ناگفته های دین اسلام (آنچه نباید بدانید)

1394/08/10

با سلام خدمت دوستان

متاسفانه یا خوشبختانه تاپیک قبلی با مشکل فنی مواجه شد و جالبه تنها کسی که نمیتونست توش پست بذاره خودم بودم (قابل توجه طرفداران دین که تا یه دونه پستشون بالا نمیاد فوری توطئه های دشمنان فرضی و عوامل استکبار جهانی رو دخیل میدونن)، بنابراین توفیق اجباری شد که این تاپیک راه اندازی بشه و ادامه بحث اینجا دنبال بشه

سیاست و هدف این تاپیک فقط نقد منطقی و مودبانه از ادیان، مخصوصا دین اسلام به استناد منابع معتبر و مورد تایید علمای دین هست و نه قصد توهین به اعتقادات کسی هست نه قصد تحمیل عقاید.

تو کتب دینی و تاریخی برخی مسائل و رویدادها هست که چون به نفع دکانداران دین نبوده و ممکنه باعث سوء ظن مردم به دین و در نتیجه باعث بیداریشون بشه همیشه مخفی نگهداری شدن و همونطور که از اسم تاپیک مشخصه هدف اطلاع رسانی درباره این ناگفته هاست.

به نظر بنده 90% کسانی که معتقد به دین هستن اعتقادشون ارثی و بدون تحقیق و مطالعه است و ما در قبال این عزیزان وظیفه داریم که با دلیل و منطق ذهنشون رو روشن کنیم تا متوجه حقایق بشن، بعد از اون یا دین رو میذارن کنار و یا اگه معتقد موندن حداقل اینسری اعتقادشون از روی عقل و فکر هست نه چشم بسته و کورکورانه.

این وسط توصیه ای هم دارم به عزیزانی که هدفشون دین زدایی هست ولی روششون پرخاشگرانه و گاها همراه با فحاشیه. دوستان عزیز، دشمن دین تفکر هست و تقویت کننده اش تعصب و اگه واقعا هدفتون روشنگری هست بدونین که با روش پرخاشگرانه اندک شانس تفکر رو هم از شخص دیندار میگیرین و طرف رو مجبور میکنین که متعصبانه و از روی لجبازی از دینش دفاع کنه و در اصل خودتون به هدفتون ضربه میزنین و کار خودتون رو سخت میکنین (مگر اینکه فقط در ظاهر هدفتون دین زدایی باشه).

آیین نامه انضباطی تاپیک:

1- در این تاپیک توهین و فحاشی کلا قدغن بوده و اگه فحاشی از جناح مخالف باشه دایورت میشه به … ولی از طرف موافقین باشه مطمئنا برخورد میشه، بعدا گله ای نباشه.

2- اگه کسی قصد بحث یا دفاع از دینش رو داره لطفا مودبانه مطرح کنه تا جواب قانع کننده هم بشنوه.

**3- بحث در مورد مسائل تاریخی یا دینی حتما باید مستند بوده و با ذکر منبع معتبر و مورد تایید عموم باشد و مطلب بدون منبع که به عبارتی برداشت شخصی و شنیده ها و … هستن حکم باد معده را دارد و طبیعتا ارزش پاسخگویی ندارد. **

4- به کسانی که ادعا میکنن موضوع سایت سکسی هست و نباید بحث دینی کرد یک بار برای همیشه عرض میکنم که سایت انواع تالارها رو برا بحث داره که یکیش هم تالار دین هست و لطفا اگه اعتراضی دارند به ادمین مراجعه کنند.

5- حداقل 80 _ 90 درصد مطالب تاپیک کپی پیست شده از کتب تاریخی و دینی هست و بنده به شخصه هیچ ایرادی در کپی پیست کردن مطالب نمیدونم، البته به شرطی که کپی کننده اول خودش مطلب رو بخونه و یه درکی در موردش داشته باشه بعد منتقل کنه نه اینکه مطلبی از سایت ماست مالی دات کام پیدا کنه و نخونده کیلویی بریزه اینجا.

6- هر مطلبی که از طرف من تو این تاپیک گذاشته بشه در صورت اعتراض یا سوال، خودم به شخصه پاسخگو هستم و چنانچه مخاطب پستی مستقیم خودم باشم قطعا اون پست بی جواب نمیمونه ولی تو بحث دوتا کاربر دیگه حتی الامکان دخالت نمیکنم.

7- به دوستانی که قصد حمایت از دین و مخالفت با مطالب تاپیک دارن توصیه جدی میکنم برای این کار از ادله محکمه پسند و مستند استفاده کنن و مطمئن باشن اگه دلیل منطقی داشته باشن من خودم اولین نفری هستم که به درستیه ادعاشون اعتراف میکنم ولی اگه بخوان متوسل به مغلطه و سفسطه بشن خیالشون راحت باشه که اینجا چیزی کاسب نمیشن.

فهرست مباحث

مقایسه خدای ادیان (یهودیت، مسیحیت، اسلام)
داستان مضحک خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمی
ﺟﻬﺎن ﭘﺲ از ﻣﺮگ در ﺁﺋﻴﻦ ﺗﻮﺣﻴﺪی
داستان پیامبران (ابراهیم، اسحاق، لوط، یعقوب، موسی، حزقیال، هوشع، یوشع، ایوب، سلیمان، داوود، نوح)
داستان همخوابگی باخواهر توسط پسر داوود پیامبر
ﻋﻮاﻗﺐ ﺗﺨﻄﯽ از ﻓﺮاﻣﻴﻦ ﻳﻬﻮﻩ
توطئه خدا(یهوه) علیه فرزندان نوح
داستان چگونگی واجب شدن ختنه در تورات
اسلام و دلیل چالش طلبیدن آن
ماجرای ترورهای اسلامی از صدر اسلام
قبیله‌های صدر اسلام (بنی قینقاع، بنی النظیر، بنی قریظه)
الله کیست؟
چرا مسلمانان هفت بار دور کعبه می گردند؟
نحوه نزول وحی به رسول الله
ماجرای مرتد شدن کاتب وحی (عبدالله بن ابی سرح)
گروههایی که مطابق نص صریح قرآن وارد جهنم می شوند
فحاشی‌های الله
ماجرای غرانیق در صدر اسلام (آیات شیطانی)
تناقض قرآن در مورد بنی اسرائیل
تضاد در آیات قرآن
داستان خلقت آسمان به نقل از قرآن و تناقضات آشکار آن با دانش کیهان شناسی
عدم اطلاع الله و محمد از کروی بودن زمین زمان نزول قرآن
آیات غیرعلمی قرآن
تایید برده‌داری در اسلام
آیا اسلام مجوز تجاوز جنسی را می‌دهد؟
غلمان و حوری، دو نعمت بهشتی برای مردان مسلمان
قضا و قدر از دیدگاه قرآن
الله چگونه است؟
آیا داستان جن، چیزی جز خرافه است؟
از رفتار داعش تعجب نکنید!
تناقض آیات قرآن درمورد روش آفرینش انسان
الله، قرآن، پیامبر، زن
لیست زنان حضرت محمد
الله، جبرائیل و قرآن تمام قد در خدمت آلت مبارک رسول اکرم!
سکس محمد با خاله اش، خوله بنت حکیم و نازل شدن آیات قرآن باب میل جنسی او
فتواهای سکسی از عمام راحل
آيات تبعيض آميز قرآن در مورد زنان
جایگاه زن در احادیث
جایگاه زن در شاهنامه ایران باستان
سخنی با زنان مسلمان سینه چاک اسلام ناب محمدی
متن خطبه عقد ایران باستان
احادیث سکسی
جایگاه برده و کنیز در احادیث و روایات
خرافات و چاخانهای اسلامی، توهین به شعور انسان
زندگی تاریخی حضرت علی
[حسن و حسین و کرب

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-04-07 20:11:51 +0430 +0430
نقل از: 1000Kirkoloft
نقل از: Arrow11
نقل از: alastt شما می گید دین اسلام امری تعبدی ولی کاملا امری عقلی هستش چون انسان بدون عقل کاری انجام نمیده چه درست چه غلط

دوست عزیز لطفا حرف دهن من نذار

من نه همچین حرفی زدم و نه همچین اعتقادی دارم. از نظر من عقل و دین دوتا کالای کاملا نامتجانس هستن و هیچ سنخیتی باهم ندارن.

نه وقتش و دارم و نه حوصله که جواب تمام شر و ور های اینجا رو بدم
دکتر به شما میگه فلان چیز رو نخور برات ضرر داره اسلام میاد بهت میگه تا وقتی مشکلت مرتفع نشده اون چیز برات حرامه تطابق دین و عقل اینجاست

باور کن منم دیگه حوصله ندارم به امثال تو با ادبیات اکابری توضیح بدم بلکه مطلب رو بگیری.

منظور من این بود که وقتی احکام دین قطعی و غیر قابل تغییر هستن و شمام مجبوری مو به مو همون رو اجرا کنی دیگه عقل اینجا کاربردی نداره.

وقتی همچین مطلب ساده ای رو نمیگیری پس شانس آوردیم که وقت نداری جواب تمام شر و ور هامون رو بدی. (dash)

1 ❤️

2017-04-08 19:33:09 +0430 +0430
نقل از: فری 65
نقل از: 1000Kirkoloft
نقل از: Arrow11
نقل از: alastt شما می گید دین اسلام امری تعبدی ولی کاملا امری عقلی هستش چون انسان بدون عقل کاری انجام نمیده چه درست چه غلط

دوست عزیز لطفا حرف دهن من نذار

من نه همچین حرفی زدم و نه همچین اعتقادی دارم. از نظر من عقل و دین دوتا کالای کاملا نامتجانس هستن و هیچ سنخیتی باهم ندارن.

نه وقتش و دارم و نه حوصله که جواب تمام شر و ور های اینجا رو بدم
دکتر به شما میگه فلان چیز رو نخور برات ضرر داره اسلام میاد بهت میگه تا وقتی مشکلت مرتفع نشده اون چیز برات حرامه تطابق دین و عقل اینجاست

خب دوست عزیز اسلام گفته اگه تو جنگ زنی به اسارت دربیاد به عنوان کنیز میشه باهاش همخوابه شد. اگر جنگ بشه با هر کشوری و اونا بیان خواهر و مادر شما رو اسیر کنن و … شما به حکم اسلام گردن میدی؟
و مورد بعدی طبق احکام اسلام حضور شما در این سایت گناهه و شما که تو این سایت داری عکس کس و کون دیگرانو نگاه میکنی باید دست و پاهات به صورت ضربدری قطع بشه…

آقا من نمیفهمم اینایی که خودشون رو برا اسلام دارن جر میدن پس چرا از دست داعش اینقد شاکین؟ داعش مگه غیر از اجرای اسلام ناب محمدی کار دیگه ای هم میکنه؟

1 ❤️

2017-04-09 19:27:51 +0430 +0430

تعریف زنا در اسلام چیست؟

زنا عبارت از جماع (امیزش) مرد با زني كه بر او ذاتا حرام است گرچه در دبر باشد .

(قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی ماده 63 )

2 ❤️

2017-04-11 18:21:00 +0430 +0430

چی بگم اینجا همه تو فکر کوس و کون کیر و غیره هستن اخه این صحبت ها چیه حالا درست باشه یا غلط در ضمن حق با منافع است عنوان مثال هر کسی به من بده حق با اونه حتی اگر دروغ بگه

1 ❤️

2017-04-15 00:38:52 +0430 +0430
نقل از: naserxx21 چی بگم اینجا همه تو فکر کوس و کون کیر و غیره هستن اخه این صحبت ها چیه حالا درست باشه یا غلط در ضمن حق با منافع است عنوان مثال هر کسی به من بده حق با اونه حتی اگر دروغ بگه

چرا فکر میکنی همه مثه شما فکر میکنن ؟

1 ❤️

2017-05-20 20:34:32 +0430 +0430

حد زنا در موارد زير قتل است :

الف - زنا با محارم نسبي

**ب - زنا با زن پدر كه موجب قتل زاني است . **

ج - زناي غير مسلمان با زن مسلمان كه موجب قتل زاني است .

**د - زناي به عنف و اكراه كه موجب قتل زاني اكراه كننده است . **

(ماده 82 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

3 ❤️

2017-05-23 20:48:45 +0430 +0430

حد زنا در اسلام چیست؟

حد زنا در موارد زیر رجم ( سنگسار) است :

الف - زنای مرد محصن (مردي كه داراي همسر دائمي است و با او در حالي كه عاقل بوده جماع كرده و هر وقت نيز بخواهد مي تواند به اوجماع كند)

**ب - زناي زن محصنه با مرد بالغ ( زن محصنه زني است كه داراي شوهر دائمي است و شوهر در حالي كه زن عاقل بوده با او جماع كرده است و امكان جمع با شوهر را نيز داشته باشد) اما زناي زن محصنه با نابالغ موجب حد تازيانه است. **

(ماده 83 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

2 ❤️

2017-07-08 00:46:35 +0430 +0430

خبری نیس ازت…

امیدوارم در عافیت کامل بسر ببری… و بازم آنلاین ببینیمت…

1 ❤️

2017-07-08 01:05:15 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 **حد زنا در اسلام چیست؟**

حد زنا در موارد زیر رجم ( سنگسار) است :

الف - زنای مرد محصن (مردي كه داراي همسر دائمي است و با او در حالي كه عاقل بوده جماع كرده و هر وقت نيز بخواهد مي تواند به اوجماع كند)

**ب - زناي زن محصنه با مرد بالغ ( زن محصنه زني است كه داراي شوهر دائمي است و شوهر در حالي كه زن عاقل بوده با او جماع كرده است و امكان جمع با شوهر را نيز داشته باشد) اما زناي زن محصنه با نابالغ موجب حد تازيانه است. **

(ماده 83 قانون مجازات اسلامی ، حدود اسلامی)

وحشیانه تر از سنگسار نیست
ممنون از مطالب روشن گرایانتون

0 ❤️

2017-07-08 23:27:02 +0430 +0430

کجایی؟

0 ❤️

2017-07-12 13:33:26 +0430 +0430
نقل از: saharhashary میشه اینجا بحث های مذهبی نکنیم خواهش میکنم ازتون یه سوال این کتابا منابعتون همشون کتابای تسنع نیستن ؟؟؟

جالبه دوست گرامی که موضوع بحث ظاهرا اذیتت میکنه ولی بازا شتیاق نشون میدی میای مطالعه میکنی، این البته ازیک جهت نشانه اینه که مایلی که بدونی ولی آون خداهراسی که ازکودکی دروجودمون نهادینه کردن بازدارنندست

1 ❤️

2018-05-15 01:58:37 +0430 +0430

لعنت خدا بر دجالین جمهوری اسلامی
اول که این تاپیک رو دیدم با لیست به اون بلندی از سایر تاپیک ها اولین چیزی که به نظرم اومد این بود که یه محقق اسلامی چرا همچین جایی مطالبشو نوشته و انتظار چند تا تضاد قابل بحث و گفتگو داشتم
اما چند تا پست اولو که خوندم دیدم کسی که این مطالب رو نوشته تنها دانشش خوندن ترجمه های نت بوده و حتی آشنا به زبان عربی یا دلایل اجتهاد در اسلام نیست کاملا ظاهر مطالب رو خونده و از اونجا که درک کافی هم از مطالب نداشته همین تضاد ها به نظرش رسیده
یعنی مثل همین پست که نقل کردم تفاوت کافران و اهل کتاب رو نمیدونسته (کافر = بت برستان و مشرکان {کسانی که برای خدا شریک قایل میشوند}) (اهل کتاب =متدیان ادیان ابراهیمی یهود و مسیج و … )
یا تفاوت فسخ و تحریف ویا اینکه شیطان تو دین اسلام چه کسیه یا منظور از توبه چیه و شرایط توبه کردن چطوریه واقعا دوست داشتم چند تا مطلب بخونم برای به چالش کشیدن چند نفر مذهبی که مدتیه باهاشون بجث دارم ولی انگار دانسته های خودم خیلی مفید تر و قابل استناد تر از این مطالبه و یکی که حتی محقق هم نباشه فقط محص ایمان خودش کمی مطالعه داشته باشه براحتی جواب همه این مطالب رو میده به قدری مطالب پیش پا افتاده است که حتی ارزش جواب دادن نداره و همون مطالب کلی که گفتم در جواب چند پست اول میتونه تمام مطالب رو شامل بشه
بعد از خوندن چند تا پست اول که باید محکم ترین تضاد ها میبود متوجه شدم که جای این مطالب دقیقا همینجاست
یعنی جایی که متخصص و محقق دینی نداره اکثریت مخالفینی هستند که تمام مخالفتشون نفسانیه یعنی واقعا هیچ وقت در باره ی دین مطالعه نداشتن کل دانششون تعالیم جمهوری اسلامی بوده و از اونجا که با علایقشون ناسازگار بوده مخالف شدن و با دیدن همچین مطالبی به به و چه چه میکنند و دلشون قرص میشه که حق با ایشونه و چند تا بظاهر مدافعان هم اگه واقعا تدینی داشتند اینجا می اومدن چکار
این مطالب در حد قانع کردن یه عده ملجوقه که اسلام رو از جمهو.ری اسلامی تشخیص نمیدن و خیال میکنند خمینی فرستاده خداست .و امثال خایه منی و مکارم و خاتمی هم بزرگان دین هستن …
خخخخ جماعت مخالف تاپیکم تو حلق همون خایه منی که اومده نوشته در ظاهر دارای تناقض هستند ولی چون در زمان های مختلف نازل شده این طور بنظر میرسن یعنی نه موافق و نه مخالف هیچ کدوم براستی نمیدونن چرا موافقن یا چرا مخالف
اونی که باور داره فقط باور داره ولی نه در حدی که حتی عقل خودش قبول کنه و اونیم که باور نداره تمام دید و برداشتش مثل همین برداشت های مطالب این تاپیکه من تا امروز مخالف کسانی بودم که ادعا میکرند قران رو هر کسی نمیفهمه و اکثریت مردم نمیتونند درست برداشت کنند ولی وقتی دیدئم کسی که این همه مطلب هم در مورد قران و اسلام نوشته برداشتش از معنی قران انقدر سطحیه که نمیتونه تشخیص بده کافر و اهل کتاب تو قران به کیا گفته شده شیطان کیه و سور اسرافیل فرقش با رعد و برق چیه …واقعا حق دارند اینا که میگن مردم اگه خودشون بخوان قران بخونن امکان منحرف شدنشون زیاده و نمیتونند مطالبو درست متوجه بشن البته من در این مورد فکر نمیکردم برداشت ها تا این حد ممکنه سطحی باشه که حتی ارزش توضیح دادن هم نداشته باشه حداقل کاش برداشت های اشتباه به خاطر نا اگاهی از وقایع و اتفاقات بود یا مثل برداشت هایی که بین شیعه و سنی تفاوت داره …
البته این تاپیک ها نه به کسی ضرر میزنه نه بحال کسی منفعتی داره کسی که واقعا دنبال این مطالب باشه که نمیاد از یه همچین ساینی اونم کاملا یک طرفه بدون اگاهی بخونه وقبولم بکنه … کسایی که با خوندن همینا بدون مراجعه به منبع دیگه و تحقیق برای اتبات صحت مطالب بخوان به نتیجه برسن در واقع کسانی هستند که هر مطلبی به مزاجشون سازگار باشه قبول دارند و برعکس
من خودم کسی بودم که زمانی کور کورانه باور داشتم و بعد همه باور هامو کنار گذاشتم و به قول مسلمان ها مرتد شدم و سره این موضوع خیلی بحث و جدل کردم پیشنهاد میکنم پیش کسی که کمی اطلاعات دینی داره از همچین مطالبی علیهش استفاده نکنید چون براحتی طوری جوابتونو میده که کاملا احمق به نظر برسید من که خودم مخالف دین هستم (کل ادیان) تمام پست های صفحه اول این تاپیک رو میتونم ثابت کنم کاملا اشتباه هستند ولی ارزششو نداره کسی وقتی یکی اهل کتاب و کافر رو نمیدونه هنوز خیلی مطالبو باید مطالعه کنه تا برسه به جایی که سره این مطالب بشه باهاش بحث کرد
البته من قصدم توهین نیست این فقط نتیجه عدم مطالعه کافیه و من اینو تو درک کم یا نادانی نمی بینم اینا نتیجه اینه که یکی مستقیم رفته باشه معنی قران رو بخونه و بخواد ازش نتیجه گیری کنه درحالی که هر کدوم از کلماتی که میخونه ممکنه خودش یک تعریف داشته باشه که اصلا تو خود قران نتونه پیداش کنه
تنها مطلبی که قابل تامل بود مربوط بود به پست دوم که همین یکی رو کمی توضیح میدم که قبلش باید بگم برای معنی یک ایه نمیشه فقط به اون ایه رجوع کرد بلکه موضوع اصلی و ایه های قبلی و بعدی هم باید در نظر گرفته بشه
سوره بقره.آیه 106 در مورد فسخ احکام هستش نه در مورد تحریف یا تغییر ایات که تو انعام.آیه115 بهش اشاره شده که با هم تناقض دارن نه تو خود معنی که نوشته شده هم درست معنی شده فقط برداشت غلط بوده که فسخ رو با تغییر یکی فرض کرده
منظور از ایه سوره انعام تغییر و تحریف هستش یعنی چیزی شبیه تحریف انجیل که چندین نسخه از این کتاب وجود داره که کاملا با هم تفاوت دارند ولی قران در بین مذهب های مختلف که حتی با هم دشمنی کامل هم دارند و عقایدشون با هم تناقض داره ولی قرانشون دقیقا یک جور هست
اما تو سوره بقره منظور فسخ یه حکم شرعیه یعنی یه حکم شرعی مثل روزه گرفتن تغییر کنه طوری که حکم قبلی رو فسخ کنه و گفته شده وقتی حکمی فسخ بشه یا متروک بشه حکم بهتری جایگزینش میشه مثلا روزه گرفتن برای دو ماه بوده باشه بعد حکمش فسخ بشه حکم جدید جایگرینش بشه و بشه یک ماه
و اگه در جریان باشید احکام شرعی میتونن بسته به زمان کاملا تغییر کنند که همین طور هم بوده و تغییر هم کردن

0 ❤️

2018-08-29 16:08:50 +0430 +0430

کاش مسلمین باز هم نگاهی به این تاپیک بندازن :)

2 ❤️

2018-08-29 16:53:38 +0430 +0430

من زمانی مثل شما درگیر چنین مسائلی بودم بعدا متوجه شدم که فقط پول فقط پول

همه چیزهای که بشر ساخته با چشم قابل رویته و همه چیزهای که بشر با تخیل خودش ساخته باز هم تشخیصه و اگه فکر کنیم متوجه دروغ میشیم به فکر خودت باش دلت به حال این مردم نسوزه برو فقط سراغ پول.

0 ❤️

2018-08-29 17:11:30 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 خدای اسلام (الله)

در ﻗﺮﺁن ﺧﺪا ﻧﻪ ﺧﺪای ﺻﺪدرﺻﺪ ﮐﻴﻨﻪﺗﻮز و ﺗﺮش‌رو و بیرﺣﻢ ﺗﻮرات اﺳﺖ و ﻧﻪ ﺧﺪای دوﺷﺨﺼﻴﺘﯽ اﻧﺠﻴﻞ، ﺑﻠﮑﻪ ﺧﺪاﺋﯽ در ﺣﺪ اﻋﻼ ﻣﻄﻠﻖ و ﺧﻮد ﮐﺎﻣﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻴﺮون از او هیچ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ، هیچ ارادﻩای و هیچ واﻗﻌﻴﺘﯽ وﺟﻮد ﻧﺪارد و ﺣﺘﯽ ﺑﺮﮔﯽ بی‌اﺟﺎزﻩ او از درﺧﺘﯽ ﻓﺮو ﻧﻤﯽاﻓﺘﺪ و هر ﺁﻧﭽﻪ در ﺁﺳﻤﺎن و زﻣﻴﻦ ﻣﯽﮔﺬرد، از ﺟﺰء ﺗﺎ ﮐﻞ، اﻟﺰاﻣﺎً ﺑﻪ همان ﺻﻮرﺗﯽ ﻣﯽﮔﺬرد ﮐﻪ او ﺧﻮاﺳﺘﻪ اﺳﺖ.

در ﻣﻮاردی ﻣﺘﻌﺪد ﺗﺬﮐﺮ دادﻩ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﮐﻪ هدف الله از روﻳﺪادهای ﺑﺪ ﻳﺎ ﺧﻮﺑﯽ ﮐﻪ ﺑﺮای ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن می‌اﻓﺘﺪ و درک ﻋﻠﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮای ﺧﻮد اﻳﺸﺎن دﺷﻮار اﺳﺖ، ﺁزﻣﺎﻳﺶ درﺟﻪ اﻳﻤﺎن ﺁﻧﻬﺎﺳﺖ. در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﺎرها در ﻗﺮﺁن ﺁﻣﺪﻩاﺳﺖ ﮐﻪ اﻳﻤﺎن ﻳﺎ ﻋﺪم اﻳﻤﺎن اﻓﺮاد ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ارادﻩ ﺧﻮد ﺧﺪاوﻧﺪ اﺳﺖ و ﺁﻧﺎن ﺷﺨﺼﺎً اﺧﺘﻴﺎری در اﻳﻦ ﺑﺎرﻩ ﻧﺪارﻧﺪ.

ﺁﻳﺎت ﻣﺘﻌﺪدی از ﻗﺮﺁن ﺑﺮ اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﺷﮕﻔﺖ ﺁور ﺗﺄﮐﻴﺪ ﻧﻬﺎدﻩاﻧﺪ ﮐﻪ اﻳﻦ ﺧﻮد ﺧﺪاوﻧﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻓﺮادی را ﺑﻪ راﻩ راﺳﺖ ﻣﻴﺒﺮد ﺗﺎ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ رﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﺑﻬﺸﺖ ﺷﻮﻧﺪ، و اﻓﺮادی را ﻧﻴﺰ ﺑﻪ ﺧﻄﺎﮐﺎری ﻣﻴﮑﺸﺎﻧﺪ ﺗﺎ ﺁﻧﺎن ﺮا ﻣﺴﺘﺤﻖ دوزخ ﮐﻨﺪ، زﻳﺮا وﻋﺪﻩ ﺧﺪاوﻧﺪ ﺗﺨﻠﻒ ﻧﺎﭘﺬﻳﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺟﻬﻨﻢ را از ﺁدﻣﻴﺎن و از اﺟﻨﻪ ﭘﺮ ﮐﻨﺪ.

ﻓﺮﻳﻤﻦ ﮐﻼرک ﭘﮋوهشگر ﺗﺎرﻳﺦ ﻣﺬاهب و ﻣﻮﻟﻒ ﮐﺘﺎب ﻣﻌﺮوف ﻣﺬاهب ﺑﺰرگ، اﻳﻦ ﺳﻪ واﻗﻌﻴﺖ را ﭼﻨﻴﻦﺧﻼﺻﻪ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ:

ﺧﺪای ﻣﻮﺳﯽ ﻗﺪرت ﺗﺮﺳﻨﺎﮐﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ همیشه در ﻣﻴﺎن ﺑﻨﺪﮔﺎن ﺧﻮدش زﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ و ﺷﺮﻳﮏ همه درستی‌ها و ﻧﺎدرستی‌های ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ.
ﺧﺪای ﻋﻴﺴﯽ هم ﺑﺎﻻی ﺳﺮ ﺁدﻣﻴﺎن اﺳﺖ و هم در درون ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ.
و ﺧﺪای ﻣﺤﻤﺪ ﺻﺮﻓﺎ درﺑﺎﻻی ﺳﺮ ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ و از ﻣﻮﺿﻊ ﻓﺮﻣﺎﻧﺮوای ﻣﻄﻠﻘﯽ ﺑﺎ ﺁﻧﺎن ﺳﺨﻦ ﻣﯽﮔﻮﻳﺪ ﮐﻪ هیچ وﻗﺖ از ﻣﺴﻨﺪ ﺧﺪاﺋﯽ ﺧﻮدش ﻓﺮود ﻧﻤﯽﺁﻳﺪ.

ﻣﻴﺎن اﻳﻦ ﺳﻪ ﺑﺮداﺷﺖ ﻣﺨﺘﻠﻒ، اﮔﺮ ﺑﺮداﺷﺖ ﺧﺪای ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ ﭘﺪراﻧﻪ ﺗﺮ و ﺑﺮداﺷﺖ ﺧﺪای اﺳﻼم ﺳــﺮوراﻧﻪﺗﺮ اﺳﺖ ،ﺑﺮداﺷﺖ ﺧﺪای ﻳﻬﻮدی ﭘﺮ ﺁﺑﺮنگ‌تر و ﺧﻮاﻧﺪﻧﯽﺗﺮ اﺳﺖ.
زﻳﺮا وی ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎی ﺁﻧﭽﻪ در ﺗﻮرات از او ﺣﮑﺎﻳﺖ ﻣﯽﺷﻮد هم اﻟﻮهیم ﻳﻬﻮدی اﺳﺖ، هم ﺁﺗﻮن ﻣﺼﺮی، هم ﻣﺮدوخ ﺑﺎﺑﻠﻲ، هم ﺑﻌﻞ ﻓﻴﻨﻴﻘﻲ، هم زﺋﻮس ﻳﻮﻧﺎﻧﻲ، هم ژوﭘﻴﺘﺮ روﻣﻲ، و در ﺟﻤﻊ همه ﺧﺪاﻳﺎن ﺗﺎرﻳﺦ، هیچ ﺧﺪای دﻳﮕﺮی ﭼﻪ از ﻧﻈﺮ ﺧﺼﺎﺋﺺ ﺷﺨﺼﯽ و ﭼﻪ از ﻧﻈﺮ ﻓﺮاواﻧﯽ و ﺗﻨﻮع ﻣﺎﺟﺮاهائی ﮐﻪ وی ﺑﺎزﻳﮕﺮ اﺻﻠﯽ همه ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ ﺑﺎ او ﺑﺮاﺑﺮی ﻧﻤﯽﮐﻨﻨﺪ

من اصلا انسان مذهبی نیستم،زمانی هم به وجودخداشک داشتم ولی به مرورزمان باین نتیجه رسیدم که الله اکبر!
کافیه به اطرافتون نگاه کنید
نه نگاه سطحی
بهش دقت کنید
به ریزترین چیزها
به بزرگترین ها
به جز جز اشیا و موجودات فکرکنید
اگرباخودتون لج نکرده باشید مطمینا خدارو حس خاهید کرد.
تفاوت خدایان در مذاهب هم میتونه بدلیل تفاوت در شعور مردمی باشه که کتاب بهشون نازل شده، باگذشت زمان مردم ذهنشون بازتر میشه و دانششون بیشتر!
ایا انسانهای ۱۴۰۰ سال پیش با انسانهای الان یکی اند؟
چرادوربریم، ماو پدران ما، چقدرفرق بین ماواونهاست؟!
فاصله زمانی نزول این کتابها هزاران سال بوده، آیا شما بایه استاد دانشگاه همونطور صحبت میکنی که بایه مثل یه کارگر افغانی صحبت میکنی؟؟؟؟

0 ❤️

2018-08-30 15:29:43 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 داستان مضحک و بدون انديشه خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمي.

يكي از ايراداتي كه به اديان ابراهيمي وارد ميشود و نشان دهنده سطح علم و دانش خدا در اين اديان ميباشد داستان خلقت جهان هستي است كه هم در تورات و هم در قرآن با اندكي تغيير گفته شده است كه خدا در شش روز اسمان و زمين را خلق كرده است و…

حال نكته اي در اينجا مطرح ميشود كه هيچ گاه به ذهن خدا نرسيده است كه بفهمدد چه ادعاي بچگانه و خنده داري را مطرح كرده است و ما اين سوال را از كتاب بيست و سه سال زنده ياد علي دشتي براي شما مطرح ميكنيم و قضاوت را به خود شما واگذار ميكنيم.

تورات از مواريث گران بهاي تاريخ فكر بشري است
زيرا ساده لوحي اقوام ابتدايي راجع به پيدايش جهان و طرز تفكر حقيرانه اي كه ازخالق كائنات دارند در آن منعكس است.
برحسب اين كتاب خداوند آسمان ها و زمين را در ظرف شش روز آفريد و روز هفتم كه شنبه بود به استراحت پرداخت
پيش از آفرينش آسمان ها و زمين طبعاً خورشيدي وجود نداشت تا از طلوع و غروب آن روز و شبي پديد شود و بشر آن را براي خود معيار زمان قرار داده است.
آيا خداوند هم براي نشان دادن زمان آفرينش محتاج اين معيار بوده است؟

آيا شش روزي كه براي آفرينش جهان مصرف شده روزهاي كره زمين است يا مثلاً روزهاي سياره نپتون؟

علت حدوث روز و شب طلوع و غروب آفتاب است بر كره زمين.
اگر فرض كنيم كه خداوند هنوز آن ها را نيافريده است چگونه روز و شب حادث مي شود؟
آيا در ذهن حضرت موسي ممكن است معلول قبل از علت وجود داشته باشد

شش روزی که ذکر شده هدف نشان دادن قدرت و سرعت خدا در خلقت بوده وزمان برای خدا بی معناست و فقط برای قانع کردن بشراستفاده شده، هنگام نزول حتی معیاری بنام ساعت و دقیقه وجود نداشت، بنظرتون باید از چه معیاری و واحدی استفاده میکرد تا شماراقانع کند؟

1 ❤️

2018-08-30 15:34:57 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 درﻗﺮﺁن :

درقرآن همین اﺑﺮاهیم ﺑﺼﻮرﺗﯽ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﻣﯽ ﺷﻮد ﮐﻪ همﺑﺎ اﺑﺮاهیم ﺗﻮرات ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ،هم ﺑﺎ اﺑﺮاهیم اﻧﺠﻴﻞ،
زﻳﺮا ﻧﻘﺸﯽ ﮐﻪ ﻗﺮﺁن از او ﻣﯽ ﻃﻠﺒﺪ ﻧﻪ ﺗﺜﺒﻴﺖ اﺻﺎﻟﺖ ﺗﺎرﻳﺨﯽ ﻗﻮم ﻳﻬﻮﻩ اﺳﺖ،
ﻧﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ اﺻﻞ «ﺧﺘﻨﻪ ﻗﻠﺒﯽ» ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ، ﺑﻠﮑﻪ ﺑﺖ ﺷﮑﻨﯽ ﺗﻮﺣﻴﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺧﻮد ﻣﺤﻤﺪ ﭘﻴﺎم اﺳﻼﻣﯽ ﺧﻮﻳﺶ را ﺑﺮ ﺁن ﺑﻨﻴﺎد ﻧﻬﺎدﻩ ﺑﻮد،
ﺑﺎ اﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﮔﻴﺮی ﮐﻪ اﺳﻼم از ازل وﺟﻮد داﺷﺘﻪ اﺳﺖ و ﻳﻬﻮدﻳﺖ و ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ ﺗﻨﻬﺎ ﺟﻠﻮﻩ های ﻧﺎﻗﺺ و ﻣﺎﻗﺒﻞ اﺳﻼﻣﯽ ﺁن ﺑﻮدﻩ اﻧﺪ.!!!

ﺑﺪﻳﻦ ﺟﻬﺖ همهﺁﻧﭽﻪ درﺑﺎرﻩ اﺑﺮاهیم ﭘﺲ از ﻣﻬﺎﺟﺮت ﺑﻪ ﮐﻨﻌﺎن در ﺗﻮرات ﺁﻣﺪﻩ در ﻗﺮﺁن ﻧﺎدﻳﺪﻩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﺑﻪ اﺳﺘﺜﻨﺎی ﺗﻮﻟﺪ ﻣﻌﺠﺰﻩ ﺁﺳﺎی اﺳﺤﺎق
و ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ اﺳﻤﺎﻋﻴﻞ ﮐﻪ ﺑﺮای ﺗﮑﻤﻴﻞ ﻧﻘﺶ اﺑﺮاهیم ﺿﺮوری ﺑﻮدﻩ اﺳﺖ.
در ﻋﻮض ﺻﺤﻨﻪ های ﺗﺎزﻩ ای ﺑﺪﻳﻦ ﻣﺎﺟﺮا اﻓﺰودﻩ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ از ﻗﺒﻴـﻞ ﺑﺖ ﺷﮑﻨﯽ اﺑﺮاهیم و رﻓﺘﻦ او در ﺁﺗﺶ و ﺑﻨﻴﺎﻧﮕﺬاری ﺧـﺎﻧــﻪ ﮐﻌﺒﻪ ﺑﺪﺳﺖ او.

در ﻳﮏ ارزﻳــﺎﺑﯽ ﮐﻠــﯽ:

ﻣﯽ ﺗﻮان ﻣﻴﺎن اﺑﺮاهیمی ﮐﻪ در ﺗﻮرات ﺗﺼﻮﻳﺮ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﺑﺎ اﺑﺮاهیم ﻗﺮﺁن همان ﺗﻔﺎوﺗﯽ را ﻳﺎﻓﺖ ﮐﻪ ﻣﻴﺎن ﻳﮏ ﮔﻠﻪ دار ﻳﻬﻮدی و ﻳﮏ اﻣﺎم ﺟﻤﺎﻋﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎن ﻣﯽ ﺗﻮان ﻳﺎﻓﺖ

پیامبرارو کامل نخوندم ولی ازلحاظ تاریخی تنهاکتاب قابل استناد قران میباشد و درباقی کتابها دخل و تصرف شده

0 ❤️

2018-08-30 15:41:53 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 شگفت انگیزترین پیمان تاریخ جهان!!!

شگفت انگیزترین پیمانی که در تاریخ جهان بسته شده، پیمانی ست که بین خدا و ابراهیم بوجود امده است
در سفر پیدایش باب 17 میخوانیم :
در زمانی که ابراهیم 99 ساله بود خداوند بر او ظاهر شد؛ به او گفت :
به شرط اینکه هر فرزند پسری که در خانواده او وجود دارد ؛
چه آزاد چه زرخرید ختنه شود و از این پس هر فرزند پسری در روز هشتم زایش ختنه شود؛ خداوند نسل او را در دنیا فراوان خواهد کرد؛
به گونه ای که از نسل های او در اینده پادشاهان بوجود خواهند آمد وتمام سرزمین کنعان را به مالکیت او وپس از او به مالکیت فرزندانش در خواهد در آورد !!!
خداوند همچنین تاکید می کند که که این یک پیمان جاودانی بین او و ابراهیم است و هرکسی که از ختنه شدن خودداری کند سبب شکستن پیمان او خواهد شد.!!!
سفر پیدایش باب 17 بند 14 می گوید:
“هر ذکور نامختون که قلفه او مختون نشود؛آن کس از قوم خود منقطع شود زیرا که عهد مرا شکسته است.”
ابراهیم نیز در اجرای فرمان خداوند ، خود را در سن 99 سالگی ،
فرزندش اسماعیل را در سن 13 سالگی وهمه فرزندان پسرش را ختنه کرد .!!!

سوال: چرا خدائی که خود را مقتدر و دانا میداند از روز ابتدای خلقت به این فکر نبود که پوست اضافه آلت تناسلی پسران را حذف کند تا هم انها دچار رنج و درد نشوند وهم از فرمان او سزپیچی نکرده باشند که مستوجب عذاب الهی نشوند؟؟؟!

کافیه یه شورت زبربپوشید و یخورده فعالیت داشته باشید تا ببینید کله خوشکل کیرتون چه زود زخم میشه، کوفتی پوستش خیلی حساسه ، تاقبل از اختراع لباس اگه کله کیر غلاف نداشت کلی آسیب میدید حتی شدیدا آفتاب‌سوخته میشد

0 ❤️

2018-08-30 16:18:13 +0430 +0430
نقل از: bahmantooba
نقل از: Arrow11 خدای اسلام (الله)

در ﻗﺮﺁن ﺧﺪا ﻧﻪ ﺧﺪای ﺻﺪدرﺻﺪ ﮐﻴﻨﻪﺗﻮز و ﺗﺮش‌رو و بیرﺣﻢ ﺗﻮرات اﺳﺖ و ﻧﻪ ﺧﺪای دوﺷﺨﺼﻴﺘﯽ اﻧﺠﻴﻞ، ﺑﻠﮑﻪ ﺧﺪاﺋﯽ در ﺣﺪ اﻋﻼ ﻣﻄﻠﻖ و ﺧﻮد ﮐﺎﻣﻪ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻴﺮون از او هیچ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ، هیچ ارادﻩای و هیچ واﻗﻌﻴﺘﯽ وﺟﻮد ﻧﺪارد و ﺣﺘﯽ ﺑﺮﮔﯽ بی‌اﺟﺎزﻩ او از درﺧﺘﯽ ﻓﺮو ﻧﻤﯽاﻓﺘﺪ و هر ﺁﻧﭽﻪ در ﺁﺳﻤﺎن و زﻣﻴﻦ ﻣﯽﮔﺬرد، از ﺟﺰء ﺗﺎ ﮐﻞ، اﻟﺰاﻣﺎً ﺑﻪ همان ﺻﻮرﺗﯽ ﻣﯽﮔﺬرد ﮐﻪ او ﺧﻮاﺳﺘﻪ اﺳﺖ.

در ﻣﻮاردی ﻣﺘﻌﺪد ﺗﺬﮐﺮ دادﻩ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﮐﻪ هدف الله از روﻳﺪادهای ﺑﺪ ﻳﺎ ﺧﻮﺑﯽ ﮐﻪ ﺑﺮای ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎن می‌اﻓﺘﺪ و درک ﻋﻠﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮای ﺧﻮد اﻳﺸﺎن دﺷﻮار اﺳﺖ، ﺁزﻣﺎﻳﺶ درﺟﻪ اﻳﻤﺎن ﺁﻧﻬﺎﺳﺖ. در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﺎرها در ﻗﺮﺁن ﺁﻣﺪﻩاﺳﺖ ﮐﻪ اﻳﻤﺎن ﻳﺎ ﻋﺪم اﻳﻤﺎن اﻓﺮاد ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ارادﻩ ﺧﻮد ﺧﺪاوﻧﺪ اﺳﺖ و ﺁﻧﺎن ﺷﺨﺼﺎً اﺧﺘﻴﺎری در اﻳﻦ ﺑﺎرﻩ ﻧﺪارﻧﺪ.

ﺁﻳﺎت ﻣﺘﻌﺪدی از ﻗﺮﺁن ﺑﺮ اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﺷﮕﻔﺖ ﺁور ﺗﺄﮐﻴﺪ ﻧﻬﺎدﻩاﻧﺪ ﮐﻪ اﻳﻦ ﺧﻮد ﺧﺪاوﻧﺪ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻓﺮادی را ﺑﻪ راﻩ راﺳﺖ ﻣﻴﺒﺮد ﺗﺎ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ رﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﺑﻬﺸﺖ ﺷﻮﻧﺪ، و اﻓﺮادی را ﻧﻴﺰ ﺑﻪ ﺧﻄﺎﮐﺎری ﻣﻴﮑﺸﺎﻧﺪ ﺗﺎ ﺁﻧﺎن ﺮا ﻣﺴﺘﺤﻖ دوزخ ﮐﻨﺪ، زﻳﺮا وﻋﺪﻩ ﺧﺪاوﻧﺪ ﺗﺨﻠﻒ ﻧﺎﭘﺬﻳﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺟﻬﻨﻢ را از ﺁدﻣﻴﺎن و از اﺟﻨﻪ ﭘﺮ ﮐﻨﺪ.

ﻓﺮﻳﻤﻦ ﮐﻼرک ﭘﮋوهشگر ﺗﺎرﻳﺦ ﻣﺬاهب و ﻣﻮﻟﻒ ﮐﺘﺎب ﻣﻌﺮوف ﻣﺬاهب ﺑﺰرگ، اﻳﻦ ﺳﻪ واﻗﻌﻴﺖ را ﭼﻨﻴﻦﺧﻼﺻﻪ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ:

ﺧﺪای ﻣﻮﺳﯽ ﻗﺪرت ﺗﺮﺳﻨﺎﮐﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ همیشه در ﻣﻴﺎن ﺑﻨﺪﮔﺎن ﺧﻮدش زﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨﺪ و ﺷﺮﻳﮏ همه درستی‌ها و ﻧﺎدرستی‌های ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ.
ﺧﺪای ﻋﻴﺴﯽ هم ﺑﺎﻻی ﺳﺮ ﺁدﻣﻴﺎن اﺳﺖ و هم در درون ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ.
و ﺧﺪای ﻣﺤﻤﺪ ﺻﺮﻓﺎ درﺑﺎﻻی ﺳﺮ ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ و از ﻣﻮﺿﻊ ﻓﺮﻣﺎﻧﺮوای ﻣﻄﻠﻘﯽ ﺑﺎ ﺁﻧﺎن ﺳﺨﻦ ﻣﯽﮔﻮﻳﺪ ﮐﻪ هیچ وﻗﺖ از ﻣﺴﻨﺪ ﺧﺪاﺋﯽ ﺧﻮدش ﻓﺮود ﻧﻤﯽﺁﻳﺪ.

ﻣﻴﺎن اﻳﻦ ﺳﻪ ﺑﺮداﺷﺖ ﻣﺨﺘﻠﻒ، اﮔﺮ ﺑﺮداﺷﺖ ﺧﺪای ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ ﭘﺪراﻧﻪ ﺗﺮ و ﺑﺮداﺷﺖ ﺧﺪای اﺳﻼم ﺳــﺮوراﻧﻪﺗﺮ اﺳﺖ ،ﺑﺮداﺷﺖ ﺧﺪای ﻳﻬﻮدی ﭘﺮ ﺁﺑﺮنگ‌تر و ﺧﻮاﻧﺪﻧﯽﺗﺮ اﺳﺖ.
زﻳﺮا وی ﺑﺮ ﻣﺒﻨﺎی ﺁﻧﭽﻪ در ﺗﻮرات از او ﺣﮑﺎﻳﺖ ﻣﯽﺷﻮد هم اﻟﻮهیم ﻳﻬﻮدی اﺳﺖ، هم ﺁﺗﻮن ﻣﺼﺮی، هم ﻣﺮدوخ ﺑﺎﺑﻠﻲ، هم ﺑﻌﻞ ﻓﻴﻨﻴﻘﻲ، هم زﺋﻮس ﻳﻮﻧﺎﻧﻲ، هم ژوﭘﻴﺘﺮ روﻣﻲ، و در ﺟﻤﻊ همه ﺧﺪاﻳﺎن ﺗﺎرﻳﺦ، هیچ ﺧﺪای دﻳﮕﺮی ﭼﻪ از ﻧﻈﺮ ﺧﺼﺎﺋﺺ ﺷﺨﺼﯽ و ﭼﻪ از ﻧﻈﺮ ﻓﺮاواﻧﯽ و ﺗﻨﻮع ﻣﺎﺟﺮاهائی ﮐﻪ وی ﺑﺎزﻳﮕﺮ اﺻﻠﯽ همه ﺁﻧﻬﺎ اﺳﺖ ﺑﺎ او ﺑﺮاﺑﺮی ﻧﻤﯽﮐﻨﻨﺪ

من اصلا انسان مذهبی نیستم،زمانی هم به وجودخداشک داشتم ولی به مرورزمان باین نتیجه رسیدم که الله اکبر! کافیه به اطرافتون نگاه کنید نه نگاه سطحی بهش دقت کنید به ریزترین چیزها به بزرگترین ها به جز جز اشیا و موجودات فکرکنید اگرباخودتون لج نکرده باشید مطمینا خدارو حس خاهید کرد. تفاوت خدایان در مذاهب هم میتونه بدلیل تفاوت در شعور مردمی باشه که کتاب بهشون نازل شده، باگذشت زمان مردم ذهنشون بازتر میشه و دانششون بیشتر! ایا انسانهای ۱۴۰۰ سال پیش با انسانهای الان یکی اند؟ چرادوربریم، ماو پدران ما، چقدرفرق بین ماواونهاست؟! فاصله زمانی نزول این کتابها هزاران سال بوده، آیا شما بایه استاد دانشگاه همونطور صحبت میکنی که بایه مثل یه کارگر افغانی صحبت میکنی؟؟؟؟

انسانهای امروزی که در تشابه با استاد در دانشگاه از آنها یاد کردید...

به نظرتان تکامل شان در طی 1400 سال از حالت کاگر افغانی به حالت استاد در دانشکاه ها، مربوط و مدیون به تعالیم اسلامی و دینی بوده؟

اگر بوده** پس کافیه به اطرافتون نگاه کنید نه نگاه سطحی بهش دقت کنید به ریزترین چیزها به بزرگترین ها به جز جز **وضعیت کشور های اسلامی در تفاوت با کشور های کافران

نه از لحاظ علم و تکنولوژی و قدرت، بلکه فقط یک مقایسه کوچک در خصوص احترام به حقوق شهروندی

1 ❤️

2018-08-30 16:26:13 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 داستان مضحک و بدون انديشه خلقت اسمان و زمين در اديان ابراهيمي.

يكي از ايراداتي كه به اديان ابراهيمي وارد ميشود و نشان دهنده سطح علم و دانش خدا در اين اديان ميباشد داستان خلقت جهان هستي است كه هم در تورات و هم در قرآن با اندكي تغيير گفته شده است كه خدا در شش روز اسمان و زمين را خلق كرده است و…

حال نكته اي در اينجا مطرح ميشود كه هيچ گاه به ذهن خدا نرسيده است كه بفهمدد چه ادعاي بچگانه و خنده داري را مطرح كرده است و ما اين سوال را از كتاب بيست و سه سال زنده ياد علي دشتي براي شما مطرح ميكنيم و قضاوت را به خود شما واگذار ميكنيم.

تورات از مواريث گران بهاي تاريخ فكر بشري است
زيرا ساده لوحي اقوام ابتدايي راجع به پيدايش جهان و طرز تفكر حقيرانه اي كه ازخالق كائنات دارند در آن منعكس است.
برحسب اين كتاب خداوند آسمان ها و زمين را در ظرف شش روز آفريد و روز هفتم كه شنبه بود به استراحت پرداخت
پيش از آفرينش آسمان ها و زمين طبعاً خورشيدي وجود نداشت تا از طلوع و غروب آن روز و شبي پديد شود و بشر آن را براي خود معيار زمان قرار داده است.
آيا خداوند هم براي نشان دادن زمان آفرينش محتاج اين معيار بوده است؟

آيا شش روزي كه براي آفرينش جهان مصرف شده روزهاي كره زمين است يا مثلاً روزهاي سياره نپتون؟

علت حدوث روز و شب طلوع و غروب آفتاب است بر كره زمين.
اگر فرض كنيم كه خداوند هنوز آن ها را نيافريده است چگونه روز و شب حادث مي شود؟
آيا در ذهن حضرت موسي ممكن است معلول قبل از علت وجود داشته باشد

شش روزی که ذکر شده هدف نشان دادن قدرت و سرعت خدا در خلقت بوده وزمان برای خدا بی معناست و فقط برای قانع کردن بشراستفاده شده، هنگام نزول حتی معیاری بنام ساعت و دقیقه وجود نداشت، بنظرتون باید از چه معیاری و واحدی استفاده میکرد تا شماراقانع کند؟

خداوندی که به سرعت و دقت آفرینش هستیِ خود، در طی شش روز می بالد و به طرق مختلف به زبان می آورد....

پس چطور از حل مشکلات شیعه و سنی در طی 1400 سال عاجز است!!!

و یا چرا من کافر را آفرید که نقطه سیاه آفرینشِ بی نظیرش باشه؟

1 ❤️

2018-08-30 16:30:21 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 درﻗﺮﺁن :

درقرآن همین اﺑﺮاهیم ﺑﺼﻮرﺗﯽ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﻣﯽ ﺷﻮد ﮐﻪ همﺑﺎ اﺑﺮاهیم ﺗﻮرات ﻣﺘﻔﺎوت اﺳﺖ،هم ﺑﺎ اﺑﺮاهیم اﻧﺠﻴﻞ،
زﻳﺮا ﻧﻘﺸﯽ ﮐﻪ ﻗﺮﺁن از او ﻣﯽ ﻃﻠﺒﺪ ﻧﻪ ﺗﺜﺒﻴﺖ اﺻﺎﻟﺖ ﺗﺎرﻳﺨﯽ ﻗﻮم ﻳﻬﻮﻩ اﺳﺖ،
ﻧﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ اﺻﻞ «ﺧﺘﻨﻪ ﻗﻠﺒﯽ» ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ، ﺑﻠﮑﻪ ﺑﺖ ﺷﮑﻨﯽ ﺗﻮﺣﻴﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺧﻮد ﻣﺤﻤﺪ ﭘﻴﺎم اﺳﻼﻣﯽ ﺧﻮﻳﺶ را ﺑﺮ ﺁن ﺑﻨﻴﺎد ﻧﻬﺎدﻩ ﺑﻮد،
ﺑﺎ اﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﮔﻴﺮی ﮐﻪ اﺳﻼم از ازل وﺟﻮد داﺷﺘﻪ اﺳﺖ و ﻳﻬﻮدﻳﺖ و ﻣﺴﻴﺤﻴﺖ ﺗﻨﻬﺎ ﺟﻠﻮﻩ های ﻧﺎﻗﺺ و ﻣﺎﻗﺒﻞ اﺳﻼﻣﯽ ﺁن ﺑﻮدﻩ اﻧﺪ.!!!

ﺑﺪﻳﻦ ﺟﻬﺖ همهﺁﻧﭽﻪ درﺑﺎرﻩ اﺑﺮاهیم ﭘﺲ از ﻣﻬﺎﺟﺮت ﺑﻪ ﮐﻨﻌﺎن در ﺗﻮرات ﺁﻣﺪﻩ در ﻗﺮﺁن ﻧﺎدﻳﺪﻩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﺑﻪ اﺳﺘﺜﻨﺎی ﺗﻮﻟﺪ ﻣﻌﺠﺰﻩ ﺁﺳﺎی اﺳﺤﺎق
و ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ اﺳﻤﺎﻋﻴﻞ ﮐﻪ ﺑﺮای ﺗﮑﻤﻴﻞ ﻧﻘﺶ اﺑﺮاهیم ﺿﺮوری ﺑﻮدﻩ اﺳﺖ.
در ﻋﻮض ﺻﺤﻨﻪ های ﺗﺎزﻩ ای ﺑﺪﻳﻦ ﻣﺎﺟﺮا اﻓﺰودﻩ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ از ﻗﺒﻴـﻞ ﺑﺖ ﺷﮑﻨﯽ اﺑﺮاهیم و رﻓﺘﻦ او در ﺁﺗﺶ و ﺑﻨﻴﺎﻧﮕﺬاری ﺧـﺎﻧــﻪ ﮐﻌﺒﻪ ﺑﺪﺳﺖ او.

در ﻳﮏ ارزﻳــﺎﺑﯽ ﮐﻠــﯽ:

ﻣﯽ ﺗﻮان ﻣﻴﺎن اﺑﺮاهیمی ﮐﻪ در ﺗﻮرات ﺗﺼﻮﻳﺮ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﺑﺎ اﺑﺮاهیم ﻗﺮﺁن همان ﺗﻔﺎوﺗﯽ را ﻳﺎﻓﺖ ﮐﻪ ﻣﻴﺎن ﻳﮏ ﮔﻠﻪ دار ﻳﻬﻮدی و ﻳﮏ اﻣﺎم ﺟﻤﺎﻋﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎن ﻣﯽ ﺗﻮان ﻳﺎﻓﺖ

پیامبرارو کامل نخوندم ولی ازلحاظ تاریخی تنهاکتاب قابل استناد قران میباشد و درباقی کتابها دخل و تصرف شده

عدم دخل و تصرف و قابل استناد بودن قرآن را اثبات کنید

غیر قابل استناد بودن تورات را هم اثبات کنید

و اثبات کنید هر دو را خدا نازل کرده

1 ❤️

2018-08-30 16:34:07 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 شگفت انگیزترین پیمان تاریخ جهان!!!

شگفت انگیزترین پیمانی که در تاریخ جهان بسته شده، پیمانی ست که بین خدا و ابراهیم بوجود امده است
در سفر پیدایش باب 17 میخوانیم :
در زمانی که ابراهیم 99 ساله بود خداوند بر او ظاهر شد؛ به او گفت :
به شرط اینکه هر فرزند پسری که در خانواده او وجود دارد ؛
چه آزاد چه زرخرید ختنه شود و از این پس هر فرزند پسری در روز هشتم زایش ختنه شود؛ خداوند نسل او را در دنیا فراوان خواهد کرد؛
به گونه ای که از نسل های او در اینده پادشاهان بوجود خواهند آمد وتمام سرزمین کنعان را به مالکیت او وپس از او به مالکیت فرزندانش در خواهد در آورد !!!
خداوند همچنین تاکید می کند که که این یک پیمان جاودانی بین او و ابراهیم است و هرکسی که از ختنه شدن خودداری کند سبب شکستن پیمان او خواهد شد.!!!
سفر پیدایش باب 17 بند 14 می گوید:
“هر ذکور نامختون که قلفه او مختون نشود؛آن کس از قوم خود منقطع شود زیرا که عهد مرا شکسته است.”
ابراهیم نیز در اجرای فرمان خداوند ، خود را در سن 99 سالگی ،
فرزندش اسماعیل را در سن 13 سالگی وهمه فرزندان پسرش را ختنه کرد .!!!

سوال: چرا خدائی که خود را مقتدر و دانا میداند از روز ابتدای خلقت به این فکر نبود که پوست اضافه آلت تناسلی پسران را حذف کند تا هم انها دچار رنج و درد نشوند وهم از فرمان او سزپیچی نکرده باشند که مستوجب عذاب الهی نشوند؟؟؟!

کافیه یه شورت زبربپوشید و یخورده فعالیت داشته باشید تا ببینید کله خوشکل کیرتون چه زود زخم میشه، کوفتی پوستش خیلی حساسه ، تاقبل از اختراع لباس اگه کله کیر غلاف نداشت کلی آسیب میدید حتی شدیدا آفتاب‌سوخته میشد

آفرین به درایت خداوند که....

غلافی برای دودول درست کرد و منتظر آفریده اش شد که به عقل بیاد و برای دونگولش یه غلاف مصنوعی اختراع کنه بعد خدا بلند گو دستش بگیره بگه...

غلاف دست ساز بِه از غلاف خدا ساز است پس بزن سرشو که حرام است

1 ❤️

2018-08-31 09:25:11 +0430 +0430
نقل از: Arrow11 پیامبر یهودا

ﻓﺮزﻧﺪ ارﺷﺪ ﻳﻌﻘﻮب ﻳﻬﻮدا اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﮐﺖ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮی را از ﭘﺪر درﻳﺎﻓﺖ ﻣﯽ دارد. وی از دﺧﺘﺮ ﻣﺮدی ﮐﻨﻌﺎﻧﯽ ﺻﺎﺣﺐ ﺳﻪ ﭘﺴﺮ ﺑﻨﺎم ﻋﻴﺮ و اوﻧﺎن وﺷﻴﻠﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد،
و زﻧﯽ ﺑﻪ ﻧﺎم ﺗﺎﻣﺎر ﺑﺮای ﭘﺴﺮ ارﺷﺪش ﻋﻴﺮ ﻣﯽ ﮔﻴﺮد،
وﻟﯽ ﺧﺪاوﻧﺪ از ﻋﻴﺮ ﺧﻮﺷﺶ ﻧﻤﯽ ﺁﻳﺪ و او را ﻣﯽ ﻣﻴﺮاﻧﺪ.
و ﻳﻬﻮدا ﭘﺲ از ﻣﺮگ او، ﺑﻪ ﭘﺴﺮ دوﻣﺶ اوﻧﺎن ﺗﮑﻠﻴﻒ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺗﺎﻣﺎر زن
ﺑﺮادر ﺧﻮد درﺁﻳﺪ ﺗﺎ ﺣﻖ ﺑﺮادر ﺷﻮهری را ﺑﺠﺎ ﺁوردﻩ ﻧﺴﻠﯽ ﺑﺮای ﺧﻮد ﭘﻴﺪا ﮐﻨﺪ. ﺑﻘﻴﻪ داﺳﺘﺎن را از زﺑﺎن ﺧﻮد ﺗﻮرات بخوانید:
«… ﻟﮑﻦ ﭼﻮﻧﮑﻪ اوﻧﺎن داﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﺁن ﻧﺴﻞ از ﺁن او ﻧﺨﻮاهد ﺑﻮد هنگاﻣﻴﮑﻪ ﺑﻪ زن ﺑﺮادر ﺧﻮد درﺁﻣﺪ ﺑﺮ زﻣﻴﻦ اﻧﺰال ﮐﺮد ﺗﺎ ﻧﺴﻠﯽ ﺑﺮای ﺑﺮادر ﺧﻮد ﻧﺪهد.

و اﻳﻦ ﮐﺎر او در ﻧﻈﺮ ﺧﺪاوﻧﺪ ﻧﺎﭘﺴﻨﺪ ﺁﻣﺪ و او را ﻧﻴﺰ ﺑﻤﯽ راﻧﺪ. و ﻳﻬﻮدا ﺑﻪ
ﻋﺮوس ﺧﻮد ﺗﺎﻣﺎر ﮔﻔﺖ ﮐﻪ اﻳﻨﮏ در ﺧﺎﻧﻪ ﭘﺪرت ﺑﻴﻮﻩ ﺑﻨﺸﻴﻦ ﺗﺎ ﭘﺴﺮ ﺳﻮم ﻣﻦ ﺷﻴﻠﻪ ﺑﺰرگ ﺷﻮد، زﻳﺮا ﮐﻪ ﻣﺒﺎدا او ﻧﻴﺰ ﻣﺜﻞ ﺑﺮادراﻧﺶ ﺑﻤﻴﺮد.
ﭘﺲ ﺗﺎﻣﺎر رﻓﺘﻪ در ﺧﺎﻧﻪ ﭘﺪر ﺧﻮد ﻣﺎﻧﺪ.
و ﭼﻮن روزها ﺳﭙﺮی ﺷﺪ ﻳﻬﻮدا ﻧﺰد ﭘﺸﻢ ﭼﻴﻨﺎن ﮔﻠﻪ ﺧﻮد ﺑﻪ ﺷﻬﺮی ﮐﻪ ﭘﺪر ﺗﺎﻣﺎر در ﺁﻧﺠﺎ ﺳﺎﮐﻦ ﺑﻮد ﺁﻣﺪ.
و ﺑﻪ ﺗﺎﻣﺎر ﺧﺒﺮ دادﻧﺪ ﮐﻪ اﻳﻨﮏ ﭘﺪر ﺷﻮهرت ﺑﺮای ﭼﻴﺪن ﭘﺸﻢ ﮔﻠﻪ ﺧﻮﻳﺶ ﻣﯽ ﺁﻳﺪ.
ﭘﺲ وی رﺧﺖ ﺑﻴﻮﻩ ﮔﯽ را از ﺧﻮﻳﺸﺘﻦ ﺑﻴﺮون ﮐﺮدﻩ ﺑﺮﻗﻌﯽ ﺑﻪ روی ﺧﻮد ﮐﺸﻴﺪ و ﺧﻮد را در ﭼﺎدری ﭘﻮﺷﻴﺪ و ﺑﻪ دروازﻩ ﺷﻬﺮ ﺑﻨﺸﺴﺖ،
زﻳﺮا دﻳﺪ ﮐﻪ ﺷﻴﻠﻪ ﭘﺴﺮ ﺳﻮم ﻳﻬﻮدا ﺑﺰرگ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ وﻟﯽ ﺗﺎﻣﺎر را ﺑﻪ زﻧﯽ ﺑﻪ او ﻧﺪادﻩ اﻧﺪ.
و ﭼﻮن ﻳﻬﻮدا او را ﺑﺪﻳﺪ وی را ﻓﺎﺣﺸﻪ ﭘﻨﺪاﺷﺖ زﻳﺮا ﮐﻪ روی ﺧﻮد را ﭘﻮﺷﻴﺪﻩ ﺑﻮد.
ﭘـﺲ ﺑﻪ ﺳﻮی او ﻣﻴﻞ ﮐـﺮد و ﮔﻔﺖ ﺑﻴﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺗﻮ درﺁﻳﻢ. ﻣﺮا ﭼﻪ ﻣﯽ دهی ﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﻦ درﺁﺋﯽ؟
ﮔﻔﺖ: ﺑﺰﻏﺎﻟﻪ ای از ﮔﻠﻪ ﺑﺮاﻳﺖ ﻣﯽ ﻓﺮﺳﺘﻢ.
ﮔﻔﺖ: ﺁﻳﺎ ﮔﺮو ﻣﯽ دهی ﺗﺎ ﺑﻔﺮﺳﺘﯽ؟
ﮔﻔﺖ: ﺗﺮا ﭼﻪ ﮔﺮو دهم؟
ﮔﻔﺖ ﻣﻬﺮ و زﻧﺎر ﺧﻮد را و ﻋﺼﺎﺋﯽ را ﮐﻪ در دﺳﺖ داری.
ﭘﺲ اﻳﻨﻬﺎ را ﺑﻪ وی داد و ﺑﺪو درﺁﻣﺪ. و او از وی ﺁﺑﺴﺘﻦ ﺷﺪ و ﺑﺮﺧﺎﺳﺘﻪ ﺑﺮﻓﺖ و ﺑﺮﻗﻊ را از روی ﺧﻮد ﺑﺮداﺷﺘﻪ رﺧﺖ ﺑﻴﻮﻩ ﮔﯽ ﭘﻮﺷﻴﺪ.
و ﻳﻬﻮدا ﺑﺰﻏﺎﻟﻪ را ﺗﻮﺳﻂ دوﺳﺖ ﺧﻮد ﻓﺮﺳﺘﺎد ﺗﺎ ﮔﺮوها را از دﺳﺖ
ﺁن زن ﺑﮕﻴﺮد، اﻣﺎ وی او را ﻧﻴﺎﻓﺖ…
و ﺑﻌﺪ از ﺳﻪ ﻣﺎﻩ ﻳﻬﻮدا را ﺧﺒﺮ دادﻧﺪ ﮐﻪ ﻋﺮوس ﺗﻮ ﺗﺎﻣﺎر زﻧﺎ ﮐﺮدﻩ اﺳﺖ و اﻳﻨﮏ
از زﻧﺎ ﺁﺑﺴﺘﻦ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ.
ﭘﺲ ﻳﻬﻮدا ﮔﻔﺖ وی را ﺑﻴﺮون ﺁورﻳﺪ ﺗﺎ ﺳﻮﺧﺘﻪ ﺷﻮد.
و ﭼﻮن او را ﺑﻴﺮون ﻣﯽ ﺁوردﻧﺪ ﻧﺰد ﭘﺪر ﺷﻮهر ﺧﻮد ﻓﺮﺳﺘﺎدﻩ ﮔﻔﺖ از ﻣﺎﻟﮏ اﻳﻦ ﻣﻬﺮ و زﻧﺎر و ﻋﺼﺎ ﺁﺑﺴﺘﻦ ﺷﺪﻩ ام.
ﻳﻬﻮدا ﺁﻧﻬﺎ را ﺷﻨﺎﺧﺖ و ﮔﻔﺖ او ﺑﯽ ﮔﻨﺎﻩ اﺳﺖ زﻳﺮا ﮐﻪ او را ﺑﻪ ﭘﺴﺮ ﺧﻮدﺷﻴﻠﻪ ﻧﺪادم…
و ﭼﻮن وﻗﺖ وﺿﻊ ﺣﻤﻠﺶ رﺳﻴﺪ اﻳﻨﮏ دو ﻓﺮزﻧﺪ ﺗﻮأم در رﺣﻤﺶ ﺑﻮدﻧﺪ.
و ﭼﻮن ﻣﯽ زاﺋﻴﺪ ﻳﮑﯽ دﺳﺖ ﺧﻮد را ﺑﻴﺮون ﺁورد و در ﺣﺎل ﻗﺎﺑﻠﻪ رﻳﺴﻤﺎﻧﯽ ﻗﺮﻣﺰ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﺮ دﺳﺘﺶ ﺑﺴﺖ و ﮔﻔﺖ اﻳﻦ اول ﺑﻴﺮون ﺁﻣﺪ و دﺳﺖ ﺧﻮد را ﺑﺎز ﮐﺸﻴﺪ و اﻳﻨﮏ ﺑﺮادرش ﺑﻴﺮون ﺁﻣﺪ.
ﭘﺲ او را ﻓﺎرص ﻧﺎﻣﻴﺪﻧﺪ و ﺑﺮادرش را زارح ﻧﺎﻣﻴﺪﻧﺪ.
(ﺳﻔﺮ ﭘﻴﺪاﻳﺶ، ﺑﺎب ﺳﯽ و هﺸﺘﻢ، ٣٠-١)

ولتر در اﺷﺎرﻩ ﺑﺪﻳﻦ وﻗﺎﻳﻊ ﻧﮕﺎری ﮐﺘﺎب ﻣﻘﺪس ﻣﯽ ﻧﻮﻳﺴﺪ:
«ﻗﺎﻋﺪﺗﺎً ﺑﺎﻳﺪ ﺟﺎی ﺗﻌﺠﺐ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻳﮏ ﭘﻴﻐﻤﺒﺮ ﻣﺤﺘﺮم، ﺑﺎ ﻣﻮی ﺳﭙﻴﺪ، در روز روﺷﻦ و در ﮐﻨﺎر دروازﻩ ﺷﻬﺮ ﺑﺎ ﻳﮏ ﻓﺎﺣﺸﻪ روﭘﻮﺷﻴﺪﻩ ﻣﺠﺎﻣﻌﺖ ﮐﻨﺪ،

وﻟﯽ از اﻳﻦ ﻧﻴﺰ ﺑﻴﺸﺘﺮ اﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮع ﺟﺎی ﺷﮕﻔﺘﯽ دارد ﮐﻪ در ﺷﺠﺮﻩ ﻧﺎﻣﻪ ای ﮐﻪ اﻧﺠﻴﻞ از ﻋﻴﺴﯽ ﻣﺴﻴﺢ ﺁوردﻩ، ﻋﻴﺴﯽ از ﻧﺴﻞ ﻳﮑﯽ از همین دو ﭘﺴﺮ زﻧﺎزادﻩ ﻳﻬﻮدا و ﺗﺎﻣﺎر ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد:
«… و اﺑﺮاهﻴﻢ اﺳﺤﺎق را ﺁورد، و اﺳﺤﺎق ﻳﻌﻘﻮب را، و ﻳﻌﻘﻮب ﻳﻬﻮدا و ﺑﺮادران او را،
و ﻳﻬﻮدا ﻓﺎرص و زارح را از ﺗﺎﻣﺎر ﺁورد، و ﻓﺎرص ﺣﺼﺮون را، و… وﻳﺴﺎ داود ﭘﺎدﺷﺎﻩ را، و داود ﺳﻠﻴﻤﺎن را…
و اﻳﻠﻌﺎزر ﻣﺘﺎن را، و ﻣﺘﺎن ﻳﻌﻘﻮب ﻳﻮﺳﻒ ﺷﻮهﺮ ﻣﺮﻳﻢ را، ﮐﻪ ﻋﻴﺴﯽ ﻣﺴﻤﯽ ﺑﻪ ﻣﺴﻴﺢ از او ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺷﺪ»
(اﻧﺠﻴﻞ ﻣﺘﯽ، ﺑﺎب اول (١۶-١)

زنا کلمه ای زاییده ی اسلام است،
مزخرفترین کلمه و رسم اسلام همین زنا میباشد، شاید منظور اصلی این کلمه «خیانت» بوده و بمرور عوض شده، چون در قران نیز امده که اگر هریک از دوطرف راضی باشند رابطه مجاز است حتی اگر به معنی جمله ای که برای عقدوصیغه خوانده میشود دقت کنید مضمونش همین است، از زن میپرسه حاضری زنش بشی و ازمرد میپرسه حاضری شوهرش بشی؟
بااینکه تورات وانجیل کلا دستکاری شده ولی درمتن دقت کنید پیامبر به زن کنار کوچه تجاوز نمیکند بلکه از او سوال میکند حاضری بامن باشی؟
این همان معنی صیغه خودمان است

0 ❤️

2020-11-05 21:18:23 +0330 +0330
0 ❤️

2020-11-05 21:34:58 +0330 +0330

↩ pejmanhot
🙏 🌹

0 ❤️

2020-11-06 11:10:46 +0330 +0330

↩ Arrow11
آقا خوش اومدی به جمع دوستان…

توی این مدت که نبودی همه زحمتای روشنگری افتاده بود روی دوش **فامیل دور … **

0 ❤️

2020-11-06 17:15:42 +0330 +0330

↩ pejmanhot
دقیقا 🌹

0 ❤️

2020-11-06 17:25:09 +0330 +0330

↩ مقام.گوزما
در خدمتیم 🌹

0 ❤️

2020-11-06 17:34:47 +0330 +0330

↩ Arrow11
سلام
کاری با درست و غلط بودنش ندارم ولی این بحث کتاب و اینکه کتاب از جانب کی بوده خودش بین فرقه و مذاهب مورد دعواست، پس اصل و قانون سوم خود تاپیک یعنی صحبت و ارائه مستنداتی که همه قبول داشته باشن اینجا نقض میشه
مسلمون ها می گن قرآن یا در کل یا در جز (اصل آیه یا مفهوم اون) مورد تغییر واقع نشده ولی در مورد کتب دیگه میگن تغییر پیدا کرده و اون کتب اصلی در دسترس نیست پس منظورشون از انجیل یا تورات، کتاب هایی نیست که الان در دست عموم قرار داره درحالی که پیروان اون کتب خیلی با این نظرموافق نیستن و یا توجیهی براش دارن.
پس به نظرم اول باید در مورد قانون سوم تاپیک بفرمایید که جامعه مورد نظر که روی یک واقعه یا سند اتفاق نظر دارن، کدوم اند، جامع انسانی (هیچ چیزی نیست که همهشون قبول داشته باشند حتی گرد بودن زمین!) جامع اسلامی (باز هم فرقه های مختلف نظر های مختلف دارن) و…

0 ❤️

2020-11-06 17:42:05 +0330 +0330

↩ shabtab
🌹 🌹 🌹

0 ❤️

2020-11-06 17:53:45 +0330 +0330

↩ arghav@n
اوایل مطلب طولانیت گفتی دنبال اطلاعاتی میگشتی که مذهبی ها رو به چالش بکشی ولی تو نوشتارت هرچی جلوتر میری مدافع پر و پا قرص اسلام بودنت بیشتر و بیشتر مشخص میشه و عصبانیتت هم برحق بودن مطالب تاپیک رو ثابت میکنه. چون اگه طبق گفته خودت مطالب تاپیک در حدی که میگی سطحی و چیپ بود اصولا یا باید بهشون میخندیدی یا بی محلی میکردی ، نه که عصبانی بشی و طومار بنویسی.
ولی بازم اگه فکر میکنی دانسته هات محکمتر و مستند تر از مطالب این تاپیکه لطفا ما رو از دانشت محروم نکن و مطالبت رو اینجا بذار تا همه استفاده کنیم

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «