرح ميكنيم و قضاوت را به خود شما واگذار ميكنيم.

تورات از مواريث گران بهاي تاريخ فكر بشري است
زيرا ساده لوحي اقوام ابتدايي راجع به پيدايش جهان و طرز تفكر حقيرانه اي كه ازخالق كائنات دارند در آن منعكس است.
برحسب اين كتاب خداوند آسمان ها و زمين را در ظرف شش روز آفريد و روز هفتم كه شنبه بود به استراحت پرداخت
پيش از آفرينش آسمان ها و زمين طبعاً خورشيدي وجود نداشت تا از طلوع و غروب آن روز و شبي پديد شود و بشر آن را براي خود معيار زمان قرار داده است.
آيا خداوند هم براي نشان دادن زمان آفرينش محتاج اين معيار بوده است؟

آيا شش روزي كه براي آفرينش جهان مصرف شده روزهاي كره زمين است يا مثلاً روزهاي سياره نپتون؟

علت حدوث روز و شب طلوع و غروب آفتاب است بر كره زمين.
اگر فرض كنيم كه خداوند هنوز آن ها را نيافريده است چگونه روز و شب حادث مي شود؟
آيا در ذهن حضرت موسي ممكن است معلول قبل از علت وجود داشته باشد

ایه ای که شما بهش اشاره کردی گفته: سته ایام

در عربی یوم و مخصوصا جمعش یعنی ایام معنی دوره ی زمانی میده… و از کاربرد های جانبی ولی محبوب ترش ترجمه ی روز هستش!پس گفته شده که در شش دوره افرید!نه شش روز!!بقیه ی استدلال هاتون هم خوندم…اگه نمیخواید فرار کنید از موضوع و نگید هنوز بچه ام تا عدم تسلطتتون رو به رخ بکشید باید بگم…هر کسی با یکم تفکر میتونه به برداشت غرضورزانتون و توجه منحصرا به ترجمه و باور های مردمی که از اصل دین کاملا جدان بشه…با توجه به استدلال های شما شاعر که گفت: اسمان میخندد. همممم چرت گفته و ما نباید اصلا به مفهوم کنایی شعر و چیزایی دیگه هم نیم نگاهی داشته باشیم!

توی سایت خیلی تاپیک ها و خیلی از دوستان میان و دین رو با روش های متفاوتی نقد میکنن…تا جایی که منطقی حرف زده شده…نظر همه محترم!اما لطفا واقعا منطقی باشیم!

اولا از نظر من ملاک بزرگی و کوچیکی آدمها عدد شناسنامشون نیست و فهم و شعورشونه ، بنابراین یه نفر با 18 سال سن میتونه آدم بزرگ باشه و بالعکس یه نفرم با 50 سال سن میتونه بچه باشه.

دوما مطلبی که نوشتین کاملا برام آشناست و میشه گفت رایجترین و در اصل بی محتواترین مغلطه مدافعین اسلام در مقوله خلقت جهان هست ولی ظاهرا شما پست رو اشتباه نقل زدین، چون توضیح شما برای آیه ای بود که خودش جداگانه پست گذاشته شده در حالی که پستی که شما نقل زدین درباره هفت روز هفته و تعطیلی شنبه و … هست که استفاده از عبارت دوره برای یوم هیچ تناسبی با موضوع ندارد.

حالا برای اینکه به جوابتون برسین بیخیال نقل اشتباهی که زدین میشیم. اون توضیحی که شما دادین مربوط میشه به ایرادی که به آیات 9 تا 12 سوره فصلت گرفته میشه که گفته الله زمین رو تو 2 روز آفرید و قوت و ارزاق اهل زمین رو تو 4 روز و هفت آسمان رو تو 2 روز آفرید. (بماند که الله حواسش نبوده قبلا تو سوره یونس.آیه3 ، سوره اعراف.آیه54 ، سوره فرقان.آیه 59 گفته کل زمین و آسمان رو تو 6 روز یا دوره آفریده).

شما حالا بیا برای ترجمه یوم کلمه روز رو حذف کن و به جاش هفته ، ماه ، سال ، قرن ، دوره ، یا هر اسمی که عشقت میکشه بذار. آیا فرقی هم تو اصل قضیه میکنه؟ ایراد این آیه اینجاست که محمد چون ستاره ها رو فکر میکرد به همون ریزی که دیده میشن هستن قاف داده و گفته زمین تو 6 به قول شما دوره آفریده شده و بقیه ستارگان و سیارات تو 2 دوره و این مثل این میمونه که بگی دستشویی اطاقک نگهبانی برج میلاد طی 6 دوره ساخته شد و بقیه برج طی 2 دوره. وجدانا به نظر خودت خیلی خنده دار نیست؟

در مورد کلمه تفکر هم که تو پستتون اشاره کردین ممنونم. چون شدیدا باعث انبساط خاطرم شد. مسلمان و تفکر ؟؟؟ مگه میشه؟ مگه داریم؟

**من بهت قول میدم اگه هر مسلمانی به جای 17 کعت نماز در روز 17 دقیقه مطالعه میکرد یا 17 دقیقه بدون تعصب در مورد دینش تفکر میکرد الان تو دنیا چیزی به اسم مسلمان وجود نداشت. **

در مورد عدم تسلطمم بلاخره شما مچمو گرفتین ، تبریک میگم ?

1 ❤️

2016-07-22 00:57:03 +0430 +0430

ببخشید من نمیدونم شما دنبال چی میگردید

اینکه بشینید از کلمه به کلمه قرآن ایراد بگیرید یا سانتی متر به سانتی متر دین اسلام رو نقد کنید مثلا چه حاصلی داره ؟

حالا به نظر شما چه ضرری داره؟

وقتی معتقدین که دینتون کاملترین دین دنیاست و مو لای درزش نمیره چرا دیگه نگران انتقاد امثال من میشین؟

دین اسلام اتفاقا نسبت به دینهای آسمانی دیگه مثل مسیحیت یا یهودیت خیلی عاقلانه تر و پذیرفتنی تر هست و متن قرآن هم خیلی بهتر از متن انجیل یا تورات هست .

در این مورد کاملا با شما هم عقیده هستم و واقعا توحش و بربریت مخصوصا تو یهودیت بیشتر از اسلامه ولی فکر نکنم این موضوع اثبات کننده خوب بودن اسلام باشه. اینجا چیز خوبی وجود نداره و فقط مقایسه و انتخاب بین بد و بدتره.

اگر هم بخواهی با ادیان غیر آسمانی مثل بودا و چه میدونم این ادیان هندی و آفریقایی مقایسه کنی که اصلا قابل مقایسه نیست .شما اینطور که به دین اسلام گیر دادی و کلمه به کلمه نقدش کردی به هر مکتب فکری و فلسفی دیگه ای هم گیر بدی میتونی هزارتا اشکال ازش در بیاری

تو همینجوری که اسلام رو نقد میکنی برو مارکسیسم و لیبرالیسم و اومانیسم رو نقد کن و همانطور که قران رو نقد میکنی برو کتابهای فلاسفه و دانشمنهای اون ها رو نقد کن اونوقت میبینی که چیزی ازشون باقی نمیمونه

چرا باید به ادیان هندی و آفریقایی و مارکسیسم و ... گیر بدم؟ مگه اونا کار به کار زندگی من دارن که منم به اونا گیر بدم؟ اصلا سرتاپا ایراد باشن ، چه ربطی به من داره؟ حتی همین اسلام هم اگه آلت معظمش رو از زندگی من بکشه بیرون و چپ و راست از نظر مادی ، معنوی ، روحی ، ... آفتابه برنداره به زندگی من منم کاری به کارش ندارم.

و این نکته رو هم در نظر داشته باش که انسانها دین و عقایدشون رو بر مبنای فیزیک کوانتوم و فلسفه ی دکارت و منطق ارسطویی انتخاب نمیکنند . اصل اساسی در انتخاب دین و عقاید هر شخصی ریشه در " نیاز " اون شخص داره .

خوشحالم که حداقل خودتم معترفی که منطق و عقل نقشی در انتخاب دین و عقیده نداره ولی با قسمت دوم پاراگرافت موافق نیستم. انتخاب دین ربطی به نیاز نداره و بر اثر جبر جغرافیا و موروثی هست. شما بر اساس احساس نیازت اسلام رو انتخاب کردی یا چون تو ایران به دنیا اومدی و پدرت یه مسلمان بوده؟ آیا اگه تو تبت هم به دنیا میومدی به اسلام احساس نیاز پیدا میکردی ؟

1 ❤️

2016-07-22 09:10:22 +0430 +0430
نقل از: arteshbod شما که مردم رو از دین اسلام منع میکنی چه جایگزینی براش ارائه میدی ؟

یه دین دیگه ؟ مسیحیت ؟ یهودیت ؟ بودا ؟ دین های هندی ؟ دین های افریقایی ؟

یا اینکه کلا از دین و خدا به سمت لائیسیته هدایت میکنی ؟ یعنی میگی اسلام رو بزارید کنار و به لائیسیته روی بیارید ؟

ادعای خیلی گنده ای هست . . .

شما چرا فکر میکنی بدون دین نمیشه زندگی کرد و حتما باید آدم تابع یه دینی باشه ؟

0 ❤️

2016-07-22 10:59:25 +0430 +0430

در آيات فوق و بسياري از آيات ديگر . قرآن جايگاه تعقل . انديشه . ادراك و احساسات را قلب شناخته و به كرار از قلب يا محل آن كه سينه باشد بدين منظور ياد شده است و هيچگاه براي معاني تعقل و ادراك . كلمه مخ (مغز) يا جايگاه آن سر استفاده نشده است.

ممكن است بعضي مانند عرفا عقلانيت و دل را بگونه اي از هم جدا كنند كه يكي جايگاه تعقل باشد و ديگري جايگاه عشق و احساسات . اما محل اسقرار اين دو (عقل و دل) همان مغز آدمي است كه در سر قرار دارد نه دل يا قلبي كه در سينه ميباشد .

همچنين آيات زير كه اشاره به قلب و جايگاهش سينه دارند را مطالعه فرماييد :

بگو آنچه را در سينه هاي شماست پنهان داريد يا آشكار كنيد خداوند آن را ميداند و از آنچه در آسمانها و زمين است آگاه مي باشد و خداوند بر هر چيزي تواناست.

(سوره عمران آيه 29 )

.

و به ياد آوريد نعمت خدا را بر شما و پيماني را كه با تاكيد از شما گرفت آن زمان كه گفتيد شنيديم و اطاعت كرديم و از خدا بپرهيزيد كه خدا از آنچه در درون سينه هاست آگاه است.

(سوره مائده آيه 7 )

.

پاره اي از آنها به سخنان تو گوش فرا مي دهند ولي بر قلبهاي آنان پرده ها افكنده ايم تا آن را نفهمند و در گوش آنها سنگيني قرار داده ايم و اگر تمام نشانه هاي حق را ببينند ايمان نمي آورند تا آنجا كه وقتي به سراغ تو مي آيند كه با تو پرخاشگري كنند كافران ميگويند اينها فقط افسانه هاي پيشينيان است.

(سوره انعام آيه 25 )

1 ❤️

2016-07-22 23:15:49 +0430 +0430

بگو به من خبر دهيد اگر خداوند گوش و چشمهايتان را بگيرد و بر قلبهاي شما مهر نهد چه كسي جز خداست كه آنها را به شما بدهد ببين چگونه آيات را به گونه هاي مختلف براي آنها شرح مي دهيم سپس آنها روي مي گردانند.

(سوره انعام آيه 46 )

.

آن كس را كه خدا بخواهد هدايت كند سينه اش را براي اسلام گشاده ميسازد و آن كس را كه بخواهد گمراه سازد سينه اش را آنچنان تنگ مي كند كه گويا مي خواهد به آسمان بالا برود اين گونه خداوند پليدي را بر افرادي كه ايمان نمي آورند قرار ميدهد.

(سوره انعام آيه 125 )

.

** اين كتابي است كه بر تو نازل شده پس نبايد از ناحيه آن ناراحتي در سينه داشته باشي تا بوسيله آن بيم دهي و تذكري است براي مومنان.
**
(سوره اعراف آيه 2 )

.

** در آن هنگام كه خداوند تعداد آنها را در خواب به تو كم نشان داد و اگر فراوان نشان مي داد مسلماً سست ميشديد و كارتان به اختلاف مي كشيد ولي خداوند سالم نگه داشت خداوند به آنچه درون سينه هاست داناست.**

(سوره انفال آيه 43 )

.

** اي مردم اندرزي از سوي پروردگارتان براي شما آمده است و درماني براي آنچه در سينه هاست و هدايت و رحمتي است براي مومنان.**

(سوره يونس آيه 57 )

0 ❤️

2016-07-23 16:43:51 +0430 +0430

آگاه باشيد آنها سينه هاشان را در كنار هم قرار مي دهند تا خود را از او پنهان دارند آگاه باشيد آنگاه كه آنها لباسهايشان را به خود مي پيچند و خويش را در آن پنهان مي كنند (خداوند) ميداند آنچه را پنهان مي كنند و آنچه را آشكار مي سازند چرا كه او از اسرار درون سينه ها آگاه است.

(سوره هود آيه 5)

.

چه كسي ستمكارتر است از آن كس كه آيات پروردگارش به او تذكر داده شد و از آن روي گرداند و آنچه را با دستهاي خود پيش فرستاد فراموش كرد ما بر دلهاي اينها پرده هايي افكنده ايم تا نفهمند و در گوشهايشان سنگيني قرار داده ايم و از اين رو اگر آنها را به سوي هدايت بخواني هرگز هدايت نميشوند.

(سوره كهف آيه 57 )

.

** روح الامين آن را نازل كرده است. بر قلب تو تا از انذار كنندگان باشي.**

(سوره شعرا آيه 193 و 194 )

.

** و پروردگارت آنچه را در سينه هايشان پنهان مي دارند و آنچه را آشكار مي كنند بخوبي مي داند.**

(سوره نمل آيه 74 )

.

** دل مادر موسي از همه چيز تهي گشت و اگر قلب او را محكم نكرده بوديم نزديك بود مطلب را افشا كند**.

(سوره قصص آيه 10 )

1 ❤️

2016-07-24 08:42:17 +0430 +0430

** و پروردگار تو مي داند آنچه را كه سينه هايشان پنهان مي دارد و آنچه را آشكار مي سازند.**

( سوره قصص آيه 69 )

.

ولي اين آيات روشني است كه در سينه دانشوران جاي دارد و آيات ما را جز ستمگران انكار نمي كنند.

( سوره عنكبوت آيه 49 )

.

و كسي كه كافر شود كفر او تو را غمگين نسازد بازگشت همه آنها به سوي ماست و ما آنها را از اعمالي كه انجام داده اند آگاه خواهيم ساخت خداوند به آنچه درون سينه هاست آگاه است.

( سوره لقمان آيه 23 )

.

خداوند از غيب آسمانها و زمين آگاه است و آنچه را در درون سينه هاست مي داند.

( سوره فاطر آيه 38 )

.

اگر كفران كنيد خداوند از شما بي نياز است و هرگز كفران را براي بندگانش نميپسندد و اگر شكر او را بجا آوريد آن را براي شما ميپسندد و هيچ گنهكاري گناه ديگري را بر دوش نميكشد سپس بازگشت همه شما به سوي پروردگارتان است و شما را از آنچه انجام مي داديد آگاه مي سازد چرا كه او به آنچه درون سينه هاست آگاه است.

( سوره زمر آيه 7 )

1 ❤️

2016-07-24 13:42:12 +0430 +0430

** آيا كسي كه خدا سينه اش را براي اسلام گشاده است و بر فراز مركبي از نور الهي قرار گرفته (همچون گمراهان است) واي بر آنان كه قلبهايي سخت در برابر ذكر خدا دارند آنها در گمراهي آشكاري هستند.**

( سوره زمر آيه 22 )

.

** او چشمهايي را كه به خيانت مي گردد و آنچه را سينه ها پنهان مي دارند مي داند**.

( سوره غافر آيه 19 )

.

** آيا مي گويند او بر خدا دروغ بسته است در حالي كه اگر خدا بخواهد بر قلب تو مهر مي نهد و باطل را محو مي كند و حق را به فرمانش پا برجا مي سازد چرا كه او از آنچه درون سينه هاست آگاه است.**

( سوره شوري آيه 24 )

.

** آيا ديدي كسي را كه معبود خود را هواي نفس خويش قرار داده و خداوند او را با آگاهي گمراه ساخته و بر گوش و قلبش مهر زده و بر چشمش پرده اي افكنده است با اين حال چه كسي ميتواند غير از خدا او را هدايت كند آيا متذكر نمي شويد**.

( سوره جاثيه آيه 23 )

.

** در اين تذكري است براي آن كس كه قلب دارد يا گوش فرا دهد در حالي كه حاضر باشد.**

( سوره ق آيه 37 )

1 ❤️

2016-07-24 16:37:42 +0430 +0430

شب را در روز وارد مي كند و روز را در شب و او به آنچه در سينه هاست آگاهست.

( سوره حديد آيه 6 )

.

** آنچه را در آسمانها و زمين است مي داند و از آنچه پنهان و آشكار مي كنيد با خبر است و خداوند از آنچه در درون سينه هاست آگاهست.**

( سوره تغابن آيه 4 )

.

هيچ مصيبتي رخ نمي دهد مگر به اذن خدا و هر كس به خدا ايمان آورد خداوند قلبش را هدايت مي كند و خدا به هر چيز داناست.

( سوره تغابن آيه 11 )

.

** گفتار خود را پنهان كنيد يا آشكار او به آنچه در سينه هاست آگاهست.**

( سوره ملك آيه 13 )

.

و آنچه درون سينه هاست آشكار مي گردد.

( سوره عاديات آيه 10 )

.

كه در درون سينه انسانها وسوسه مي كند.

( سوره ناس آيه 5 )

1 ❤️

2016-07-24 16:49:14 +0430 +0430

چرا دروغ میگی من که این کتاب هایی که گفتیو خوندم این چرت و پرتایی که تو گفتی تو ش نبود ضمنا خیلی داری گوه میخوری حواست باشه اگه قراره توهین نباشه چرا الکی همسر پیغمبرو بد کاره میدونی و میگی تو قرانه اصلا تو درس قرانتو با نمره چند قبول شدی مرتیکه

0 ❤️

2016-07-24 16:51:16 +0430 +0430

ضمنا مرتیکه عوضی زنباره هم نوعی توهینه مثل اینکه نباید به تو حروم زاده کسی توهین کنه ولی تو احمق بیسواد که دوست داشتی باسواد باشه حق داره به پیامبر توهین کنه خاک تو سرت نفهم بفهم

0 ❤️

2016-07-24 16:54:33 +0430 +0430

این کتابایی که توی احمق که بنظرم وهابی یا داعشی باشی کتاب های اهل تسنن هست مرتیکه بیسواد برو کتابهای درست و حسابی از تشیع اثنی عشری رو بخون عقده ای تو از عربهای سوسمار خور جاهل بیشتر با پیامبر و امام علی دشمنی داری شک ندارم وهابی هستی ریدم تو مغزت

0 ❤️

2016-07-24 18:58:50 +0430 +0430

چرا دروغ میگی من که این کتاب هایی که گفتیو خوندم این چرت و پرتایی که تو گفتی تو ش نبود

مثلا کدوم کتابا رو خوندی جیگر؟ بگو میخوام ازت امتحان بگیرم ?

.

ضمنا خیلی داری گوه میخوری حواست باشه

میترسی شامت کم بیاد؟ نگران نباش حواسم هست ?

.

اگه قراره توهین نباشه چرا الکی همسر پیغمبرو بد کاره میدونی و میگی تو قرانه

انتر من بدکاره نمیدونم (با یه بار دادن که بدکاره نمیشه ? ). شما شیعه های متوهم چون با علی جنگیده بدکاره میدونینش و به فاحشه میگین عایشه و اون مغز فندقیتونم نمیکشه که با این کارتون آفتابه برمیدارین به علم و درایت و بصیرت پیغمبرتون . (dash)

.

اصلا تو درس قرانتو با نمره چند قبول شدی مرتیکه

دینی قرآن و عربی رو به زور 10 میگرفتم که فقط تجدید نشم ، وگرنه از همون اولش بیزار بودم از این درسا.

.

ضمنا مرتیکه عوضی زنباره هم نوعی توهینه

ببخشید نمیدونستم زنباره توهینه. نظرت چیه از این به بعد بگم خانم باز؟ البته پدوفیل هم بگم کاملا با مسماء هستا. ?

.

مثل اینکه نباید به تو حروم زاده کسی توهین کنه ولی تو احمق بیسواد که دوست داشتی باسواد باشه حق داره به پیامبر توهین کنه خاک تو سرت نفهم بفهم

ترنسلیتر من اینو نکشید. کسی میتونه اینو ترجمه کنه ؟

.

این کتابایی که توی احمق که بنظرم وهابی یا داعشی باشی کتاب های اهل تسنن هست مرتیکه بیسواد برو کتابهای درست و حسابی از تشیع اثنی عشری رو بخون

نابغه ، کتابهای متفرقه بحثش تو یه تاپیک دیگه هست ، اینجا بحث قرآنه. نکنه قرآن شیعه و سنی هم اخیرا با همدیگه فرق کرده؟ 🙄

.

عقده ای تو از عربهای سوسمار خور جاهل بیشتر با پیامبر و امام علی دشمنی داری شک ندارم وهابی هستی.

دوتا سوال فنی : بزرگان تسنن همه شون یا داماد پیغمبر بودن یا پدر زنش ، اول اینکه چرا اون موقع نه شعور پیغمبر رسید که اینا آدمای سالمی نیستن و نه الله یادش افتاد که بهش تقلب برسونه؟ و دوم اینکه چطور یه عجم مثه تو از اونا که باهم دختر رد و بدل میکردن و پسر عمو هم بودن به پیغمبر نزدیکتر شدی ؟ (dash)

.

ریدم تو مغزت

چه کاریه خوب؟ برین تو ظرفت که اگه احیانا من دیر اومدم گشنه نمونی. چرا اینقد اسراف میکنی؟ 🙄

.

راسی جیگر یه وقت حرفامو به دل نگیریا. امشب یه کم سر حال بودم و از یه طرفم دیدم تو یه کم شیرین میزنی گفتم عوض باهم خندیدن یه کم به هم بخندیم ?

1 ❤️

2016-07-25 18:03:59 +0430 +0430

به رگهاي دروني انسان پاره گوشتي آويخته كه شگرف ترين اعضاي دروني اوست و آن قلب است كه چيزهايي از حكمت و چيزهايي متفاوت با آن در او وجود دارد . پس اگر اميدي در آن پديد آيد طمع خوارش گرداند و اگر طمع بر آن هجوم آورد حرص آن را تباه سازد و اگر نوميدي بر آن چيره شود تأسف خوردن آن را از پاي در آورد . اگر خشمناك شود كينه توزي آن فزوني يابد و آرام نگيرد . اگر به خشنودي دست يابد خويشتنداري را از ياد برد و اگر ترس آن را فرا گيرد پرهيز كردن آن را مشغول سازد و اگر به گشايشي برسد دچار غفلت زدگي شود و اگر مالي به دست آورد بي نيازي آن را به سركشي كشاند و اگر مصيبت ناگواري به آن رسد بي صبري رسوايش كند و اگر به تهيدستي مبتلا گردد بلاها او را مشغول سازد و اگر گرسنگي بي تابش كند ناتواني آن را از پاي در آورد و اگر زيادي سير شود سيري آن را زيان رساند . پس هرگونه كند روي براي آن زيانبار و هرگونه تند روي براي آن فساد آفرين است .

( نهج البلاغه ، حكمت 108 )

.

** . . . نه هر كه صاحب قلب است خردمند است و نه هر دارنده گوشي شنواست و نه هر دارنده چشمي بيناست . . .**

( نهج البلاغه ، خطبه 88 )

** همانا زبان مومن در پس قلب او و قلب منافق از پس زبان اوست،**

( نهج البلاغه ، خطبه 176 )

1 ❤️

2016-07-27 18:43:03 +0430 +0430

سينه خردمند صندوق راز اوست،

( نهج البلاغه ، حكمت 6 )

.

** زبان عاقل در پشت قلب اوست و قلب احمق در پشت زبانش قرار دارد**.

( نهج البلاغه ، حكمت 40 )

.

** قلب احمق در دهان او و زبان عاقل در قلب او قرار دارد.**

( نهج البلاغه ، حكمت 41 )

.

حكمت را هر كجا كه باشد فراگير گاهي حكمت در سينه منافق است و بي تابي كند تا بيرون آمده و با همدمانش در سينه مومن آرام گيرد.

( نهج البلاغه ، حكمت 79 )

1 ❤️

2016-07-27 22:50:03 +0430 +0430

بدي را از سينه ديگران با كندن آن از سينه خود ريشه كن.

( نهج البلاغه ، حكمت 178 )

.

قلبها را روي آوردن و پشت كردني است پس آنگاه بكار واداريدشان كه خواهشي دارند و روي آوردني زيرا اگر قلب را به اجبار به كاري واداري كور مي گردد.

( نهج البلاغه ، حكمت 193 )

.

** ايمان بر شناخت با قلب اقرار با زبان و عمل با اعضا و جوارح استوار است.**

( نهج البلاغه ، حكمت 227 )

.

** آگاه باشيد كه فقر نوعي بلا است و سخت تر از تنگدستي بيماري تن و سخت تر از بيماري تن بيماري قلب است آگاه پباشيد كه همانا عامل تندرستد تن تقواي قلب است.**

( نهج البلاغه ، حكمت 388 )

.

قلب كتاب چشم است (آنچه چشم ببيند در قلب ثبت مي شود

( نهج البلاغه ، حكمت 409 )

1 ❤️

2016-07-29 13:00:58 +0430 +0430
نقل از: angry_boy

اگه تو این حکمتا و خطبات نهج البلاغه ، کلمات قلب رو به مغز تبدیل کنیم، واقعن جملات بسیار ارزشمندی میشن ... حتی میشه گفت معجزه ی علمین بعضیاشون . مثل همون جمله ای که گفته قلب ها را روی اوردن و پشت کردنیست ...

منم خالم اگه … داشت میشد داییم ?

1 ❤️

2016-07-29 17:18:41 +0430 +0430

آیا شراب توسط خدا حرام شد یا به دلخواه محمد و بنا به اقتضای حوادث اتفاق افتاده در آن زمان ؟

.

** نوشیدن شراب فقط گناهی است بزرگ.**

(سوره بقره 219 )

شان نزول : سوال عمر ابن خطاب بعد از خواندن نماز عبدالرحمن بن عوف در حال مستی.

.

منع است به وقت خواندن نماز

(سوره نساء 43).

شان نزول : ن**ماز خواندن علی در حال مستی **. (اسناد کمی برای اثباتش وجود دارد)

.

** نوشابه ای است شیرین و رزق حلال نیکو از درخت خرما و انگور.**

( سوره نحل 67 )

شان نزول : ندارد

.

** شراب و قمار و بتها و تيرهاى قرعه پليدند از عمل شيطانند پس از آنها دورى گزينيد**

(سوره مائده 90 )

شان نزول : کتک کاری و نزاع در مراسم شعرخوانی بین مرد انصار و سعدابن ابی وقاص!

.

شيطان مى‏ خواهد با شراب و قمار ميان شما دشمنى و كينه ايجاد كند و شما را از ياد خدا و از نماز باز دارد

(سوره مائده 91 )

شان نزول : واقعه قبل از جنگ احد است. مست بودن حمزه عموی پیامبر و کشتن شتر علی بدون دلیل!

1 ❤️

2016-07-29 22:53:54 +0430 +0430

هفتم شوال سال سوم هجری روز وقوع جنگ احد بوده است.یعنی اینکه نوشیدن شراب تا حداقل یک هفته تا پیش از جنگ احد و تا روز یکم شوال سال سوم هجری در مدینه و عمل بدمستی حمزه و سلاخی بدون دلیل شترعلی، حلال و تمام 13 سال مکه هم مشروع بوده است.

دراینجا ما ناخواسته از بحث نوشتار قدری دور شده وبه مشکلی دیگر در قرآن ایجاد میگردد نگاهی مختصر می اندازیم:

آیات شان نزول دار با قضیه آیات ازلی و ابدی قرآن دو مشکل ایجاد می نمایند:

1- اگر در روز نزاع بین سعد ابن وقاص با مرد انصار این واقعه پیش نیامده بود و یا سعد به مهمانی نمی رفت و کلی احتمالات موجود دیگر اصلا این آیه نازل نشده بود. یا اگر آن روز حمزه قدری کمتر نوشیده بود و یا شتر علی آنروز در مصاف با حمزه در حال مستی واقع نمی شد اصلا این اتفاق پیش نمی آمد و علی شکایتی از حمزه پیش رسول نمی برد تا آیه ای نازل بگردد و مائده(91) برای ابدالعمر در دل آسمانها باقی می ماند.

اینکه مسلمانان ادعا دارند که قرآن از روز یکم آفرینش و روز ازل در دل آسمانها بوده است و به تدریج بر محمد نازل شده است در تضاد با این نکته است که نزاع مزبور صرفاُ فقط یک اتفاق زمینی بود و امکان داشت اصلا نزاعی در صورت عدم حضور سعد در مهمانی مرد انصار صورت نمی گرفت و در آن صورت مائده(90) روی دست الله مانده بود و شان نزول و بهانه ای برای ارسال و نازل نمودن آن نداشت.

مگر اینکه الله خود سناریوی مست شدن حمزه و سعدابن وقاص و تحریک شتر بیگناه بر بیرون آمدن در آنروز و در یک مسیر قرار گرفتن با حمزه مست و مصدوم شدن بینی سعد بر اثر چوبکاری مرد انصار را از پیش برنامه ریزی نموده باشد که این خود مغایر با صفات 99 گانه الله در اسماءالحسنی در حشر(24) اوست.

1 ❤️

2016-07-30 18:17:10 +0430 +0430

این مرور شان نزول آیات این کمک را به ما می نماید که عامل پایه و اساس تحریم شراب را متوجه گردیم که صرفا یک علت زمینی برگرفته از عادات و عوارض طبیعی انسانی بوده است و همچنین افرادی مثل عبدالرحمن بن عوف و سعد ابن ابی وقاص که از افراد ده گانه و بسیار خاص عشره مبشره بوده اند و یا حمزه عموی محمد هم بهره چندانی از فضیلت و اخلاق والای انسانی که گوش ما را از دوران طفولیت پر نموده اند را نداشته اند. محمد و صحابه درجه اول او همگی محصول فرهنگ تازیان در قرن ششم میلادی بوده اند. هاله تقدس موجود در ذهن مسلمانان ناشی از تعصب و آسمانی دیدن تمام رخدادهای زمینی آنزمان بوده است

2- نکته دیگر در باب عدم نظم ترتیبی و عددی آیات قرآن است که این مشکل را از دل آیات ازلی متوجه میگردیم.
ما پیشتر میدانستیم که یک سوره با عنوان مکی و یا مدنی میتواند اختلاطی از هر دو هم باشد. یعنی آیاتی از دوران مدینه در داخل سوره های مکی باشد و یا همچنین برعکس باشند.

همچنین مائده(90- 91) رابر اساس شان نزول محصول قبل از جنگ احد در سال سوم هجری میدانند. در صورتیکه مائده(3) را محصول سال دهم وآخرین آیه محمد می دانند. یعنی اینکه در سوره مائده که ازلی و ابدی است. ما آیه(3) را درسال دهم داریم و آیات(90- 91) را در سال سوم هجری که خود دلالت بر عدم نظم شدید در بایگانی الله است.

علاوه بر این پراکندگی موضوعات فوق باز به عدم نظم ترتیبی و ریاضی برخورد می نمایم. شخص سوال کننده در باره منع نوشیدن شراب باید از آیه یکم در سوره فاتحه جستجوگر تک به تک آیات بدین شرح باشد تا به چهار آیه نامتوازن و بی معنا برخورد نماید:

1- بقره(219) را باید بعد ازمرور 224 آیات ازشروع قرآن در سوره فاتحه بدست بیاورد.

2- نساء(43) را بعد از534 آیات.

3- مائده(90) را بعد از 757 آیات.

4- مائده(91) را بعد از 758 آیات.

5- نحل(67) را بعد از 1966 آیات!!!

تازه بعد از این جستجوی طاقت فرسا ماحصل این تلاش چندین آیه است که نه تنها با یکدیگر آنچنان تناسبی ندارند بلکه متضاد با یکدیگر هم هستند.

1 ❤️

2016-07-31 11:03:20 +0430 +0430

همانطور که می بینید در بقره(219) فقط گناهی است بزرگ ولی منع نوشیدن نشده است. در نساء(43)نوشیدن فقط به وقت خواندن نماز منع گردیده شده است.در نحل(67) هم تایید بر شیرین و حلال بودن شراب می نماید.
اما درمائده(90- 91) که بطورکامل منع و ممنوع و همردیف قمار و بت پرستی گردیده است. این بدان معنا است که مائده(90- 91) در سال سوم هجری تمامی آیات قبل از خود را پیرامون نوشیدن شراب نسخ نموده است و ناسخ این آیات است. به عبارتی دیگر مابقی آیات منسوخ خواهند شد

همین وضعیت را ما در باره بقره(256) و عدم اجبار دین می بینم. بدین صورت که مائده(3) مابقی آیات هم موضوع خود را که قبل ازخودش نازل شده اند را نسخ و خود ناسخ و مابقی آیات قبلی همگی منسوخ اعلام میگردند.

حال اگر مسلمین خواهان مطرح نمودن بقره(256) و عبارت لااکره فی دین هستند پس این امکان» مشابه موضوع «برای من مسلمان باید موجود باشد که به استناد نحل(67) که شراب نوشابه ای است شیرین و رزق نیکو حلال از درخت خرما و انگور، بتوانم شراب را آزادانه و بدون محدویت شرعی حتی به وقت خواندن نماز بنوشم و بر من حکم شرعی تازیانه و منع نوشیدن وارد نباشد.

نتیجه این دو مثال این است همانطوری که آیات قبل از مائده(90- 91) همگی منسوخ و سندیت شرعی و اجرایی ندارند. بالطبع تمامی آیات پذیرش غیر اجباری دین هم منسوخ و سندیت شرعی ندارند و بقره(256) دقیقاُ ، شامل و مشمول این بند از موضوع و بوسیله مائده(3) منسوخ میگردند.

این تنها دو مثال در بحث چیدمان عمدی قرآن بود که خواننده را در مقابل این فرضیه قرار میدهد که چرا باید ثمره 19 سال تلاش مستمر و پی گیر دستگاه طویل و دراز خلافت با حضور بهترین فصحای قریش و تازیان محصول و کتابی اینچنینی باشد؟

1 ❤️

2016-07-31 17:43:57 +0430 +0430

بعد از مرگ محمد همه یاران و صحابه محمد حضور فعال در عرصه سیاست داشتند. 19 سال زمان بسیار طولانی برای جمع آوری کتابی با حجم فقط 604 صفحه و این همه نفض و معظلات است الا اینکه این زمان را بر ایجاد دست انداز و ابهام به قصد ایجاد شکوه و اعجاز در قرآن صرف نموده باشند. معجزات و شکوهی که در دو بحث فوق نمونه و مثالی از آن را دیدیم. معجزه ای بنام احساس گیجی و ناتوانی مسلمان از خواندن مفاد قرآن.

واقعا اگر این مجموعه آخرین کتاب آسمانی است، چرا خود ایشان در دوران 10 ساله حضورش در مدینه که هم پول و نفرات و زمان داشت همت به جمع آوری و تدوین قرآن ننمود؟

آیا این قصور نیست که آخرین و جامعترین کتب الهی را ناتمام و فقط بر روی شاخ و برگ درختان و استخوان شتر و حافظه قاریان قرآن بسپارد؟

مجموعه این ابهامات است که ایجاد کننده فرضیه ای است که بیان می نماید تمام این ابهامات و تنافضات بطور عمد و حساب شده بوسیله دستگاه خلافت در قرآن تدوین شده، مدیریتی بوده است. تلاش دستگاه خلافت بر این بوده است تا با ارائه کتابی مبهم و گنگ و سخت فهم بار مطالب و مفاد و معنای آنرا برای عموم غیرقابل فهم و اعجاز آمیز تلقی نمایند. محدثان دلسوز و شیقته فیض و ثواب آیات جنت هم با ارئه میلیونی احادیث متضاد با یکدیگر و غیر عقلانی ذهن و دل مسلمانان را به سمت و سوی معنای پنهان سوق دادند. تاریخ نگاران اسلامی هم با نقل قول های شفاهی خود از منهدم نمودن ارتش های یکصد هزارنفری ساسانیان و بیزانس را در مقابل تازیان و بادیه نشینان اخبار جعلی صادر کردند بدون هیچ اثر و آثار باستانی و کاوشگرانه ای.

دستگاه خلافت نیازمند کتابی بود که این تجاوز نظامی و استمرار حضور بدون دلیل و علت را با مشروعیت بخشیدن شرعی و آسمانی بوسیله کتاب قرآن جلوه بدهد. تمام سعی و تلاش بر تدوین مطالبی است که شخصیت تاریخی در دوران ترورهای یکصد گانه و انبوه جنگهای تهاجمی مدینه را با شخصیتی روحانی و آسمانی در ذهن خواننده مسلمان القا نمایند.

1 ❤️

2016-08-01 15:47:55 +0430 +0430

دستگاه خلافت بر این باور بودند که با ارئه کتابی ابهام آور و درهم آمیخته ملل مغلوب را متقاعد سازند که این تجاوز نظامی برگرفته از این کتاب آسمانی سرشار از عظمت و شکوه است. این گنگی مطالب در قرآن زمینه ذهنی ملل مغلوب را برای مارک و برچسب زدن الهی بیشتر به قرآن هموار و حضور غارتگرانه آنان را هم هموارتر می ساخت. این مدیریت بعدها با پی گیری محدثان و تاریخ نگاران اسلام پناه با بهره گیری از نقل قول و تاریخ شفاهی تبدیل به سندیتی برای بزرگنمایی رزمندگان اسلام از روز یکم ورودشان به مرزهای ایران باستان شد. وقایع و جنگهایی که فاقد سندیت در آثار باستانی و کاوشگرانه می باشند.

با توسل بر این مدیریت اعمال شده بود که خلفا در شام و بغداد یکی بعد از دیگری مشروعیت سیاسی و شرعی خود را از این کتاب می گرفتند و تا آمدن هولاکوخان به سال 656 هجری با تکیه بر آیاتی مثل توبه(29) با اخذ اجباری جزیه عامل غارت و تاراج و با نساء(24) عامل ناموس و زن و دختر دزدی این ملل بودند. هیات چهارنفره و دستگاه خلافت و بیت رهبری عثمان هر عمل عمدی را در چیدمان قرآن انجام داد برای حفظ نظام و مصلحت اسلام کرد.

همانگونه که پیشتر هم بیان شد نوشیدن شراب در ابتدای اسلام آزاد بود، حلال بودن این ماده در آغاز پیدایش اسلام نشان از این دارد اسلام حلال بودن آن را در دو دین ابراهیمی دیگر تأیید می‌نماید، به نظر می‌رسد که تحریم آن بر اساس اتفاقاتی بوده که در زمان محمد روی داده است؛ همین موضوع خود اولین نقض کننده‌ی این ادعاست که حلال خدا تا ابد حلال و حرام خدا نیز تا ابد حرام؛

**چرا الله خدای مسلمانان که گفته می‌شود تنها خدای واقعی است در ابتدای پیدایش بشر شراب را تا زمان محمد بر همه‌ی انسانها حلال کرده است؟ **

آیا انسانهای پیش از محمد هنوز به مرحله‌ی تکامل نرسیده بودند یا اینکه نظر الله بر اثر امور روزمره‌ای که بر بندگانش می‌گذرد عوض می‌شود؟

** آیا الله در این زمان است که متوجه پلیدی شراب می‌شود؟**

آیا الله هم برای تدبیر امور نیاز به تجربه دارد؟؟؟؟؟

1 ❤️

2016-08-01 20:26:19 +0430 +0430

** اما مراحل تحریم شراب: در مرحله نخست الله متوجه می‌شود که مسلمین هنگام نماز نباید شراب را بنوشند: **

یا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تَقْرَبُواْ الصَّلاَةَ وَأَنتُمْ سُكَارَى حَتَّىَ تَعْلَمُواْ مَا تَقُولُونَ وَلاَ جُنُبًا إِلاَّ عَابِرِي سَبِيلٍ حَتَّىَ تَغْتَسِلُواْ وَإِن كُنتُم مَّرْضَى أَوْ عَلَى سَفَرٍ أَوْ جَاء أَحَدٌ مِّنكُم مِّن الْغَآئِطِ أَوْ لاَمَسْتُمُ النِّسَاء فَلَمْ تَجِدُواْ مَاء فَتَيَمَّمُواْ صَعِيدًا طَيِّبًا فَامْسَحُواْ بِوُجُوهِكُمْ وَأَيْدِيكُمْ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَفُوًّا غَفُورًا (نساء/43)

** اى كسانى كه ايمان آوردهايد در حال مستى به نماز نزديك نشويد تا زمانى كه بدانيد چه مى گوييد و در حال جنابت مگر اينكه راهگذر باشيد تا غسل كنيد و اگر بيماريد يا در سفريد يا يكى از شما از قضاى حاجت آمد يا با زنان آميزش كرده ايد و آب نيافته ايد پس بر خاكى پاك تيمم كنيد و صورت و دستهايتان را مسح نماييد كه الله بخشنده و آمرزنده است.**

** آنگونه که گفته می‌شود سبب این تحریم هم مست بودن علی ابن ابیطالب در نماز است؛ طبری در تفسیر این آیه می‌نویسد که عبدالرحمن ابن عوف که از بازرگانان شراب بود علی ابن ابیطالب و تعدادی از دوستانش را برای شام دعوت کرده بود، او در این دعوت از آنان علاوه بر غذا با شراب هم پذیرائی نمود، آنان پس از صرف شام علی را به عنوان پیش نماز جلو انداختند و او هم سوره‌ی کافرون کاملا اشتباه و درهم خواند، **

این خبر به گوش محمد رسید و او هم آیه‌ تحریم نوشیدن شراب را در هنگام نماز بیان نمود؛ این پرسش پیش می‌آید که آیا خود محمد هم شراب نوشیده است؟

درصحيح مسلم / كتاب الحج / باب وجوب المبيت بمنى ليالی ايام التشريق والترخيص في تركه لاهل السقايه از قول بکر بن عبدالله المزنی می‌گوید که با ابن عباس در کنار کعبه نشسته بودیم پس بادیه نشینی آمد و گفت: می‌بینم که به پسر عمویتان عسل و شیر می‌دهید و خودتان شراب انگور می‌نوشید، آیا خود نیاز دارید یا بخیلی سبب آن است؟

**ابن عباس گفت که الحمدلله نه نیازمندیم و نه بخیل، پیامبر بر میل خویش است و پشتش اسامه بود، پس در ظرفی شراب را ریخت و او نوشید…. **

باز در صحیح مسلم / كتاب الأشربة / باب في شرب النبيذ وتخمير الإناء، حدیثی را بیان می‌نمایند که به محمد شراب را تعارف می‌کنند و او هم می‌نوشد.

1 ❤️

2016-08-02 17:25:19 +0430 +0430

در سنن نسائی کتاب الاشربه/ باب ذکر الاخبار التی اعتل بها من اباح شراب السکر حدیثی واضح وجود دارد که بیان می‌نماید محمد شراب انگور را نوشیده است.

** و باز در همین باب حدیثی وجود دارد که محمد شخصی در هنگام طواف که محمد شراب را می‌دهد و او پس از نوشیدن به دلیل بد مزه بودن آن شراب آن را به صاحبش بر می‌گردند.**

** در سنن بیهقی جلد 8 حدیث شماره 15969 از قول عایشه نوشته شده است که اگر شراب انگور پیامبر تند (تلخ زیاد) می‌شد من آنرا با کشمش ترش مخلوط می‌کردم.**

تا اینکه شراب به صورت قطعی حرام و نوشیدن آن را عمل شیطان توصیف نمود:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَيْسِرُ وَالأَنصَابُ وَالأَزْلاَمُ رِجْسٌ مِّنْ عَمَلِ الشَّيْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ (مائده/90)

** اى كسانى كه ايمان آوردهايد شراب و قمار و بتها و تيرهاى قرعه پليدند [و] از عمل شيطانند پس از آنها دورى گزينيد باشد كه رستگار شويد.**

محمد بنا به دلایلی شراب را تحریم نمود، اما برای مؤمنان وعده داده است که پس از مرگ بهترین شراب‌ها را خواهند نوشید، شراب طهوری که شخص الله ساقیش خواهد بود:

عَالِيَهُمْ ثِيَابُ سُندُسٍ خُضْرٌ وَإِسْتَبْرَقٌ وَحُلُّوا أَسَاوِرَ مِن فِضَّةٍ وَسَقَاهُمْ رَبُّهُمْ شَرَابًا طَهُورًا (انسان/21)

** جامه هاى ابريشمى سبز و ديباى ستبر پوشیده‌اند و النگوی آنان دستبندهاى نقره‌ای است و پروردگارشان شرابی پاک به آنان مینوشاند**.

** از آنجائیکه محمد در وصف شراب می‌گوید که هم سردرد می‌آورد و هم مستی پس به احتمال زیاد هنگام نوشیدن آن برای خود او این امر رخ داده است، می‌دانیم که درصدی از انسانها از نوشیدن شراب به لذت زیادی جز سردرد دست پیدا نمی‌کنند، چه بسا خود محمد هم یکی از همین انسانها بود است، این هم یکی از به اصطلاح سوتی‌های قرآن است:**

لَا يُصَدَّعُونَ عَنْهَا وَلَا يُنزِفُونَ (واقعه/19)

«»» شرابی كه از آن نه سردرد می‌گیرند و نه مست می‌شوند.»»»

در مسند احمد ابن حنبل حدیث شماره 1594 بیان شده که محمد در تاریکی شب با شراب وضو گرفته است و ابن ماجه هم چنین حدیثی را که دال بر وضو گرفتن محمد با شراب است را بیان می‌ناید.

ببین اون دیگه کی بوده !!! ?

1 ❤️

2016-08-03 16:45:11 +0430 +0430

مجازات شرب خمر (نوشیدن مشروبات الکلی) در اسلام

خوردن مسكر موجب حد است . اعم از آنكه كم باشد يا زياد ، مست كند يا نكند ، خالص يا مخلوط باشد به حدي كه آنرا از مسكر بودن خارج نكند .

(ماده 165 قانون مجازات اسلامی) (حدود اسلامی)

.

تعریف شرب خمر در اسلام چیست؟

1 - آب جو در حكم شراب است ، گرچه مست كننده نباشد وخوردن آن موجب حد است .

.

2- خوردن آب انگوري كه خود بجوش آمده يا بوسيله آتش يا آفتاب و مانند آن جوشانيده شده است حرام است اما موجب حد نمي باشد .

1 ❤️

2016-08-03 22:04:59 +0430 +0430

حد شرب خمر چیست؟

**1 - حد شرب مسكر براي مرد و يا زن ، هشتاد تازيانه است . اما غير مسلمان فقط در صورت تظاهر به شرب مسكر به هشتاد تازيانه محكوم مي شود . **

(ماده 174 قانون مجازات اسلامی) (حدود اسلامی)

.

**2- هرگاه كسي چند بار شرب مسكر بنمايد و بعد از هربار حد بر او جاري شود در مرتبه سوم كشته مي شود . **

(ماده 179 قانون مجازات اسلامی) (حدود اسلامی)

.

**3 - هر گاه محكوم به حد ديوانه يا مرتد شود حد از او ساقط نمي شود . **

(ماده 180 قانون مجازات اسلامی) (حدود اسلامی)

1 ❤️

2016-08-04 18:24:25 +0430 +0430

روش اجرای حد شرب خمر به چگونه است؟

مرد را در حالي كه ايستاده باشد و پوشاكي غير از ساتر عورت نداشته باشد و زن را در حاليكه نشسته و لباسهايش به بدن او بسته باشد تازيانه مي زنند .

(ماده 176 قانون مجازات اسلامی) (حدود اسلامی)

.

عکس دختری که به جرم شرب خمر 80 ضربه شلاق خورده است. اینجا سوالی که بی جواب میمونه اینه که آیا ضرر مشروب برای برای بدن این شخص بیشتر بوده یا ضرر این تازیانه ها؟؟؟؟؟؟؟؟

1 ❤️

2016-08-05 05:41:49 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 حکم شما در حق فرزندان شما این است که پسران دو برابر دختران ارث برند و اگر دختران بیش از دو نفر باشند فرض همه دو ثلث ترکه است و اگر یک نفر باشد نصف و فرض هر یک از پدر و مادر سدس ترکه در صورتی که میّت را فرزند باشد و اگر فرزند نباشدو وارث منحصر به پدر و مادر باشد,در این صورت مادر یک ثلث ترکه و اگر میّت را برادر باشد در این فرض مادر سدس خواهد برد. پس از آنکه حق وصیّت و دین که به مال میّت تعلق گرفته استثنا شود. (سوره تساء. ایه 11)

بنا به این آیه اگر مردی بمیرد وهمسرو پدر و مادر و دو دختر داشته باشد سهم ارث آنان به این قرار خواهد بود همسر 8/1مادر6/1پدر6/1دختران3/2 اگر نسبتهای زیر را جمع کنید متوجهُ اشتباه این عالم عالمان خواهید شد 8/1+6/1+6/1+3/2=3/7ملاحظه می فرمایید که کسر بزرگتر از واحد شد

سلام عزیز و ممنون از این تاپیکت
سوالی داشتم راجب همین متنی که نقل قولش را اوردم
حق همسر چجوری شد 1/8 و از کجا اومد؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «